Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Rock Point Trailrunning camp Rakousko

9 min čtení 30. 11. 2020

Pojeďte s námi na tréninkově zážitkový kemp

4. - 8. 8. 2021 - Region Pyhrn-Priel, Hinterstoder-Vorderstoder, penzion Lindbichler

4 noci, 5 tréninkových dní, 3 celodenní výběhy, 4x polopenze, v ceně ACTIV CARD v regionu!
Program tohoto kempu je záměrně odlišný od kempů v České republice. Kemp je více o zážitcích než cíleném tréninku. Těšit se můžete na běhání po hřebenech a vrcholech zdejších vápencových Alp. Budeme se pohybovat nad horními stanicemi lanovek, budeme běhat kolem horských chat, salaší nebo jezer v nadmořských výškách od 600 m až nad 2000 m. Výškové metry budou naskakovat velmi rychle. Těšte se na fantastické výhledy. 

PŘIHLÁŠKA »

 
Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019
Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019
Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019

Program:

  • běhání po hřebenech, kolem jezer i v údolí řeky Steyr
  • ferrátky, ve formě lehké zajištěné cesty se nám mohou postavit do cesty
  • kondiční posilování, rozvoj vytrvalosti a síly
  • testování běžecké obuvi značek Dynafit, Inov8, Hoka One One, Brooks, On a dalších, testování běžeckých vest, batohů a jiných doplňků.
  • regenerace a koupání (místní bazény, biotopy a koupaliště)
  • rozbor techniky běhu začleníme, pokud to časové možnosti dovolí
  • přednášky o běhání, tréninku nebo s horskou tématikou budeme zařazovat ve večerním programu a přizpůsobovat chuti a zájmu účastníků

  • masáže, tejpování (objednávky na místě, platba v hotovosti na místě, není zahrnuto v ceně)

 

Středa  - příjezd od 15. hod., v 17 hod. kratší výběh, večeře kolem 19 hod., po večeři organizační záležitosti kempu.
Čtvrtek, pátek a sobota – dny plné horského běhu, speedhikingu, techniky běhu, silového tréninku, kondičního cvičení, plavání apod. Večerní program včas oznámíme.
Neděle – dopolední tréninková jednotka, poté odjezd domů.

Minimální počet účastníků 20, maximální 45

Videopozvánka
 


Kouzelná karta Pyhrn-Priel ActivCard

Kouzelná karta regionu Pyhrn-Priel ActivCard nám umožní využívat zdarma veškeré lanovky, vstupy do bazénů a koupališť, soutěsek a pro zájemce třeba i muzeí. Slevy jsou třeba na vybrané bobové dráhy, lezecká centra a podobně. S kartou jsou zdarma také místní autobusy.

Za nejlepšími tréninkovými a turistickými místy v okolí budeme dojíždět vlastními auty účastníků.

 Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019

Ubytování

Penzion Lindbichler: 2- 4 lůžkové pokoje. Penzion se nachází asi 7 km od Hinterstoderu nad vesničkou Vorderstoder. Penzion je útulný s příjemnou atmosférou. Jedná se o více méně samostatně stojící usedlost. Všechny pokoje mají kompletní příslušenství. Součástí areálu penzionu je venkovní bazén, fotbalové hřiště a tenisový kurt. Bonusem jsou kouzelné výhledy na okolní vysoké hory, kterým vévodí Grosser Priel.
 

Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019
Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019
Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019

Stravování

Záměrně volíme formu stravování polopenzí, abychom mohli den trávit venku a nebyli vázáni dosažitelností našeho penzionu. V penzionu Lindbichler je možnost si za české koruny udělat každý den svačinu.  Zároveň je možné zakoupit i běžné nápoje – minerálky, limonády, pivo, víno.

Doprava

Doprava individuální. Do Hinterstoderu je to z Prahy přibližně 350 km a podobná je i vzdálenost z Plzně nebo Brna.

 

Kdo vás bude trénovat

Na kempech se o vás postrarají bývalí atletičtí reprezentanti i odborná kondiční trenérka. Přečtěte si o nich více...

       
Jan Krabec Jan Krabec - absolvent FTVS UK Praha, atletický trenér s nejvyšším trenérským vzděláním a téměř 30letou trenérskou praxí v atletickém oddíle ve Stříbře. Sám se aktivně atletice věnoval od 12 let, od 15 let pak na závodní a postupně vrcholové úrovni. Je stále aktivní běžec, medailová umístění v závodech Rock Point Horské výzvy v roce 2018, 2017, 2015 i 2014. K největším trenérským úspěchům řadí kromě medailistů z mistrovství České republiky hlavně účasti svěřence na mládežnických Mistrovstvích Evropy v krosu i na dráze a 11. místo z mládežnického Mistrovství světa v běhu na 3000 m překážek. Velmi blízko má i k vysokým horám. Kromě lezení v Alpách má za sebou řadu horolezeckých expedic a výstupy na vrcholy v nejvyšších světových pohořích včetně osmitisícových. V roce 2006 stanul na vrcholu 8035 m vysokého Gasherbrumu II. Právě v jeho hlavě se zrodil nápad přeběhnout Šumavu, který vyústil v projekt - Rock Point výzva „napříč Šumavou“.

VIDEOPŘEDSTAVENÍ TRENÉRA »
 
Martin Mužík Martin Mužík – v mládežnických kategoriích nadějný běžec na atletickém oválu. Reprezentant České republiky, mnohonásobný mistr České republiky, účastník mládežnických Mistrovství Evropy v dráhové atletice i krosu, 11. místo na Mistrovství světa v běhu 3000 m překážek dorostenců. V posledních letech se věnuje trailovému běhání a v letech 2018 i 2019 si doběhl pro několik medailových umístění v Rock Point Horských výzvách. V roce 2019 vyhrál 3denní etapový závod River Trail. Hledá si i vlastní ultratrailové výzvy jako například jednodenní 100km přeběh Českého lesa. Je také autorem trasy a členem týmu, který v roce 2020 jako první přeběhl 160 km dlouhou Rock Point výzvu „napříč Šumavou“.
 
Vendula Šťastná Vendula Šťastná – vystudovala katedru Fyzioterapie a katedru Tělesné výchovy a sportu Západočeské univerzity v Plzni. Podiatr, kondiční trenér s více než desetiletou praxí individuálních i skupinových tréninků zaměřených na důraz vhodného provedení pohybu a správné regenerace. Absolventka DNS kurzů Profesora Koláře, průběžné vzdělávání v oblasti fyzioterapie a kondičního cvičení. Fyzioterapeutka a masérka na závodech Rock Point Horské výzvy.

VIDEOPŘEDSTAVENÍ TRENÉRKY »
Filip Tomeš Filip Tomeš - v mládežnických kategoriích nadějný běžec na dráze. Závodil za Baník Stříbro a pravidelně se účastnil atletických republikových šampionátů dorostu a juniorů v běhu na 800 m. Později na vysoké škole objevil kouzlo skalního a následně vysokohorského lezení. V posledních letech se věnuje trailrunningovému běhání a v letech 2018 a 2017 si doběhl v kategorii dvojic pro celkové vítězné umístění v Rock Point Horských výzvách na trati Half. S Martinemm Mužíkem společně trénují v rodném Tachově a podnikají spolu trailové výzvy jako např. jednodenní přeběh Českého lesa v délce lehce přes 100 km.  Nebo s Honzou Krabcem 22hodinový nonstop speedhikingový traverz alpského hřebene Jubileumsgrat mezi vrcholy Alpspitze a Zugspitze s výstupem od auta a sestupem k autu. Byl členem týmu, který v roce 2020 jako první přeběhl 160km Rock Point výzvu "napříč Šumavou."


Na kempu se můžete těšit i na Rock Point Experta z naší prodejny, který vám poradí s výběrem správného běžeckého vybavení a řekne vám vše podstatné k vybavení, které budete moci během kempu vyzkoušet.

Cena:

Cena kempu: 7 790 Kč

Cena zahrnuje: ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích na 4 noci s polopenzí. Ráno snídaně formou bufetu, večeře plnohodnotná, vydatná domácí kuchyně – polévka, hlavní jídlo, zákusek. Běžný pitný režim během jídel v ceně, další nápoje k zakoupení. Odborné trenérské vedení, testovací boty a běžecké vesty i batohy. Každý účastník obdrží slevový voucher na nákup v prodejnách Rock Point v hodnotě až 500 Kč. Kartu ActivCard regionu Pyhrn-Priel. Služby delegáta CK Extrem sport.

Cena nezahrnuje: dopravu na místo a popojíždění na tréninky, případné poplatky za parkování, obědy a pitný režim během dne. Cena nezahrnuje pojištění léčebných výloh v zahraničí ani případné další pojistky. Doporučujeme sjednat buď dle nabídky CK Extrem sport včetně pojištění storna zájezdu nebo lze doporučit členství v Rakouském horském svazu Alpenverein, které zahrnuje pojištění většiny sportovních aktivit včetně extrémních sportů. Nezahrnuje však pojištění storna zájezdu.

Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019

Spolupráce s CK Extrem sport

Kemp pořádáme ve spolupráci s cestovní kanceláří Extrem sport s.r.o.. Po přihlášení na kemp vám budou zaslány veškeré informace k uzavření cestovní smlouvy včetně smluvních podmínek, informace k platbě i možnosti sjednat si potřebná pojištění.

Platba a storno podmínky

Neobávejte se přihlásit. Se spolupracující cestovní kanceláří je domluvena záloha pouze 500 Kč na osobu a doplatek až 9. 7. 2021, kdy už by mělo být jasné, jak to bude s cestováním za hranice. Pokud nebude možné kemp zrealizovat, záloha bude vrácena.

O veškerém dění budete informováni. Na kempu budou dodržována všechna bezpečnostní opatření, která budou vyžadována na základě aktuální epidemické situace v době konání kempu.

Účastnické triko

Originální a funkční účastnické triko v hodnotě 790 Kč zdarma pro členy Rock Point Zóna klubu a pro všechny, kteří na našem trailrunningovém kempu byli v roce 2020 nebo 2019. Všichni další účastníci mají možnost zakoupení trika za zvýhodněnou cenu 490 Kč. Vyberte si svoji barvu trika a velikost!

Podívejte se na všechny barevné varianty dámských a pánských modelů a ve formuláři vyberte požadovanou barvu a velikost - PROHLÉDNOUT TRIKA

barevné varianty účastnických triček Rock Point Trailrunning Camp

 

Přihlášky

Přihlašovací on-line formulář posílejte do 19. 7. 2021, zájemci o originální funkční triko do 29. 6. 2021.

PŘIHLÁŠKA »

 


Případné dotazy rádi zodpovíme na e–mailu: trailrunningkempy@rockpoint.cz. Pokud se potřebujete poradit telefonicky, napište nám svůj dotaz a telefon. Ozveme se vám.
 Každý účastník zodpovídá za svůj zdravotní stav a kempu se účastní na vlastní odpovědnost a souhlasí se zpracováním osobních údajů. 

Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019

Vyberte si z dalších termínů běžeckých kempů

Další termíny běžeckých kempů, informace o testovací obuvi a kompletní informace o Rock Point Trailrunning Academy jsou k přečtení na našich stránkách nebo k doptání na kterékoliv kamenné prodejně Rock Point.

Další termíny běžeckých kempů:
 


video - jak bylo v rakousku

Video natočil jeden z účastníků - Marek Pospíšil. Podívejte se, jaké to bylo na loňském běžeckém kempu...
 

 

Těšíme se na vás,
Váš Rock Point

Další outdoorové čtení

Povoleno! Na základě rozhodnutí vlády ČR máme možnost uskutečnit běžecké kempy. Pojďme si společně protáhnout těla...

Trailrunning camp 2021

30. 11. 2020
7 min čtení
Podporujeme
Běžecká výzva pro všechny milovníky trailů! Pojďte do toho s námi...
Vyberte si některou ze 4 etap "napříč Šumavou", anebo si naložte rovnou všechny. Zvýšíte tak šance na výhru...