Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Trutnovské singletraily pro trénink i zábavu

Naše ambasadorka, milovnice extrémních výzev (zejména těch na kole), Peggy Marvanová přináší skvělý tip pro všechny milovníky jízdy na kole. Pokud si rádi hrajete, bavíte se a posouváte dál, tohle je místo kam byste měli vyrazit - Trutnovské traily. 

Nabízejí široké spektrum obtížností. Pokud na kole umíte sjíždět místa, která mají někteří problém i sejít, tohle místo znáte. Ale tady je toho mnohem víc! Na své si na těchto trailech totiž přijde každý biker a bikerka! Je ideální volbou pro výuku techniky jízdy na horském kole pro všechny úrovně zdatnosti.

Trutnovské traily nabízejí 45 km zábavy

Poznejte stejně nadšené kamarády, využijte kurzů

Pokud se chcete naučit jezdit v terénu a chybí vám komunita nadšených kamarádů, co vás na kole posunou dál, tady to je to místo kam jet. Kurzy jízdy na kole v terénu se to tu jen hemží a to i těmi speciálními pro děti a dámy.

Trutnovské traily se speciální trasou pro malé bikery

Užijete si na 45 km zábavy

V současnosti Trutnov traily nabízí přibližně 45 km přírodních single trailů různých obtížností v lokalitě Čížkových kamenů a Jestřebích hor. Zajímavostí tohoto místa je proměnlivý ráz zdejší kopcovité krajiny, která je plná pískovcových balvanů, skal, lesů, luk a pastvin a je tak ideálním místem pro horskou cyklistiku.

Podívejte se na video:
 

 

Výchozím bodem je Trailcentrum v obci Lhota u Trutnova, kde si mimojiné můžete zajít na něco dobrého k jídlu anebo koupit nějaké stylové tričko na památku.

Pozor na to, kdy vyrazíte. Ať se netrefíte do zavíračky. Od 31. 10. do 1. 4. jsou traily zavřené.

Trutnovské Traily uspokojí i náročné bikery

Mohlo by se vám hodit:

Lokalita:


ČR, Trutnov/Jestřebí hory

Mapy a průvodce:

Všechny aktuální informace z trailů a jejich mapy naleznete na oficiálních webových stránkách Trutnov Trails.

Roční období:

Duben – říjen. Od 31. 10. do 1. 4. jsou traily zavřené.

Trutnovské traily nabízí krásné traily i výhledy do okolí

Časová náročnost:

Záleží, jak se vám bude chtít. Můžete se bavit i několik dní, než stihnete okusit všechny traily.

Ubytování:

Tipy na prověřené ubytování najdete na webu Trutnov Trails.

Voda, jídlo:

V hospodě ve Lhotě u Trutnova si můžete dát supr oběd i doplnit vodu.

Trutnovské traily s méně i více náročnými překážkami

Doprava:

Autem, vlakem do Trutnova anebo přímo na kole

Náročnost:

Trutnov Trails nabízí terény a překážky pro všechny úrovně ježdění – klopené zatáčky, dropy, technické kamenné sekce, sjezdy skal, wallridy, úzké lávky, ale také nový flow trail z pera kanadského trailbuildera Toma Pro.

Trutnovské traily plné závabných single trailů

Vybavení:

Horské kolo, nejlépe s pořádným tlumením, cyklo helmu. Na místě můžete využít půjčovnu a testcentrum kol české značky Qayron. Pokud vyrážíte z okolí Plzně můžete si předem svůj bike zkontrolovat a případně seřídit v bike centru Plzeň.

Kam dál:

Jízdu po trailech můžete doplnit o cyklovýlety po okolí. Můžete vyrazit do Krkonoš, Adršpachu, Babiččina údolí, Žacléřska, na Rýchory nebo navštívit Broumovsko. V tomto regionu v poslední době vyrostlo také několik rozhleden, nejbližší je ta Slavětínská, ale i ostatní jsou v dojezdové vzdálenosti.

proč Peggy doporučuje?

"Trutnovské traily jsou skvostem, za jejichž vybudováním stojí tým nadšených a schopných bikerů a dobrovolníků. Jsem fakt moc ráda, že v ČR máme takovéhle zázemí vhodné pro zlepšení se v jízdě na kole a zábavu s kamarády."

Jestli se vám místo bude líbit anebo se vám už teď líbí a chtěli byste se také podílet na jejich údržbě či podpořit jejich další výstavbu, je to možné. Více o způsobech podpory zde.

Na údržbu Trutnovských trailů můžete přispět finanční příspěvek i vlastnoruční prací

Text: Markéta Peggy Marvanová, členka Rock Point Teamu
 

Markéta Peggy Marvanová

Je česká vytrvalostní "ultra" cyklistka, nejmladší pokořitelka a vítězka americké The Great Divide Tour (4.418 Km) a mnoha dalších extrémů. Svými výkony pomáhá lidem, kteří neměli v životě tolik štěstí a bojují se zdravotním postižením.
Vše o Peggy se dočtete na stránkách našeho Blogu nebo na jejím vlastním webu O mně.

Další outdoorové čtení

Šumava je krásná v létě i v zimě. Kudy se tedy můžeme vydat a obdivovat krásy Národního parku...

Skialpové trasy na Šumavě

28. 11. 2021
3 min čtení
Rady a tipy
Jaké jsou nejoblíbenější skitouringové cíle v Krkonoších? Přečtěte si, že výstupem na Sněžku zdaleka naše tipy nekončí...

Skialpové trasy v Krkonoších

28. 11. 2021
4 min čtení
Rady a tipy
Túry na Lysou Horu nebo do okolí Javorového vrchu patří k těm nejhezčím. Podívejte se, kudy trasy vedou...

Skialpové trasy v Beskydech

28. 11. 2021
2 min čtení
Rady a tipy