Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Rock Point Trailrunning camp Rakousko

9 min čtení 07. 11. 2019

Pojeďte s námi na tréninkově zážitkový kemp

Region Pyhrn-Priel – Hinterstoder-Vorderstoder, penzion Lindbichler,  12. - 16. 8. 2020

4 noci a 3 a půl tréninkového dne, polopenze, v ceně regionální ACTIV CARD!

PŘIHLÁŠKA »

Kemp doporučujeme pro celou rodinu

Odlišný program pro běžce i zájemce o kondiční cvičení a turistiku! Ze zkušenosti můžeme kemp doporučit i jako aktivní dovolenou pro sportovně založené rodiny, kdy se někteří členové realizují tréninkově a pro zbytek rodiny bude přizpůsobený program.  Trasa případného výletu může být podobná, jakou absolvují běžci. Rodina se pak setká třeba na horské chatě. Na některé výlety můžeme doporučit i kola.
 

Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019
Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019
Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019

Program:

  • běhání po hřebenech a kolem jezer
  • ferrátky
  • kondiční posilování, rozvoj vytrvalosti
  • regenerace, koupání (místní bazény, biotopy)
  • masáže, tejpování (objednávky na místě, platba na místě, není zahrnuto v ceně)


Program tohoto kempu je záměrně odlišný od kempů v České republice. Běžci se mohou těšit na běhání po hřebenech a vrcholech zdejších vápencových Alp. Budeme se pohybovat nad horními stanicemi lanovek, budeme běhat kolem horských chat, salaší nebo jezer v nadmořských výškách od 600 m až nad 2000 m. Výškové metry budou naskakovat velmi rychle. Těšte se na fantastické výhledy.  Do cesty se nám může postavit i lehká zajištěná cesta – ferrata. Nevynecháme ani malebné údolí řeky Steyr.

Budeme pracovat na rozvoji obecné kondice, síly, vytrvalosti i techniky běhu. Prostor bude i pro jiné, než ryze běžecké aktivity. Běžecký program doplníme kondičním posilováním a regenerací v některém z mnoha místních koupališť nebo bazénů v okolí Hinterstoderu. Pokud to časové možností dovolí, budeme se věnovat i rozboru techniky běhu. K dispozici bude i masérka. Kromě běžeckých skupin různých výkonností bude připraven i program cílený na ty, kteří by s námi chtěli jet zvýšit svoji kondici a zasportovat si, ale a netroufnou si na běhání. Pod vedením Venduly Šťastné se zapotí při kruhových trénincích a turistických výšlapech.
 

Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019
Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019
Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019

Nebudete ochuzeni o testování běžecké obuvi značek Dynafit, Inov8, Hoka One One, Brooks, On a dalších, ani o testování běžeckých vest, batohů a jiných doplňků. Večerní program budeme přizpůsobovat chuti a zájmu účastníků – přednášky o běhání a tréninku, přednášky s horskou tématikou a podobně.

Na kempu bude plně k dispozici i kolega z vybrané prodejny Rock Point, který vám poradí s výběrem správného vybavení a zejména vám řekne vše podstatné k vybavení, které budete moci během kempu vyzkoušet.

Kouzelná karta Activ Card

Kouzelná karta regionu Pyhrn-Priel ActivCard nám umožní využívat zdarma veškeré lanovky, vstupy do bazénů a koupališť, soutěsek a pro zájemce třeba i muzeí. Slevy jsou např. i na vybrané bobové dráhy, lezecká centra a podobně. S kartou jsou zdarma také místní autobusy.

Za nejlepšími tréninkovými a turistickými místy v okolí budeme dojíždět vlastními auty účastníků.  

Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019

Ubytování

Ubytováni budeme v penzionu Lindbichler ve 2- 4 lůžkových pokojích. Jedná se o nové ubytování, které svým zázemím lépe vyhovuje potřebám účastníků kempu. Penzion se nachází a 7 km od Hinterstoderu nad vesničkou Vorderstoder. Penzion je útulný s příjemnou atmosférou. Všechny pokoje mají kompletní příslušenství. Součástí areálu penzionu je venkovní bazén, fotbalové hřiště a tenisový kurt. Bonusem jsou kouzelné výhledy na okolní vysoké hory, kterým vévodí Grosser Priel.

Záměrně volíme formu stravování polopenzí, abychom mohli den trávit venku a nebyli vázáni dosažitelností našeho penzionu. V penzionu Lindbichler je možnost si za české koruny udělat každý den svačinu.  Zároveň je možné zakoupit i běžné nápoje – minerálky, limonády, pivo, víno.

Doprava individuální. Do Hinterstoderu je to z Prahy přibližně 350 km a podobná je i vzdálenost z Plzně nebo Brna.
 

penzion Lindbichler v Rakousku
penzion Lindbichler v Rakousku
penzion Lindbichler v Rakousku
penzion Lindbichler v Rakousku

Orientační program:

Středa  - příjezd od 15 hod., v 17 hodin kratší výběh, večeře kolem 19h, po večeři organizační záležitosti kempu.

Čtvrtek, pátek a sobota – dny plné horského běhu, speedhikingu, techniky běhu, silového tréninku, kondičního cvičení, plavání …. Večerní program včas oznámíme.

Neděle – dopolední tréninková jednotka o po ní odjezd domů.

Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019

Kdo vás bude trénovat

Na kempech se vás postará osvědčený trenérský tým složený z bývalých reprezentantů atletiky, ultratrialových běhů, atletického trenéra i odborné kondiční trenérky a podiatričky.

       
Jan Krabec Jan Krabec - absolvent FTVS UK Praha, atletický trenér s nejvyšším trenérským vzděláním a více než 25letou trenérskou praxí v atletickém oddíle ve Stříbře. Sám se aktivně atletice věnoval od 12 let, od 15 let pak na závodní a postupně vrcholové úrovni. Stále aktivní běžec, medailová umístění v závodech Rock Point Horské výzvy v roce 2018, 2017, 2015 i 2014. K největším trenérským úspěchům řadí kromě medailistů z mistrovství České republiky hlavně účasti svěřence na mládežnických Mistrovstvích Evropy v krosu i na dráze a 11. místo z mládežnického Mistrovství světa v běhu na 3000 m překážek. Velmi blízko má i k vysokým horám. Kromě lezení v Alpách má za sebou řadu horolezeckých expedic a výstupy na vrcholy v nejvyšších světových pohořích včetně osmitisícových. V roce 2006 stanul na vrcholu 8035 m vysokého Gasherbrumu II.

VIDEOPŘEDSTAVENÍ TRENÉRA »
 
Tomáš Bystřický Tomáš Bystřický – člen Rock Point týmu a ambasador značky Dynafit, trenér biatlonu. Bývalý reprezentant České republiky v letním biatlonu, horských ultra bězích a SkyRunningu, Vítěz SP v letním biatlonu, mistr světa v letním biatlonu 2017, účast na Mistrovství Evropy 2015 a světa 2016 ve SkyMarathonu.  Vítězství v Pražské stovce 2014, Horských výzvách 2014 a 2016, účastník Gore-Tex Transalpine Run 2014 nebo ultramaratonu Transvulkania 2017 na Kanárských ostrovech.

VIDEOPŘEDSTAVENÍ TRENÉRA »
 
Vendula Šťastná Vendula Šťastná – vystudovala katedru Fyzioterapie a katedru Tělesné výchovy a sportu Západočeské univerzity v Plzni. Podiatr, kondiční trenér s více než desetiletou praxí individuálních i skupinových tréninků zaměřených na důraz vhodného provedení pohybu a správné regenerace. Absolventka DNS kurzů Profesora Koláře, průběžné vzdělávání v oblasti fyzioterapie a kondičního cvičení. Fyzioterapeutka a masérka na závodech Rock Point Horské výzvy.

VIDEOPŘEDSTAVENÍ TRENÉRKY »
Martin Mužík Martin Mužík – v mládežnických kategoriích nadějný běžec na atletickém oválu. Reprezentant České republiky, mnohonásobný mistr České republiky, účastník mládežnických Mistrovství Evropy v dráhové atletice i krosu, 11. místo na Mistrovství světa v běhu 3000 m překážek dorostenců. V posledních letech se věnuje trailovému běhání a v letech 2018 i 2019 si doběhl pro několik medailových umístění v Rock Point Horských výzvách. Ambasador značky Dynafit.
 

 

Cena:

Cena kempu: 7 390 Kč

  • dospělí „necvičící“: 5 690 Kč (sleva za necvičícího dospělého - 1 700 Kč)
  • děti 5-10 let: 4800 Kč  včetně lůžka a polopenze
  • děti 3-5 let: 1400 Kč včetně lůžka a polopenze
  • děti do 3 let: zdarma bez nároku na lůžko.Cena zahrnuje ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích na 4 noci s polopenzí. Ráno pestrá snídaně formou bufetu, večeře plnohodnotná, vydatná a zdravá domácí kuchyně – polévka a hlavní jídlo. Běžný pitný režim v ceně, další nápoje k zakoupení. Odborné trenérské vedení, testovací boty a běžecké vesty i batohy, dárky od partnerů kempu. Každý účastník obdrží slevový voucher na nákup v prodejnách Rock Point v hodnotě až 500 Kč. Kartu ActivCard regionu Pyhrn-Priel (odkaz na popis karty). Služby delegáta CK Extrem sport.

Účastnické triko

Originální a funkční účastnické triko v hodnotě 790 Kč zdarma pro členy Rock Point Zóna klubu a pro všechny, kteří na našem trailrunningovém kempu byli v roce 2018 nebo 2019. Všichni další účastníci mají možnost zakoupení trika za zvýhodněnou cenu 490 Kč.  Vyberte si svoji barvu trika a velikost! (odkaz na trika)

Podívejte se na všechny barevné varianty dámských a pánských modelů a ve formuláři vyberte požadovanou barvu a velikost - PROHLÉDNOUT TRIKA

barevné varianty účastnických triček Rock Point Trailrunning Camp

Spolupráce s CK Extrem sport

Kemp pořádáme ve spolupráci s Cestovní kanceláří Extrem sport s.r.o. (www.extrem-sport.cz) . Po přihlášení na kemp vám budou zaslány veškeré informace k uzavření cestovní smlouvy včetně smluvních podmínek, informace k platbě i možnosti sjednat si potřebná pojištění včetně pojištění storna atd. Do 14 dnů od přihlášení nutnost složit zálohu 1500 Kč za osobu. Doplatek kempu nejpozději 3 týdny před jeho začátkem.

Cena nezahrnuje dopravu na místo a popojíždění na tréninky, případné poplatky za parkování, obědy a pitný režim během dne.  Cena nezahrnuje pojištění léčebných výloh v zahraničí ani případné další pojistky. Doporučujeme sjednat buď dle nabídky CK Extrem sport včetně pojištění storna zájezdu nebo lze doporučit členství v Rakouském horském svazu Alpenverein, které zahrnuje pojištění většiny sportovních aktivit včetně extrémních sportů. Nezahrnuje však pojištění storna zájezdu.  

Minimální počet účastníků 20, maximální 45.

Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019

Přihlášky

Přihlašovací on-line formulář posílejte do 2. 8. 2020. Zájemci o originální funkční triko musí svou přihlášku odeslat nejpozději do 12. 7. 2020.

PŘIHLÁŠKA »

Platba

Platba a stornopoplatky  - dle informací v cestovní smlouvě, kterou účastník dostane od cestovní kanceláře Extrem Sport s.r.o.

Případné dotazy rádi zodpovíme na e-mailu: trailrunningkempy@rockpoint.cz. Pokud se potřebujete poradit telefonicky, napište nám svůj dotaz a telefon. Ozveme se vám.

Každý účastník zodpovídá za svůj zdravotní stav a kempu se účastní na vlastní odpovědnost a souhlasí se zpracováním osobních údajů.  
 


Rock Point Trailrunning camp Rakousko 2019

Vyberte si z dalších termínů běžeckých kempů

Další termíny běžeckých kempů a podrobnější informace:
 

 

Těšíme se na vás,
Váš Rock Point

 

 

Další outdoorové čtení

Povoleno! Na základě rozhodnutí vlády ČR máme možnost uskutečnit běžecké kempy. Pojďme si společně protáhnout těla...
Běžecká výzva pro všechny milovníky trailů! Pojďte do toho s námi...
Vyberte si některou ze 4 etap "napříč Šumavou", anebo si naložte rovnou všechny. Zvýšíte tak šance na výhru...