Tipy na nejlepší kempy v ČR

Plánujete letní dovolenou v Čechách, ale nevíte, jaký kemp vybrat? Přinášíme vám přehled nejlepších kempů pro rodinné i romantické dovolené.
 


stanování s dětmi

Pro rodiny s dětmi

Pro děti bude dovolená pod stanem ve spacáku velkým dobrodružstvím, z kterého si odnesou mnoho nezapomenutelných zážitků. Do jakých kempů se s rodinou vydat?

Autocamp Sedmihorky

V srdci chráněné krajinné oblasti Český ráj se nachází jeden z nejlépe hodnocených rodinných kempů v České republice. Areál, rozprostírající se na úpatí Hruboskalského skalního města, nabízí nespočet možností sportovního a kulturního vyžití. V čistém a upraveném areálu je možnost koupání a rybolovu v rybníku s písčitou pláží. Zařízení kempu je přizpůsobeno potřebám rodin s malými dětmi. Autocamp Sedmihorky je perfektním výchozím bodem pro výlety do skalních měst Českého ráje.

Více...

Kemp Stříbrný rybník

Uprostřed krásné přírody, v těsné blízkosti hradeckých městských lesů, se rozprostírá velký rybník s kempem pro trávení aktivní i pasivní dovolené. Areál poskytuje širokou škálu aktivit, od slunění na písečné pláži, přes vyjížďky na kole a turistiku, po akční laser game přímo v areálu kempu. V okolí Stříbrného rybníku je možné navštívit několik kulturních, historických a přírodních památek.

Více...

 

Autokemp Merkur Pasohlávky

Poznejte krásy jižní Moravy z kempu na břehu horní Novomlýnské nádrže. Areál disponuje dvěma vodními lagunami s travnato-písčitými plážemi a pozvolným vstupem do vody. V kempu naleznete veškeré vybavení - od velkého výběru restaurací, přes půjčovnu pomůcek pro vodní sporty, až po hřiště na paintball. Po okolí vede mnoho cyklistických i turistických tras, po kterých máte možnost poznat všechny zajímavosti tohoto malebného kraje.

Více...

Nevíte si rady, jaký rodinný stan pro vaše dobrodružství vybrat? Přečtěte si tipy, které vám výběr stanu usnadní.

Pro romantiky

Pro páry, hledající romantické prostředí ke strávení klidné dovolené pod stanem, máme tipy na tři kempy, které rozhodně stojí za návštěvu.

romatika pod stanem

Kemp Jáňův dvůr

Jáňův dvůr se nachází téměř “na konci světa” a to v nejjižnějším koutě naší republiky, nedaleko Mikulova. Kemp je situován v ovocném sadu vedle statku a ekofarmy. Pokud toužíte po ranním probuzení za zvuku kostelních zvonů, večeru ve vinném sklípku a vynikající kuchyni, kde se vaří z lokálních surovin, je to perfektní místo pro vaši dovolenou.

Více...

Kemp u Kukačků

Překrásná krajina šumavských lesů, možnost rybolovu, vyjížďky na lodi, bohatá síť cyklostezek a ráj houbařů - to vše zažijete v prostředí kempu na levém břehu Lipenské přehrady. Romantické duše jistě potěší možnost výletu na zámek Hluboká nad Vltavou nebo do Českého Krumlova.

Více...

Kemp Dolce

Milovníci klidu a přírody jistě ocení kemp Dolce, nacházející se uprostřed lesů na úpatí Krkonoš. Užívat si můžete pohodový relax u vodní nádrže s travnatou pláží, vyjet na kolo za přírodními zajímavostmi a historickými památkami v okolí, anebo se vydat s košíkem na houby do krásných přilehlých lesů.

Více...

Kempování na divoko

Toužíte si užít pohled na západ slunce ze stanu, ráno se probudit v krásné přírodě a nemít kolem sebe sousedy? Pak je tu dobrodružnější varianta kempování - stanování na divoko v přírodě. V takovém případě je třeba si zjistit a dodržovat pravidla divokého kempování v jednotlivých oblastech, na většině veřejných míst to není povolené.

Tento styl trávení dovolené vyžaduje také jiné vybavení, jelikož kuchyňku ani sociální zařízení uprostřed lesa nebo louky nenajdete. Pokud se tedy nechcete stravovat jen sběrem bobulí nebo lovem, pořiďte si outdoorovou kuchyni, kterou sbalíte do batohu.

stanování na divoko není na většině míst povolené - je třeba si zjisit více o lokalitě

Rock Point

Další outdoorové čtení

Začínáte s lezením a chystáte si pořídit své první lezečky? Rozšiřujete své lezecké portfolio a hledáte vhodnější model? Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit...
Podoba tlumení má zásadní vliv na to, jaké bude mít běžecká bota vlastnosti. Není to jen o pohodlí při došlapu...
Běhání v přírodě je stále oblíbenější. Je jedno jaké nerovnosti terénu před sebou máte, důležité je, užít si to. Máme pro vás tipy na vybavení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey