Test trika Dynafit Tour LT Merino M LS Tee

5 min čtení 12. 01. 2022

Od Dynafitu pár kousků již ve skříni mám. Dobře sedí i fungují. Proto mě zaujala možnost otestovat i spodní vrstvu, se kterou jsem dřívější zkušenost neměl. Jako první vrstvu jsem vždy používal trika z umělých vláken a vesměs jsme s nimi byl spokojen, proto mě zajímalo, jak obstojí triko Dynafit TOUR LT MERINO M LS TEE vyrobené ze směsi merino vlny a syntetických vláken.

 

Recenze trika Dynafit TOUR LT MERINO M LS TEE
Skialpy prověřily triko Dynafit Tour LT MERINO jako první, a to důkladně

POPIS VÝROBCE

Triko je vyrobeno ze směsi merino vlny a lehkého prodyšného vlákna Dryan. Výsledkem této inovativní směsi vláken je extrémně rychleschnoucí tkanina, která zajišťuje vynikající regulaci teploty a vlhkosti. Přirozené antimikrobiální vlastnosti merino vlny zabraňují hromadění nepříjemných pachů z intenzivně prožitého dne. Směs merino vlny a syntetických vláken umožní větší flexibilitu trika než vyrobeného čistě z merino vlny. Díky tomu triko lépe obepne tělo a je odolnější vůči opotřebení. Triko je beze švů, proto je pohodlné.

První testování na SKIALPech

Tričko jsem testoval přibližně měsíc, ale dost intenzivně. Díky hodně rozmanitému počasí, které v tomto období panovalo (sníh, déšť, teploty nad 20 °C, minusové teploty, …), jsem měl možnost ho otestovat, dalo by se říct za každého počasí.

První důkladnější seznámení proběhlo na skialpech v Krkonoších a dojem byl příjemný. Nikde neškrtilo, netlačilo, zkrátka sedělo dobře. Švy nebyly cítit, přesně tak, jak popisuje výrobce. Počasí nám úplně nepřálo, byl vítr a sníh. Do kopců jsme chodili „nabaleni“ až 4 vrstvami oblečení (normálně chodím max. ve 2). Triko i přesto odvádělo pot tak, jak bych si představoval.

Jen v oblasti zad odvod potu ideální nebyl. Nutno však podotknout, že na zádech jsem měl batoh a ne zrovna nějakého skialpového drobečka, ale Osprey Code 22, u kterého nejsou záda odvětraná. Při převlékání na kopci jsem měl tedy záda mokrá. Oblékl jsem si zateplovačku, hodil batoh na záda a byl zase v teple. To se mi při používání syntetické první vrstvy nestávalo, tam jsem si na teplo musel chvíli počkat.
 

Recenze trika Dynafit TOUR LT MERINO M LS TEE
Odvádění potu od těla zvládlo triko skvěle
Recenze trika Dynafit TOUR LT MERINO M LS TEE
Na těle navíc perfektně sedí a je pohodlné

 

Bonus MERINO vlnY

Hodně mě zajímalo, co je pravdy na tom, že merino nesmrdí. Proto jsem se rozhodl triko Dynafit TOUR pár týdnů neprat, rozhodně ne z důvodu, že jsem „čuně“. Nepral jsem ho přibližně 3 týdny. Ke konci třetího týdne už jsem byl upozorněn, že bych měl s experimentem skončit a tričko vyprat. Ale dva týdny skialpů, běhu a kola zvládlo bez zápachu. Jediné, co bych za ty tři týdny vytkl je, že se vytahalo v oblasti loktů a zakončení rukávů. Často si totiž rukávy vytahuji a dělám z nich tříčtvrteční. Po vyprání se vše ale vrátilo do původního stavu.

Testováno při mnoha aktiViTách

Triko jsem zkoušel při různých sportech - běh, kolo, kolečkové lyže a skialpy. Ani při jednom sportu mi triko nezklamalo. Při běhu v teplotách 0+ stupňů jsem měl přes triko jen běžeckou bundu, tato kombinace byla dostatečná. Odvod potu od těla fungoval fantasticky. Zima mi rozhodně nebyla. Při teplotách okolo 10+ stupňů jsem si bral jen triko a opět spokojenost.

Jsem zvyklý po doběhnutí si ještě lehce za posilovat a většinou se na tuto aktivitu nepřevlíkám. Tady možná jeden malý nedostatek tričko mělo nebo spíš postřeh. Celou dobu posilování (cca 30 min.) mě studilo v oblasti zad. Jinak tričko na rozdíl od hůlky obstálo dokonce i při "crash" testu na kolečkových lyžích.
 

Recenze trika Dynafit TOUR LT MERINO M LS TEE
Triko splnilo očekávání na běžkách
Recenze trika Dynafit TOUR LT MERINO M LS TEE
i na kolečkových bruslích

Shrnutí

Za mě nemohu první vrstvě od Dynafitu vytknout snad nic. Ve srovnání s mými ostatními triky, kdy většina z nich je z umělého vlákna, stojí v mém šatníku určitě na medailových pozicích. Je však velmi důležité zvolit vhodné oblečení, které oblékáte jako druhou a třetí vrstvu. Na jeden výběh jsem oblékl bundu jedné nejmenované značky, která bohužel pot od těla moc „pouštět“ nechtěla a tento běh rozhodně příjemným nazývat nemohu. Na druhou stranu jsem zaběhl mých nejrychlejších 10 km, abych nezmrzl.

 

Výhody:

  • výborný střih
  • rychleschnoucí
  • švy nedřou
  • odvod potu
  • nezapáchá


Nevýhody:

  • vytahují se rukávy
  • v některých situacích může v oblasti zad studit 


Technické detaily

Triko Dynafit TOUR LT MERINO M LS TEERecenze trika Dynafit TOUR LT MERINO M LS TEE

typ produktu: triko s dlouhým rukávem
pohlaví: pánské
hmotnost: 132 g
složení: merino vlna 78 %, polypropylene 22 %

MOC: 2 399,- Kč

Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Testoval:

Fajfrlik-Karel
KAREL FAJFRLÍK

Kája je specialista marketingu v oblasti sponzoringu a eventů všech našich značek (Rock Point, Hannah a Rafiki). Čas tráví nejraději venku, proto se nebojí výzev a věnuje snad všem outdoorovým aktivitám - skialp, sjezdové i běžecké lyžování, běh, inline bruslení, lezení... Závodně k tomu všemu hraje dobře fotbal.

 

 

Otestovali jsme i další produkty »

 

Další outdoorové čtení

Spacák, se kterým se skvěle cestuje. Je malý, lehký a skladný. Nesměl chybět jako doprovod na Vltava run. Jak se m
Čím vás dostane tahle technická mikina italské značky Crazy? Kolega Michal ji pořádně vyvětral v Krušných horách i na Šumavě a prozradil...
Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey