Test trika Smartwool merino sport 150 Game of ghosts

3 min čtení 28. 07. 2020

Čím se liší vlněné oblečení legendární značky Smartwool od konkurence? Aktuálně hlavně potisky s ilustracemi „outdoorového“ malíře Johna Fellowse. Když se tenhle smypatický chlapík odstěhoval z Philadelphie na venkov v Coloradu, zjistil, že ilustrace s přírodními motivy výrobci outdoorového oblečení nepoužívají a tak se do toho pustil…

John se venku inspiruje jednak při bezcílných toulkách přírodou a jednak při milovaném skitouringu a trekkingu. Jím navržené potisky udělaly z ponožek a podkolenek Smartwool opravdový bestseller. Triko s mysteriózní postavou horolezce má na prsou nápis „This game of ghosts“. Přeloženo do češtiny: Hra duchů. Ale zasvěcení vědí, že jde o název knihy od známého horolezce Joea Simpsona.

Do vedra v merinu

Horké léto je před námi a ne každý ví, že tato zázračná ovčí vlna je i přirozenou ochrannou vrstvou před pomaloučku, polehoučku škodícím UV zářením. Merino mu vystaví stopku. O tom, že merino je prodyšné a má termoregulační schopnosti už asi ví každý. Stejně jako o schopnosti nezapáchat. Triko propotíte, necháte uschnout a nesmrdí.

Polyester pro větší odolnost

Slabina merina? Menší mechanická odolnost. Tady přichází ke slovu polyester, velmi pevná, syntetická látka. Spojení merina s polyesterem přináší ve výsledku to nejlepší ze dvou světů – přírodního i syntetického.

V případě polyesteru se zlepší odvod vlhkosti a hlavně pevnost látky. Popruhy batohu zatím na povrchu triko nijak nepoškodily a to i díky ofsetovým švům, které minimalizují tření při batohu na zádech.

Aby vám triko dlouho vydrželo

Perte na program určený pro vlnu a používejte odpovídající tekuté prací prostředky. Vyhněte se používání sušičky. Žehlička může poničit onen parádní potisk. Tričko se nemá rádo se železnými šperky. Před praním otočte naruby, výrazně prodloužíte životnost potisku.

Přeju každému uživateli, ať mu dělá radost tak, jako mě!
 


pánské merino triko Smartwool Merino Sport 150 Game of GhostsTechnické detaily

Triko Smartwool Merino Sport 150 Game of Ghosts

materiál: 56 % Merino vlna, 44 % polyester
gramáž merino vlny: 150 g/m2
ochrana před sluncem: UPF 20+
švy: ofsetové ramenní a boční švy

MOC: 1 399,- Kč

Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testoval:

Michal Bulička

MICHAL BULIČKA

Věnuje se aktivně skialpinismu, náročným akcím na horském kole, via ferratám a vícedenním horským trekům. K tomu rodinná turistika s malými dětmi v českých horách. Specialista na Alpy a hory Latinské Ameriky.

 


 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey