Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Honza Trávníček vede Expedici Cho-Oyu 2016

Tentokrát se jedná se o netradiční pojetí expedice, a to hned z několika aspektů. Jedeme společně s výborným, ale nevidomým lezcem Honzou Říhou. Poprvé také spojujeme svoje aktivity i ve vysokých horách s mojí životní přítelkyní Mirkou Jirkovou, jež patří k historicky první skupině, která se v Čechách začala zabývat sportem s dnes stále více rostoucí popularitou - slackline a především highline. Dlouhou dobu se také zabývá aspektem výživy při velké tréninkové zátěži na bázi rostlinné stravy. Má velké zkušenosti s lezením a pohybem v horách, ale hlavně dokáže žít se mnou. Což je jasný ukazatel toho, že má velkou trpělivost a nemalou šanci podívat se na vrchol Cho Oyu. Bylo by pěkné, kdybychom se coby partneři ocitli na vrcholu Cho Oyu společně.

Honza

Rádi bychom spolu s nevidomým Honzou Říhou vylezli na vrchol legendární osmitisícovky Cho Oyu, 8201 metrů. Jako zkušení horolezci s několika vylezenými osmitisícovými vrcholy jsme připraveni odložit osobní ambice, ukázat, co dokážou lidé jako team a především se pokusit Honzovi pomoci splnit sen. Ne však za cenu sebemenšího risku. Lidé, jako je Honza, mohou ostatní posouvat dál. Nejen nevidomé, ale i vidoucí. Chceme ukázat, že expedice se mohou dělat i s jinými úmysly.

Cílem není vrchol, ale společná cesta.

Honza

Členové expedice:

Honza Trávníček – horolezec, vedoucí expedice
Honza Říha – nevidomý lezec
Petr Mašek – horolezec
David „Daw“ Knill – horolezec a horský vůdce
Libor Uher – horolezec
Martin Havlena – horolezec
Lucie Výborná – reportérka Českého Rozhlasu
Mirka Jirková – horolezkyně

a další kamarádi…

Další outdoorové čtení

To je běhání, testování, kempy, závody a prostě vše, co s během souvisí...
Parta čtyř běžcků se vydává "Napříč Šumavou". Proč? Kudy? Kdo? Představujeme vám běžecký projekt tvořený srdcem...
Budeme běhat, testovat, učit se, hledat rezervy, rozebírat techniku, diskutovat, kompenzovat, sledovat přednášky…