Test trika Crazy Idea Legend

4 min čtení 19. 07. 2021

Značka Crazy Idea se spolehlivě zabydlela v portfoliu Rock Pointu. Od samého počátku je součástí nabídky této značky kreativně pojaté, pro někoho snad i extravagantní, triko nesoucí označení Legend. Protože jsem kouzlu trika s tímto názvem propadl již před několika lety a dnes jsem vlastníkem již tří barevných variant, troufám si ohodnotit jeho klady a zápory, které se během našeho společného soužití projevily.

Obsah:

Celopotisk trika Crazy Idea Legend zaujme na první pohled
Celopotisk trika Crazy Idea Legend zaujme na první pohled

Na první pohled

Triko Legend jednoznačně zaujme designové pojetí, které způsobí, že určitě budete vyčnívat z davu. Uznávám, že ne každému takové situace vyhovují. Každopádně podotýkám, že ani já se nepovažuji za exhibicionistu, ale mám prostě rád originalitu a pestrost. A tyto prvky triku Legend nechybí. Každý potisk je doplněn o příznačný nápis, takže si svého favorita vybere cestovatel, horolezec i běžec.

Rychleschnoucí materiál a přirozeně chladivý efekt tencelu předurčují triko na aktivity v teplých dnech
Rychleschnoucí materiál a přirozeně chladivý efekt tencelu předurčují triko na aktivity v teplých dnech

Výjimečný materiál

Vysoká přidaná hodnota tohoto trika spočívá ve výjimečném materiálu. Ten účelně kombinuje umělé a přírodní vlákno (73,6 % polyester, 18,4 % tencel, 8 % elastan). Triko je tak velmi jemné na omak a zároveň úžasně lehké.

Tencel, přírodní vlákno získávané z bukové celulózy, přináší 2 zásadní vlastnosti:
 

  • přirozeně chladivý efekt
  • antibakteriální vlastnosti


I přes vysoký podíl umělého vlákna triko vůbec nepůsobí „syntetickým dojmem“. Materiál navíc zdobí i dlouhá životnost. Osobně hodnotím velmi kladně i fakt, že značka Crazy Idea vyrábí většinu svých produktů v Evropě. To se týká i tohoto trika.  

Díky dlouhé životnosti materiálu bude i tričko Crazy Idea Legend vaším dlouholetým parťákem na outdoorová dobrodružství
Díky dlouhé životnosti materiálu bude i tričko Crazy Idea Legend vaším dlouholetým parťákem na outdoorová dobrodružství

Praktická zkušenost:

První triko Legend se mnou ušlo už dlouhou cestu. Absolvovali jsme celou řadu pěších výletů, strávili jsme spolu letní dovolené, běhali spolu, jezdili na paddle boardu i na kole. Ani přes intenzivní používání na triku nejsou znát známky opotřebení. Ani po 3 letech nežmolkuje, barvy drží v původní kondici, a to navzdory faktu, že nejvíce nosím triko v létě, tedy na přímém slunci.

Barvy celopotisku se udrží v původní kondici i při používání na přímém slunci
Barvy celopotisku se udrží v původní kondici i při používání na přímém slunci

Přirozeně antibakteriální účinek tencelu se projevuje i tak, že triko mohu v pohodě nosit i v letních vedrech 2-3 dny, aniž by zapáchalo. Díky vysokému podílu polyesteru triko v případě, že je propocené od batohu, velmi rychle uschne.

Triko Legend je rychleschnoucí, tedy idální také na vodní radovánky. Já v něm jezdilil na paddle boardu
Triko Legend je rychleschnoucí, tedy idální také na vodní radovánky. Já v něm jezdilil na paddle boardu

Zhodnocení:

Pokud investujete nemalou sumu, kterou triko Legend stojí, získáte kromě originálního outfitu i dlouholetého parťáka na outdoorové dobrodružství, který vám zpříjemní léto a jediné co nedokáže je vést s vámi konverzaci. Jinak ho nebudete chtít sundat a patrně nezůstanete jen u jedné barvy/designu, tak jak tomu bylo u mě.

Antibakteriální vlastnisti tencelu jsou výhodné při vícedenním používání např. v kempu
Antibakteriální vlastnosti tencelu jsou výhodné při vícedenním používání např. v kempu
 


Výhody:

  • dlouhá životnost materiálu
  • velmi nízká hmotnost
  • prodyšnost
  • výroba v Evropě


nevýhody:

  • vyšší cena

 


pánské outdoor triko Crazy Idea LegendTechnické detaily

Tričko Crazy Idea Legend man

materiál: 73,6 % polyester, 18,4 % tencel, 8 % elastan
švy: elastické
barva: celopotisk
hmotnost: 94 g

MOC: 1 899,- Kč

Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


 

Testoval:

Tomáš Krpata TOMÁŠ KRPATA

Tenhle rodák z východních Čech skvěle doplňuje náš sympatický tým produktového oddělení. V Rock Pointu působí od roku 2015, ale outdoorových zkušeností už stihnul nasbírat až až. Kromě toho, že procestoval snad celý svět díky práci v cestovce (ne, nemluvíme o delegátovi na pláži v Itálii), a dobrodružně poznával zajímavé kouty planety, je venku kdykoliv je to možné.
Jako produktový specialista se zaměřením na textil si užívá privilegium vidět jako jeden z prvních všechny outdoorové novinky, vybrat do Rock Point obchodů to pravé a ještě navíc při tom komunikovat se stejně naladěnými lidmi.


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?
Nejlehčí bunda této kategorie na trhu. Crazy Fly váží 40 g. Jak je odolná a kde ji nejvíce využijete? Kolega Tomáš ji testoval a jak ji hodnotí zjistíte...

Test bundy Crazy Fly jacket

06. 08. 2022
5 min čtení
Testy produktů
Lehká turistická obuv na rychlé přesuny přírodou. Nubuková kůže s Gore-Tex membránou a masivním tlumením se mi osvědčila. Proč...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey