Trailrunning camp 2022

naučíme vás Vše o běhu. Od správné techniky běžeckého pohybu po kompenzační cvičení


Objevte krásy trailového běhání v našich horách i v Alpách

Začínáte s během a potřebujete poradit jak na to? Chcete vědět více o technice běhu, protáhnout těla a setkat se s podobně naladěnými lidmi? Právě pro vás jsou připravené běžecké kempy. Co vás na nich čeká? 

Rock Point Trailrunning camp
 

 • společné výběhy, specifika trailového běhání, technika běhu, rozvoj silových i rychlostních schopností a vytrvalosti, běžecká ABC, kompenzační posilování...

 • testování běžecké obuvi značek Dynafit, Inov-8, Hoka, Brooks, On a dalších, testování běžeckých vest, batohů a jiných doplňků,

 • rozbor individuální techniky u videa a doporučení na zlepšení,

 • besedy o tréninku i závodech,

 • poradenství s výběrem vhodného modelu bot a dalšího běžeckého vybavení,

 • přednášky z prostředí trailového běhání,

 • masáže, tejpování - individuální dle potřeby (účast fyzioterapeuta na každém kempu)

 

PŘIHLÁŠKA »

Termíny kempů 

 

 

Rock Point Trailrunning kemp Vysočina KEMP VYSOČINA
7. - 10. 4. 2022
Rock Point Trailrunning Rakousko KEMP RAKOUSKO
3. - 7. 8. 2022
sumava KEMP ŠUMAVA
9. - 11. 9. 2022 (3 dny)

 

Rock Point Trailrunning kemp Šumava  KEMP ŠUMAVA
6. - 9. 10. 2022 (4 dny)
Rock Point Trailrunning kemp Jizerské hory KEMP JIZERKY
13. - 16. 10. 2022
Rock Point Trailrunning soustředění Jizerské hory SOUSTŘEDĚNÍ JIZERKY
13. - 16. 10. 2022


Co vás na kempech čeká?

A co nás společně čeká? V první řadě společné výběhy v nádherných terénech našich hor i Alp. Budeme testovat vybavení, budeme se učit správně běhat, dýchat, regenerovat. Budeme hledat rezervy, rozebírat techniku, diskutovat, sledovat přednášky a výborně se bavit.

Kde budeme běhat?

 • VYSOČINA
  Osvědčené lokality neměníme! První kemp nás čeká před Velikonocemi na Vysočině v penzionu Horácko v lokalitě Tři Studny, kde se již tradičně můžeme těšit na krásnou jarní přírodu i pohodovou atmosféru.
 • RAKOUSKO
  Srpnový kemp v alpském středisku Hinterstoder je vždy silným a pro běžce přivyklé na naše domácí terény často i nečekaným zážitkem. Nikdy se neomrzí nádherné hřebenovky i pohostinnost horských chat.
 • ŠUMAVA
  Tu máme hodně rádi, protože jsou to naše domovské hory. Proto letos kempy hned dva. Ten v září je nejkratší, program přesto atraktivní a o to intenzivnější. Říjnový kemp je standardně 4denní. 
 • JIZERSKÉ HORY
  V Jizerkách je krásně a čekají nás tu skvělé běžecké terény a perfektní zázemí chaty Tesanka, což jsou skutečné trumfy pro kemp na konci října.
   
Rock Point Trailrunning Rakousko
užijete si měkoučkých travnatých nížin na kempech v Čechách

Pro běžecké začátečníky i pokročilé

Každý kemp je trochu jiný svým zaměřením a vždy se snažíme přidávat něco nového, neokoukaného. Kempy jsou určené pro začínající i pokročilé běžce, kteří se chtějí zdokonalit v technice běhu, potrénovat, potkat se s podobně naladěnými lidmi, dozvědět se více o trailovém běhání, závodech, trénincích našich ambasadorů i třeba doporučeních k regeneraci, kompenzaci a podobně.

Program kempů je stavěn tak, aby byl pestrý, zvládnutelný a také zábavný. Trénujeme ve dvou až třech skupinách podle výkonnosti, každou skupinu doprovází trenér.

V roce 2021 jsme k běžnému programu vybraných kempů vložili speciální tréninkový program v podobě intenzivního běžeckého soustředění pro experty. Novinka se osvědčila, a proto se na dvou soustředěních opět pořádně zapotíte i v roce 2022.

PŘIHLÁŠKA »

testování běžecké obuvi a vest

Nedílnou součástí našich kempů je testování běžecké obuvi značek Dynafit, Inov-8, Hoka, Brooks a On. K dispozici jsou také běžecké vesty i batohy Osprey a Dynafit a další doplňky.
 

v Rock Point si vyberete běžeckou obuv na testování
na výběr k testování máte z až 130 párů běžeckých bot

Účastnické triko

Originální a funkční účastnické triko v hodnotě 790 Kč zdarma pro členy Rock Point Zóna klubu a pro všechny, kteří byli na některém našem trailrunningovém kempu v roce 2021 nebo 2020. Všichni další účastníci mají možnost zakoupení trika za zvýhodněnou cenu 490 Kč. Vyberte si svoji barvu a velikost!

Pánská účastnická trika:

Účastnická trika s potiskem loga Trailrunning kemp - pánská

Dámská účastnická trika:

Účastnická trika s potiskem loga Trailrunning kemp - dámská

 

Pro každého účastníka poukázka na nákup v prodejnách Rock Point, případně další drobné dárky od partnerů kempů. 

Darujte sportovní zážitek

Máme dárkové poukázky! Chcete účast na některém z kempů darovat? Je to jednoduché. Dotyčného přihlaste, kemp zaplaťte a napište si o dárkovou poukázku na e-mail trailrunningkempy@rockpoint.cz. Po dohodě vám ji pošleme elektronicky nebo poštou na adresu, kterou si budete přát.

 

Dárková poukázka na Rock Point Trailrunning kemp

Osvědčený trenérský tým

Osvědčené složení trenérského týmu, který se o vás bude na kempech starat:

       
Jan Krabec Jan Krabec - absolvent FTVS UK Praha, atletický trenér s nejvyšším trenérským vzděláním a téměř 30letou trenérskou praxí v atletickém oddíle ve Stříbře. Sám se aktivně atletice věnoval od 12 let, od 15 let pak na závodní a postupně vrcholové úrovni. Je stále aktivní běžec, medailová umístění v závodech Rock Point Horské výzvy v roce 2018, 2017, 2015 i 2014. K největším trenérským úspěchům řadí kromě medailistů z mistrovství České republiky hlavně účasti svěřence na mládežnických Mistrovstvích Evropy v krosu i na dráze a 11. místo z mládežnického Mistrovství světa v běhu na 3000 m překážek. Velmi blízko má i k vysokým horám. Kromě lezení v Alpách má za sebou řadu horolezeckých expedic a výstupy na vrcholy v nejvyšších světových pohořích včetně osmitisícových. V roce 2006 stanul na vrcholu 8035 m vysokého Gasherbrumu II. Právě v jeho hlavě se zrodil nápad přeběhnout Šumavu - Rock Point výzvu „napříč Šumavou“.

VIDEOPŘEDSTAVENÍ TRENÉRA »
 
Martin Mužík Martin Mužík – v mládežnických kategoriích nadějný běžec na atletickém oválu. Reprezentant České republiky, mnohonásobný mistr České republiky, účastník mládežnických Mistrovství Evropy v dráhové atletice i krosu, 11. místo na Mistrovství světa v běhu 3000 m překážek dorostenců. V posledních letech se věnuje trailovému běhání a v letech 2018 i 2019 si doběhl pro několik medailových umístění v Rock Point Horských výzvách. V roce 2019 vyhrál 3denní etapový závod River Trail. Hledá si i vlastní ultratrailové výzvy jako například jednodenní 100km přeběh Českého lesa. Je také autorem trasy a členem týmu, který v roce 2020 jako první proběhl 160km Rock Point výzvu „napříč Šumavou“, nebo v roce 2021 „napříč Krušnými horami“ v délce 216 km.
 
Gustav Červený Gustav Červený – kondiční trenér se zaměřením na široké spektrum jedinců. Libuje si v pestrosti cvičení, rád hledá a zkouší novinky. Pracuje s hobby sportovci na jejich podpůrném silovém rozvoji, s nesportovci udržuje fyzičku pomocí silově-vytrvalostních nebo funkčních tréninků, s maminkami po šestinedělí zdokonaluje stabilizaci trupu, pracuje s aktivními lidmi po úrazech v rámci jejich rehabilitace i jejich kondiční přípravy. Jeho koníčkem jsou běžecké a pohybové průpravy pro herní sporty. Profesi se věnuje pět let. Spolupracuje s paralympijskou plaveckou reprezentací ČR.  Je absolventem magisterského studia fyzioterapie na FTVS UK a bakalářského na FZS ZČU. Sám žije pohybem, jeho vášní je letecký sport speedflying. 

 
Filip Tomeš Filip Tomeš - podobně jako Martin Mužík v mládežnických kategoriích nadějný běžec na dráze. Pravidelně se účastnil atletických republikových šampionátů dorostu a juniorů v běhu na 800 m. Později se studiem na vysoké škole objevil kouzlo skalního a následně vysokohorského lezení. V posledních letech se věnuje trailovému běhání a v letech 2017 a 2018 si doběhl v kategorii dvojic pro celkové vítězné umístění v Rock Point Horských výzvách na trase Half. S Martinem Mužíkem společně trénují v rodném Tachově a podnikají spolu trailové výzvy jako například jednodenní přeběh Českého lesa v délce lehce přes 100 km. Nebo s Honzou Krabcem třeba 22hodinový nonstop speedhikingový traverz alpského hřebene Jubileumsgrat mezi vrcholy Alpspitze a Zugspitze s výstupem od auta a sestupem k autu. Byl členem týmu, který v roce 2020 jako první proběhl 160km Rock Point výzvu „napříč Šumavou“, nebo v roce 2021 „napříč Krušnými horami“ v délce 216 km

 
Vendula Šťastná Vendula Šťastná – vystudovala katedru Fyzioterapie a katedru Tělesné výchovy a sportu Západočeské univerzity v Plzni. Podiatr, kondiční trenér s více než desetiletou praxí individuálních i skupinových tréninků zaměřených na důraz vhodného provedení pohybu a správné regenerace. Absolventka DNS kurzů Profesora Koláře, průběžné vzdělávání v oblasti fyzioterapie a kondičního cvičení. Fyzioterapeutka a masérka na závodech Horské výzvy.

VIDEOPŘEDSTAVENÍ TRENÉRKY »


Přihláška

Vyplňte on-line přihlášku na Rock Point Trailrunningové kempy za každého účastníka samostatně.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Na kempech se můžete těšit i na experty z prodejen Rock Point, kteří vám poradí s výběrem správného vybavení a řeknou vám vše podstatné k vybavení, které budete moct během kempu vyzkoušet.

 

Veškeré dotazy vám rádi zodpovíme na e-mailu trailrunningkempy@rockpoint.cz

Rock Point

Další outdoorové čtení

Vše o běhu na jednom místě. Naučíme vás správný běžecký styl, otestujete si boty světových značek na vlastní kůži, poradíme s výběrem, doporučíme tréninkový plán...
Stezka Českem se v některých úsecích stávala téměř Stezkou smrti. Jak se osm handbikerů popralo s terénem...
Cyklojízda vozíčkářů na handbiku proběhne na Stezce Českem. Přidejte se na kole k handbikům, startujeme už 1. 7. 2022 z Karlových Varů...

Stezkou Českem na handbicích

30. 06. 2022
3 min čtení
Podporujeme

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey