Ortovox
10029556OVX01_120 COMP LIGHT LONG SLEEVE M, s aln.jpg 10029556OVX01_120 COMP LIGHT LONG SLEEVE M, s aln_1.jpg 10029556OVX01_120 COMP LIGHT LONG SLEEVE M, s aln_2.jpg
Doprava zdarma Doprava Ikona
triko

Ortovox 120 COMP LIGHT LONG SLEEVE M

Vlněné funkční triko pro celoroční nošení.

 

Více informací

2 499 Kč
Velikost
M
L
XL
XXL
Barva

Popis produktu

Vlněné pánské funkční triko na náročnou fyzickou aktivitu pro celoroční nošení. S bezešvou technologií pletení a body mapping.

 

Lehké, funkční prádlo z nejkvalitnější tasmánské Merino vlny již získalo i ocenění VDBS. Tato řada spodního prádla o plošné hmotnosti 120 g/m2 je určena pro extrémní fyzické výkony v létě i v zimě. Bezešvé provedení s technologií pletení „body mapping“ ti poskytne dokonalý komfort. Každá zóna trika je pletena jinou vazbou a tloušťkou, která zajišťuje žádoucí mikroklima v jednotlivých partiích těla.

 

 • technologie bezešvého pletení a body mapping
 • plošná hmotnost úpletu v průměru 120 g/m2
 • elastické funkční prádlo
 • vysoce prodyšné a rychleschnoucí
 • odolné prádlo s dlouhou životností
 • vyrobeno v Evropě z vlny z Tasmánie
 • pletené pro maximální komfort při náročném výkonu

 

U spodního prádla ORTOVOX 120 MERINO COMPETITION LIGHT je pro každou část našeho těla přizpůsobena struktura a plošná hmotnost úpletu tak, aby prádlo co nejlépe odvádělo pot. Jedná se o tzv. „body mapping“ vznikající při bezešvém pletení. V místech, kde se tělo víc potí, je úplet tenčí a na více namáhaných místech je naopak silnější. Tyto zóny umožňují maximální prodyšnost v místech, kde je to nejvíce potřeba.

 

Dokonalá volnost pohybu

Díky bezešvému úpletu a kombinaci té nejkvalitnější merino vlny s elastanem (70% Merino vlna + 30% polyamid) je u prádla ORTOVOX 120 MERINO COMPETITION LIGHT dosažená vysoká elasticita. Zároveň vysoký podíl velmi jemné vlny, dodává extra komfort při náročném sportovním výkonu.

 

Různé vazby a tloušťky úpletu pro jednotlivé zóny lidského těla.

Jemné ploché švy najdeš pouze v místě, kde se rukáv napojuje na tělo. Zbytek prádla je pletený bezešvou technologií. 70 % Merino vlny jemnosti 16,5 mikronů je garancí prvotřídní kvality a perfektních funkčních vlastností, které tolik potřebuješ při sportu – rychlé schnutí, eliminace zápachu, dobré tepelně izolační vlastnosti i v navlhlém stavu.

 

Nejkvalitnější Merino vlna

ORTOVOX na veškeré spodní prádlo používá pouze tu nejkvalitnější Merino vlnu z Tasmánie. Merino vlna je materiál, který časem degraduje jen zanedbatelně a své funkční vlastnosti si zachovává po mnoho let. Délka všech použitých vláken je minimálně 6 cm, což není při výrobě vlněného prádla standardem. Čím delší vlákna, tím pevnější příze lze získat. To zamezuje vzniku dírek při opotřebení materiálu. Kvalita vláken se určuje především jeho délkou, jemností a stejným průměrem jednotlivých vláken.

ORTOVOX má také náročná kritéria na samotný chov ovcí, který výrazně ovlivňuje kvalitu jejích vlny. Aby byla splněna, ORTOVOX kupuje vlnu pouze z několika vybraných farem, které podléhají pravidelné kontrole. ORTOVOX kontroluje 64 různých kritérií kvality, které musí každá farma splňovat. Díky tomu je vlna použitá v prádle ORTOVOX pouze té nejvyšší kvality.

 

 • neutralizuje zápach (má antibakteriální účinek)
 • má velký termoregulační rozsah
 • absorbuje vlhkost do své vnitřní struktury a na povrchu zůstává suchá
 • nenáročná údržba
 • příjemná na dotek
 • má dlouhou životnost
 • tasmánský ostrov

 

Tasmánie je ostrov na jih od Austrálie a je vzdálen pouhých 2.500 km od Antarktidy. Podnebí je chladné s bohatými srážkami a s výživnou pastvou pro ovce. Ostrov je přísně střežený proti nemocem ovcí. Díky tomu je Tasmánie nejvhodnější lokalita na zemi pro chov Merino ovcí a už více než 150 let se tu produkuje ta nejkvalitnější vlna na světě.

 

Pro maximální výkon

Funkční spodní prádlo ORTOVOX 120 COMPETITION oceníš hlavně při náročné fyzické aktivitě. Je extrémně lehké a speciálně vyvinuté pro výkonnostní sporty.  Pokud hledáš maximální komfort při dosahování skvělého výkonu, je to tvá volba. Díky bezešvé technologii je extrémně komfortní a díky technologii body mapping má skvělé termoregulační vlastnosti.

 

Specifikace

pohlaví Pánské
značka Ortovox funkční trika s dlouhým rukávem Ortovox
typ produktu funkční prádlo - triko
vhodné pro aktivity Běžecké lyžování, Ostatní zimní aktivity, Sjezdové lyžování, Skialpinismus, Turistika
materiál Merino vlna (Merino wool), Polyamid (PAD,PA)
Kód produktu

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey