Rock Point Trailrunning kemp Rakousko 14. - 18. 8. 2019

9 min čtení 07. 12. 2018

Pojeďte s námi na tréninkově zážitkový kemp

Region Pyhrn-Priel – Hinterstoder, penzion Alpenrose

4 noci a 3 a půl tréninkových dní, polopenze, v ceně ACTIV CARD v regionu! Odlišný program pro běžce i zájemce o kondiční cvičení a turistiku!
 

Kemp Rakousko
Kemp Rakousko
Kemp Rakousko

Přihláška

Vyplňte on-line přihlášku na Rock Point Trailrunningové kempy 2019 za každého účastníka samostatně.

PŘIHLÁŠKA »

Program a zaměření kempu

Program tohoto kempu je záměrně odlišný od kempů v České republice. Mohou s námi vyrazit běžci a těšit se na běhání po hřebenech a vrcholech zdejších vápencových Alp. Ale mohou s námi vyrazit i další rodinní příslušníci nebo ti, kteří si na běhání netroufají, máme program i pro ně.

Budeme se pohybovat nad horními stanicemi lanovek, budeme běhat kolem horských chat, salaší nebo jezer v nadmořských výškách od 600 m až nad 2000 m. Výškové metry budou naskakovat velmi rychle. Těšte se na fantastické výhledy.  Do cesty se nám může postavit i lehká zajištěná cesta - ferrata. Nevynecháme ani malebné údolí řeky Steyr.

Budeme pracovat na rozvoji obecné kondice, síly, vytrvalosti i techniky běhu. Prostor bude i pro jiné, než ryze běžecké aktivity. Běžecký program doplníme kondičním posilováním a regenerací v některém z mnoha místních koupališť nebo bazénů v okolí Hinterstoderu. K dispozici bude i masér.
 

Kemp Rakousko
Kemp Rakousko
Kemp Rakousko

program i pro neběžce

Kromě běžeckých skupin různých výkonností bude připraven i program cílený na ty, kteří by s námi chtěli jet zvýšit svoji kondici a zasportovat si, ale a netroufnou si na běhání. Pod vedením Venduly Šťastné se zapotíte při kruhových trénincích a turistických výšlapech.

Nebudete ochuzeni o testování běžecké obuvi značek Dynafit, Inov8, Hoka One One, Brooks, On a dalších, ani o testování běžeckých vest, batohů a jiných doplňků. Večerní program budeme přizpůsobovat chuti a zájmu účastníků – přednášky o běhání a tréninku, přednášky s horskou tématikou a podobně.

Ze zkušenosti můžeme kemp doporučit i jako aktivní dovolenou pro sportovně založené rodiny, kdy se někteří členové realizují tréninkově a pro zbytek rodiny bude přizpůsobený program.  Trasa případného výletu může být podobná, jakou absolvují běžci. Rodina se pak setká třeba na horské chatě. Na některé výlety můžeme doporučit i kola.
 

Kemp Rakousko
Kemp Rakousko
Kemp Rakousko

Vstupy zdarma

Kouzelná karta regionu Pyhrn-Priel ActivCard nám umožní využívat zdarma veškeré lanovky, vstupy do bazénů a koupališť, soutěsek a pro zájemce třeba i muzeí. Slevy jsou třeba na vybrané bobové dráhy, lezecká centra a podobně. S kartou jsou zdarma také místní autobusy.

Za nejlepšími tréninkovými a turistickými místy v okolí budeme dojíždět vlastními auty účastníků.  

Ubytování

Ubytovaní budeme v penzionu Alpenrose ve dvou až 4 lůžkových jednoduše zařízených pokojích turistického typu. Téměř každý pokoj je s palandou, kterou budeme využívat jen jako jednolůžko. Penzion je maximálně útulný s příjemnou rodinnou atmosférou. Všechny pokoje mají umyvadlo s teplou a studenou vodou (označení ubytování „C“), některé jsou navíc vybavené sprchou (označení ubytování „B“). Pro tyto pokoje jsou chybějící sociální zařízení společné v dostatečném množství na chodbách jednotlivých pater. Větší část pokojů má kompletní sociální zařízení – WC, sprcha, umyvadlo (označení ubytování „A“). V přízemí penzionu je prostorná jídelna, která slouží zároveň jako společenská místnost.

U penzionu je k dispozici parkování zdarma, venkovní posezení, pro děti houpačky. Wifi zdarma, vzdálenost od centra cca 1,2 km. V penzionu není možnost vlastního vaření, na pokojích nejsou ledničky. Ale věřte, že strádat nebudete!
 

Kemp Rakousko
Kemp Rakousko
Kemp Rakousko

Stravování

Záměrně volíme formu stravování polopenzí, abychom mohli den trávit venku a nebyli vázáni dosažitelností našeho penzionu. V penzionu Alpenrose je možnost si za české koruny udělat každý den svačinu.  Zároveň je možné zakoupit i běžné nápoje – minerálky, limonády, pivo, víno.

Doprava individuální. Do Hinterstoderu je to z Prahy přibližně 350 km a podobná je i vzdálenost z Plzně nebo Brna.

Orientační program

Středa  - příjezd odpoledne až večer, večeře kolem 19 hod, po večeři organizační záležitosti kempu.

Čtvrtek, pátek a sobota – dny plné horského běhu, speedhikingu, techniky běhu, silového tréninku, kondičního cvičení, plavání. Večerní program si upřesníme vždy den předem.

Neděle – dopolední tréninková jednotka a po ní odjezd domů.

Osvědčený trenérský tým

Osvědčené složení trenérského týmu, který se o vás bude střídavě na kempech starat, je letos doplněno o nového člena Martina.

       
Jan Krabec Jan Krabec - absolvent FTVS UK Praha, atletický trenér s nejvyšším trenérským vzděláním a 25letou praxí. Sám se aktivně atletice věnoval od 12 let, od 15 let pak na závodní a postupně vrcholové úrovni. Stále aktivní běžec, medailová umístění v závodech Rock Point Horské výzvy v roce 2017, 2015 i 2014. K největším trenérským úspěchům řadí kromě medailistů z Mistrovství České republiky hlavně účasti svěřence na mládežnických Mistrovstvích Evropy v krosu i na dráze a 11. místo z mládežnického Mistrovství světa v běhu na 3000 m překážek. Má za sebou i řadu horolezeckých expedic a výstupy na vrcholy v nejvyšších světových pohořích včetně osmitisícových. V roce 2006 stanul na vrcholu 8035m vysokého Gasherbrumu II.
Tomáš Bystřický Tomáš Bystřický – člen Rock Point týmu a ambasador značky Dynafit, trenér biatlonu a stále úspěšný závodník.  Jako bývalý reprezentant České republiky v letním biatlonu, horských ultra bězích a SkyRunningu má na svých bedrech již spoustu úspěchů. Vítěz SP v letním biatlonu, mistr světa v letním biatlonu 2017, účast na Mistrovství Evropy 2015 a světa 2016 ve SkyMarathonu.  Vítězství v Pražské stovce 2014, Horských výzvách 2014 a 2016. Krom toho se účastnil Gore-Tex Transalpine Run 2014 nebo ultramaratonu Transvulkania 2017 na Kanárských ostrovech, a to s velmi dobrým výsledkem.
Vendula Šťastná Vendula Šťastná – vystudovala katedru Fyzioterapie a katedru Tělesné výchovy a sportu Západočeské univerzity v Plzni. Je podiatr a kondiční trenér s desetiletou praxí individuálních i skupinových tréninků zaměřených na důraz vhodného provedení pohybu a správné regenerace. Pořádá pravidelné kondiční a kompenzační tréninky družstva házenkářek.
Martin Mužík Martin Mužík – v mládežnických kategoriích patří mezi nadějné běžce na atletickém oválu. Je reprezentant České republiky, mnohonásobný mistr České republiky, účastník mládežnických Mistrovství Evropy v dráhové atletice i krosu. Obsadil 11. místo na Mistrovství světa v běhu 3000 m překážek dorostenců. V posledních letech se věnuje trailovému běhání a v roce 2018 si doběhl pro několik medailových umístění v Rock Point Horských výzvách.
 

Na kempu se můžete těšit i na experty z prodejen Rock Point, kteří vám navíc poradí s výběrem správného vybavení a zejména vám řeknou vše podstatné k vybavení, které budete moci během běžeckého kempu vyzkoušet.

Veškeré dotazy vám rádi zodpovíme na e-mailu trailrunningkempy@rockpoint.cz

Cena

Cena kempu se odvíjí podle vybraných pokojů:

  • Typ A - pokoje s kompletním sociálním zařízením 6 890 Kč
  • Typ B - pokoje pouze s umyvadlem a sprchou (WC společné na chodbě) 6490 Kč
  • Typ C - pokoje pouze s umyvadlem (WC a sprcha společné na chodbě) 6090 Kč

 

  • Sleva pro „necvičící“ - 1700 Kč z ceny příslušného typu ubytování.
  • Děti 5-10 let sleva 200 Kč z ceny pro necvičící a příslušného typu ubytování.    
  • Děti do 5 let zdarma bez nároku na lůžko.


Cena zahrnuje: ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích dle popisu výše (odkaz na vybavení pokojů) na 4 noci s polopenzí. Ráno pestrá snídaně formou bufetu, večeře plnohodnotná, vydatná a zdravá domácí kuchyně – polévka a hlavní jídlo. Běžný pitný režim v ceně, další nápoje k zakoupení. Odborné trenérské vedení, testovací boty a běžecké vesty i batohy, dárky od partnerů kempu. Každý účastník obdrží slevový voucher na nákup v prodejnách Rock Point v hodnotě až 500 Kč. Kartu ActivCard regionu Pyhrn-Priel. Služby delegáta CK Extrem sport.
 

Kemp Rakousko
Kemp Rakousko
Kemp Rakousko

Účastnické triko

Originální a funkční účastnické triko v hodnotě 790 Kč zdarma pro členy Rock Point Zóna klubu a pro všechny, kteří na našem trailrunningovém kempu byli v roce 2018 nebo 2017. Všichni další účastníci mají možnost zakoupení trika za zvýhodněnou cenu 490 Kč.  Vyberte si svoji barvu trika a velikost - VYBRAT BARVY. Abyste získali účastnické triko, je nutné přihlášku odeslat nejpozději do 14. 7. 2019.

Masáže, tejpování a podobně bude možnost objednat na místě u Venduly Šťastné. Platí se na místě.

spololupráce s CK Extrem sport

Kemp pořádáme ve spolupráci s Cestovní kanceláří Extrem sport s.r.o. . Po přihlášení na kemp vám budou zaslány veškeré informace k uzavření cestovní smlouvy včetně smluvních podmínek, informace k platbě i možnosti sjednat si potřebná pojištění včetně pojištění storna atd. Do 14 dnů od přihlášení nutno složit zálohu 1 500 Kč za osobu. Doplatek kempu nejpozději 3 týdny před jeho začátkem.

Cena nezahrnuje

Cena nezahrnuje dopravu na místo a popojíždění na tréninky, případné poplatky za parkování, obědy a pitný režim během dne.  Cena nezahrnuje pojištění léčebných výloh v zahraničí ani případné další pojistky. Doporučujeme sjednat buď dle nabídky CK Extrem sport včetně pojištění storna zájezdu nebo lze doporučit členství v Rakouském horském svazu Alpenverein , které zahrnuje pojištění většiny sportovních aktivit včetně extrémních sportů. Nezahrnuje však pojištění storna zájezdu.  

Podmínky kurzu

  • Minimální počet účastníků 20, maximální 35,
  • Přihlášky do 28. 7. 2019, zájemci o originální funkční triko do 14. 7. 2019,

 

Případné dotazy rádi zodpovíme na e- mailu: trailrunningkempy@rockpoint.cz. Pokud se potřebujete poradit telefonicky, napište nám svůj dotaz a telefon. Ozveme se vám.

Každý účastník zodpovídá za svůj zdravotní stav a kempu se účastní na vlastní odpovědnost.


Všechny termíny běžeckých kempů

Další informace o testovací obuvi a kompletní informace o Rock Point Trailrunning Expertovi jsou k přečtení na našich stránkách nebo k doptání na kterékoliv kamenné prodejně Rock Point.

Darujte běžecký zážitek

Chcete účast na některém z kempů darovat? Je to jednoduché. Dotyčného přihlaste, kemp zaplaťte a napište si o dárkovou poukázku na e-mail trailrunningkempy@rockpoint.cz. Po dohodě vám ji pošleme poštou na adresu, kterou si budete přát!

Těšíme se na setkání s vámi na kempu
Rock Point

Další outdoorové čtení

Vše o běhu na jednom místě. Naučíme vás správný běžecký styl, otestujete si boty světových značek na vlastní kůži, poradíme s výběrem, doporučíme tréninkový plán...
Jsou ideální podmínky? Vyrážíme na outdoor days. Máte v práci také něco podobného? My si to plně užíváme...
Běžecká speciálka v Praze na Perštýně vás zve na testování běžecké obuvi, společný výběh po parkových cestách Obory Hvězda i workshop, kde si vyzkoušíte techniku běhu...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey