Test trika Craft Vent mesh LS

3 min čtení 19. 05. 2020

Když jsem se dozvěděl, že budu mít možnost otestovat toto triko, hned jsem se na něj začal těšit. Především díky výborné zkušenosti s loňským testováním trika Active Intensity. Srovnávání jsem se neubránil. A jak to dopadlo?

pánské běžecké triko Craft Vent mesh LS man na běh v teplejším počasí velmi rychle schne

Triko lehké jako pírko

Na první pohled trochu divočejší barevné provedení se mi časem zalíbilo a neměnil bych. Nápis Craft na hrudi je zamaskovaný a není přespříliš výrazný, což se mi líbí.

pánské běžecké triko Craft Vent mesh LS man s velkým reflexním logem v tlumenném barevném tónu

Hned jako druhá věc zaujme váha trika. Vent mesh LS je lehké jako pírko. Až jsem měl při prvním oblékání strach, že jej někde roztrhnu. Nicméně je pevné dostatečně a vydrželo i klasické "mužské", nepříliš jemné svlékání zpoceného trika.

Podlepené švy jsou perfektně hladké, takže o nich ani nevíte a nevznikají tak odřeniny na zpocené kůži.

Reflexní proužky na bocích, které nijak neruší design trika, se budou hodit hlavně na podzim, kdy se již brzy stmívá a celkem často dobíháte domů za tmy či šera.
 

reflexní pruhy a logo na triku Craft Vent mesh LS man
pružný spodní lem trika Craft Vent mesh LS man je velice příjemný

Funkční vlastnosti

Triko Vent mesh má dlouhý rukáv, a tak jsem jej testoval převážně na jaře. Byl jsem velmi zvědavý na srovnání s trikem Craft Active Intensity, proto jsem jej oblékl hned, jak to šlo, tedy když se ranní teploty přehouply přes nulu. Testoval jsem jej v různých kombinacích s dalšími vrstvami, za různých teplot. Zkusil jsem jej vzít i na kolo pod větrovku.

Za chladnějšího (kolem 10 stupňů) nebo větrného počasí se velmi osvědčila kombinace merina a trika Vent Mesh přes něj. Při teplejším počasí (kolem 17 stupňů) jsem si oblékal jen triko Vent Mesh.

pánské běžecké triko Craft Vent mesh LS man podlepené švy nikde neškrábou

Když prodyšnou vrstvu překryje méně prodyšná…

Jediný případ, kdy jsem nebyl s trikem úplně spokojený, nastal, když jsem si triko vzal na kolo, pod větrovku. Větrovka není tolik prodyšná, transport potu od těla je ztížený a tak mi chladivý pot zůstával na kůži a studil. Klasická ukázka toho, jak lze překrytím ne příliš funkční větrovkou vyřadit z provozu fungující vrstvu – Craft Vent Mesh.

Pozor na velikosti

U triček Craft jsem narazil na jednu zvláštnost ohledně velikostí. Trika s dlouhým rukávem mi stačí ve velikosti M, ale u triček s krátkým rukávem (např. Nanoweight) potřebuji velikost L.

pánské běžecké triko Craft Vent mesh LS man má skvělou prodyšnost

Porovnání s Active Intensity

Triko Craft Vent Mesh je triko vhodnější do teplejšího počasí než Active Intensity. ideálně od 5 do 20 °C. Active Intensity lépe odvádí pot do dalších vrstev. Vent Mesh zase mnohem rychleji usychá, je lehčí a prodyšnější. Závěr je takový, že tato trika se výborně doplňují a každé z nich najde své využití během časného jara a začátkem léta.
 

pánské běžecké triko Craft Vent mesh LS man je do teplejšího počasí cca do 20 st. Celsia
pánské triko Craft Active Intensity je do chladnějšího počasí cca do 5 st. Celsia

pánské běžecké triko Craft Vent mesh LS manTechnické detaily

Triko Craft Vent mesh LS man

materiál: 48 % polyester, 39% recyklovaný polyester, 13% elastan
reflexní prvky: ANO
 

DMOC: 1 399,- Kč

Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Testoval


Zdeněk VotavaZDENĚK VOTAVA

Pohybem venku si s radostí kompenzuje sedavé zaměstnání. Dnes už více než na tenisovém kurtu pobíhá v běžeckých botách za městem i na horách. V zimě ho můžete potkat na skialpech nebo sjezdovkách. Rád cestuje, poznává nová místa a pohybu si užívá, ať už sám nebo s celou rodinou. S Rock Pointem je v kontaktu už spoustu let. Patří mezi pravidelné účastníky Rock Point akcí od běžeckých kempů po ty skialpové, o kterých pak rád píše do blogu. S chutí si poměří síly na závodech typu Horská výzva či Hannah Pilsen Trail.

 

Testovali jsme další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey