Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Rock Point Trailrunning kemp Rakousko 14. - 18. 8. 2019

Pojeďte s námi na tréninkově zážitkový kemp

Region Pyhrn-Priel – Hinterstoder, penzion Alpenrose

4 noci a 3 a půl tréninkových dní, polopenze, v ceně ACTIV CARD v regionu! Odlišný program pro běžce i zájemce o kondiční cvičení a turistiku!
 

Přihláška

Vyplňte on-line přihlášku na Rock Point Trailrunningové kempy 2019 za každého účastníka samostatně.

PŘIHLÁŠKA »

Program a zaměření kempu

Program tohoto kempu je záměrně odlišný od kempů v České republice. Mohou s námi vyrazit běžci a těšit se na běhání po hřebenech a vrcholech zdejších vápencových Alp. Ale mohou s námi vyrazit i další rodinní příslušníci nebo ti, kteří si na běhání netroufají, máme program i pro ně.

Budeme se pohybovat nad horními stanicemi lanovek, budeme běhat kolem horských chat, salaší nebo jezer v nadmořských výškách od 600 m až nad 2000 m. Výškové metry budou naskakovat velmi rychle. Těšte se na fantastické výhledy.  Do cesty se nám může postavit i lehká zajištěná cesta - ferrata. Nevynecháme ani malebné údolí řeky Steyr.

Budeme pracovat na rozvoji obecné kondice, síly, vytrvalosti i techniky běhu. Prostor bude i pro jiné, než ryze běžecké aktivity. Běžecký program doplníme kondičním posilováním a regenerací v některém z mnoha místních koupališť nebo bazénů v okolí Hinterstoderu. K dispozici bude i masér.
 

program i pro neběžce

Kromě běžeckých skupin různých výkonností bude připraven i program cílený na ty, kteří by s námi chtěli jet zvýšit svoji kondici a zasportovat si, ale a netroufnou si na běhání. Pod vedením Venduly Šťastné se zapotíte při kruhových trénincích a turistických výšlapech.

Nebudete ochuzeni o testování běžecké obuvi značek Dynafit, Inov8, Hoka One One, Brooks, On a dalších, ani o testování běžeckých vest, batohů a jiných doplňků. Večerní program budeme přizpůsobovat chuti a zájmu účastníků – přednášky o běhání a tréninku, přednášky s horskou tématikou a podobně.

Ze zkušenosti můžeme kemp doporučit i jako aktivní dovolenou pro sportovně založené rodiny, kdy se někteří členové realizují tréninkově a pro zbytek rodiny bude přizpůsobený program.  Trasa případného výletu může být podobná, jakou absolvují běžci. Rodina se pak setká třeba na horské chatě. Na některé výlety můžeme doporučit i kola.
 

Vstupy zdarma

Kouzelná karta regionu Pyhrn-Priel ActivCard nám umožní využívat zdarma veškeré lanovky, vstupy do bazénů a koupališť, soutěsek a pro zájemce třeba i muzeí. Slevy jsou třeba na vybrané bobové dráhy, lezecká centra a podobně. S kartou jsou zdarma také místní autobusy.

Za nejlepšími tréninkovými a turistickými místy v okolí budeme dojíždět vlastními auty účastníků.  

Ubytování

Ubytovaní budeme v penzionu Alpenrose ve dvou až 4 lůžkových jednoduše zařízených pokojích turistického typu. Téměř každý pokoj je s palandou, kterou budeme využívat jen jako jednolůžko. Penzion je maximálně útulný s příjemnou rodinnou atmosférou. Všechny pokoje mají umyvadlo s teplou a studenou vodou (označení ubytování „C“), některé jsou navíc vybavené sprchou (označení ubytování „B“). Pro tyto pokoje jsou chybějící sociální zařízení společné v dostatečném množství na chodbách jednotlivých pater. Větší část pokojů má kompletní sociální zařízení – WC, sprcha, umyvadlo (označení ubytování „A“). V přízemí penzionu je prostorná jídelna, která slouží zároveň jako společenská místnost.

U penzionu je k dispozici parkování zdarma, venkovní posezení, pro děti houpačky. Wifi zdarma, vzdálenost od centra cca 1,2 km. V penzionu není možnost vlastního vaření, na pokojích nejsou ledničky. Ale věřte, že strádat nebudete!
 

Stravování

Záměrně volíme formu stravování polopenzí, abychom mohli den trávit venku a nebyli vázáni dosažitelností našeho penzionu. V penzionu Alpenrose je možnost si za české koruny udělat každý den svačinu.  Zároveň je možné zakoupit i běžné nápoje – minerálky, limonády, pivo, víno.

Doprava individuální. Do Hinterstoderu je to z Prahy přibližně 350 km a podobná je i vzdálenost z Plzně nebo Brna.

Orientační program

Středa  - příjezd odpoledne až večer, večeře kolem 19 hod, po večeři organizační záležitosti kempu.

Čtvrtek, pátek a sobota – dny plné horského běhu, speedhikingu, techniky běhu, silového tréninku, kondičního cvičení, plavání. Večerní program si upřesníme vždy den předem.

Neděle – dopolední tréninková jednotka a po ní odjezd domů.

Osvědčený trenérský tým

Osvědčené složení trenérského týmu, který se o vás bude střídavě na kempech starat, je letos doplněno o nového člena Martina.

       
Jan Krabec Jan Krabec - absolvent FTVS UK Praha, atletický trenér s nejvyšším trenérským vzděláním a 25letou praxí. Sám se aktivně atletice věnoval od 12 let, od 15 let pak na závodní a postupně vrcholové úrovni. Stále aktivní běžec, medailová umístění v závodech Rock Point Horské výzvy v roce 2017, 2015 i 2014. K největším trenérským úspěchům řadí kromě medailistů z Mistrovství České republiky hlavně účasti svěřence na mládežnických Mistrovstvích Evropy v krosu i na dráze a 11. místo z mládežnického Mistrovství světa v běhu na 3000 m překážek. Má za sebou i řadu horolezeckých expedic a výstupy na vrcholy v nejvyšších světových pohořích včetně osmitisícových. V roce 2006 stanul na vrcholu 8035m vysokého Gasherbrumu II.
Tomáš Bystřický Tomáš Bystřický – člen Rock Point týmu a ambasador značky Dynafit, trenér biatlonu a stále úspěšný závodník.  Jako bývalý reprezentant České republiky v letním biatlonu, horských ultra bězích a SkyRunningu má na svých bedrech již spoustu úspěchů. Vítěz SP v letním biatlonu, mistr světa v letním biatlonu 2017, účast na Mistrovství Evropy 2015 a světa 2016 ve SkyMarathonu.  Vítězství v Pražské stovce 2014, Horských výzvách 2014 a 2016. Krom toho se účastnil Gore-Tex Transalpine Run 2014 nebo ultramaratonu Transvulkania 2017 na Kanárských ostrovech, a to s velmi dobrým výsledkem.
Vendula Šťastná Vendula Šťastná – vystudovala katedru Fyzioterapie a katedru Tělesné výchovy a sportu Západočeské univerzity v Plzni. Je podiatr a kondiční trenér s desetiletou praxí individuálních i skupinových tréninků zaměřených na důraz vhodného provedení pohybu a správné regenerace. Pořádá pravidelné kondiční a kompenzační tréninky družstva házenkářek.
Martin Mužík Martin Mužík – v mládežnických kategoriích patří mezi nadějné běžce na atletickém oválu. Je reprezentant České republiky, mnohonásobný mistr České republiky, účastník mládežnických Mistrovství Evropy v dráhové atletice i krosu. Obsadil 11. místo na Mistrovství světa v běhu 3000 m překážek dorostenců. V posledních letech se věnuje trailovému běhání a v roce 2018 si doběhl pro několik medailových umístění v Rock Point Horských výzvách.
 

Na kempu se můžete těšit i na experty z prodejen Rock Point, kteří vám navíc poradí s výběrem správného vybavení a zejména vám řeknou vše podstatné k vybavení, které budete moci během běžeckého kempu vyzkoušet.

Veškeré dotazy vám rádi zodpovíme na e-mailu trailrunningkempy@rockpoint.cz

Cena

Cena kempu se odvíjí podle vybraných pokojů:

  • Typ A - pokoje s kompletním sociálním zařízením 6 890 Kč
  • Typ B - pokoje pouze s umyvadlem a sprchou (WC společné na chodbě) 6490 Kč
  • Typ C - pokoje pouze s umyvadlem (WC a sprcha společné na chodbě) 6090 Kč

 

  • Sleva pro „necvičící“ - 1700 Kč z ceny příslušného typu ubytování.
  • Děti 5-10 let sleva 200 Kč z ceny pro necvičící a příslušného typu ubytování.    
  • Děti do 5 let zdarma bez nároku na lůžko.


Cena zahrnuje: ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích dle popisu výše (odkaz na vybavení pokojů) na 4 noci s polopenzí. Ráno pestrá snídaně formou bufetu, večeře plnohodnotná, vydatná a zdravá domácí kuchyně – polévka a hlavní jídlo. Běžný pitný režim v ceně, další nápoje k zakoupení. Odborné trenérské vedení, testovací boty a běžecké vesty i batohy, dárky od partnerů kempu. Každý účastník obdrží slevový voucher na nákup v prodejnách Rock Point v hodnotě až 500 Kč. Kartu ActivCard regionu Pyhrn-Priel. Služby delegáta CK Extrem sport.
 

Účastnické triko

Originální a funkční účastnické triko v hodnotě 790 Kč zdarma pro členy Rock Point Zóna klubu a pro všechny, kteří na našem trailrunningovém kempu byli v roce 2018 nebo 2017. Všichni další účastníci mají možnost zakoupení trika za zvýhodněnou cenu 490 Kč.  Vyberte si svoji barvu trika a velikost - VYBRAT BARVY. Abyste získali účastnické triko, je nutné přihlášku odeslat nejpozději do 14. 7. 2019.

Masáže, tejpování a podobně bude možnost objednat na místě u Venduly Šťastné. Platí se na místě.

spololupráce s CK Extrem sport

Kemp pořádáme ve spolupráci s Cestovní kanceláří Extrem sport s.r.o. . Po přihlášení na kemp vám budou zaslány veškeré informace k uzavření cestovní smlouvy včetně smluvních podmínek, informace k platbě i možnosti sjednat si potřebná pojištění včetně pojištění storna atd. Do 14 dnů od přihlášení nutno složit zálohu 1 500 Kč za osobu. Doplatek kempu nejpozději 3 týdny před jeho začátkem.

Cena nezahrnuje

Cena nezahrnuje dopravu na místo a popojíždění na tréninky, případné poplatky za parkování, obědy a pitný režim během dne.  Cena nezahrnuje pojištění léčebných výloh v zahraničí ani případné další pojistky. Doporučujeme sjednat buď dle nabídky CK Extrem sport včetně pojištění storna zájezdu nebo lze doporučit členství v Rakouském horském svazu Alpenverein , které zahrnuje pojištění většiny sportovních aktivit včetně extrémních sportů. Nezahrnuje však pojištění storna zájezdu.  

Podmínky kurzu

  • Minimální počet účastníků 20, maximální 35,
  • Přihlášky do 28. 7. 2019, zájemci o originální funkční triko do 14. 7. 2019,

 

Případné dotazy rádi zodpovíme na e- mailu: trailrunningkempy@rockpoint.cz. Pokud se potřebujete poradit telefonicky, napište nám svůj dotaz a telefon. Ozveme se vám.

Každý účastník zodpovídá za svůj zdravotní stav a kempu se účastní na vlastní odpovědnost.


Všechny termíny běžeckých kempů

Další informace o testovací obuvi a kompletní informace o Rock Point Trailrunning Expertovi jsou k přečtení na našich stránkách nebo k doptání na kterékoliv kamenné prodejně Rock Point.

Darujte běžecký zážitek

Chcete účast na některém z kempů darovat? Je to jednoduché. Dotyčného přihlaste, kemp zaplaťte a napište si o dárkovou poukázku na e-mail trailrunningkempy@rockpoint.cz. Po dohodě vám ji pošleme poštou na adresu, kterou si budete přát!

Těšíme se na setkání s vámi na kempu
Rock Point

Další outdoorové čtení

Jsme tu pro vás přímo v terénu. Náš outdoor stánek nabízí slevy na běžecké vybavení, poradenství i testování...
Potřebujete poradit s výběrem běžecké výbavy od bot, přes oblečení až po vesty a hydrovaky? Přijďte do našich expertních prodejen nebo si sjednejte schůzku on-line...
Budeme běhat, testovat, učit se, hledat rezervy, rozebírat techniku, diskutovat, kompenzovat, sledovat přednášky…