Trutnovské singletraily pro trénink i zábavu

Naše ambasadorka, milovnice extrémních výzev (zejména těch na kole), Peggy Marvanová přináší skvělý tip pro všechny milovníky jízdy na kole. Pokud si rádi hrajete, bavíte se a posouváte dál, tohle je místo kam byste měli vyrazit - Trutnovské traily. 

Nabízejí široké spektrum obtížností. Pokud na kole umíte sjíždět místa, která mají někteří problém i sejít, tohle místo znáte. Ale tady je toho mnohem víc! Na své si na těchto trailech totiž přijde každý biker a bikerka! Je ideální volbou pro výuku techniky jízdy na horském kole pro všechny úrovně zdatnosti.

Trutnovské traily nabízejí 45 km zábavy

Poznejte stejně nadšené kamarády, využijte kurzů

Pokud se chcete naučit jezdit v terénu a chybí vám komunita nadšených kamarádů, co vás na kole posunou dál, tady to je to místo kam jet. Kurzy jízdy na kole v terénu se to tu jen hemží a to i těmi speciálními pro děti a dámy.

Trutnovské traily se speciální trasou pro malé bikery

Užijete si na 45 km zábavy

V současnosti Trutnov traily nabízí přibližně 45 km přírodních single trailů různých obtížností v lokalitě Čížkových kamenů a Jestřebích hor. Zajímavostí tohoto místa je proměnlivý ráz zdejší kopcovité krajiny, která je plná pískovcových balvanů, skal, lesů, luk a pastvin a je tak ideálním místem pro horskou cyklistiku.

Podívejte se na video:
 

 

Výchozím bodem je Trailcentrum v obci Lhota u Trutnova, kde si mimojiné můžete zajít na něco dobrého k jídlu anebo koupit nějaké stylové tričko na památku.

Pozor na to, kdy vyrazíte. Ať se netrefíte do zavíračky. Od 31. 10. do 1. 4. jsou traily zavřené.

Trutnovské Traily uspokojí i náročné bikery

Mohlo by se vám hodit:

Lokalita:


ČR, Trutnov/Jestřebí hory

Mapy a průvodce:

Všechny aktuální informace z trailů a jejich mapy naleznete na oficiálních webových stránkách Trutnov Trails.

Roční období:

Duben – říjen. Od 31. 10. do 1. 4. jsou traily zavřené.

Trutnovské traily nabízí krásné traily i výhledy do okolí

Časová náročnost:

Záleží, jak se vám bude chtít. Můžete se bavit i několik dní, než stihnete okusit všechny traily.

Ubytování:

Tipy na prověřené ubytování najdete na webu Trutnov Trails.

Voda, jídlo:

V hospodě ve Lhotě u Trutnova si můžete dát supr oběd i doplnit vodu.

Trutnovské traily s méně i více náročnými překážkami

Doprava:

Autem, vlakem do Trutnova anebo přímo na kole

Náročnost:

Trutnov Trails nabízí terény a překážky pro všechny úrovně ježdění – klopené zatáčky, dropy, technické kamenné sekce, sjezdy skal, wallridy, úzké lávky, ale také nový flow trail z pera kanadského trailbuildera Toma Pro.

Trutnovské traily plné závabných single trailů

Vybavení:

Horské kolo, nejlépe s pořádným tlumením, cyklo helmu. Na místě můžete využít půjčovnu a testcentrum kol české značky Qayron. Pokud vyrážíte z okolí Plzně můžete si předem svůj bike zkontrolovat a případně seřídit v bike centru Plzeň.

Kam dál:

Jízdu po trailech můžete doplnit o cyklovýlety po okolí. Můžete vyrazit do Krkonoš, Adršpachu, Babiččina údolí, Žacléřska, na Rýchory nebo navštívit Broumovsko. V tomto regionu v poslední době vyrostlo také několik rozhleden, nejbližší je ta Slavětínská, ale i ostatní jsou v dojezdové vzdálenosti.

proč Peggy doporučuje?

"Trutnovské traily jsou skvostem, za jejichž vybudováním stojí tým nadšených a schopných bikerů a dobrovolníků. Jsem fakt moc ráda, že v ČR máme takovéhle zázemí vhodné pro zlepšení se v jízdě na kole a zábavu s kamarády."

Jestli se vám místo bude líbit anebo se vám už teď líbí a chtěli byste se také podílet na jejich údržbě či podpořit jejich další výstavbu, je to možné. Více o způsobech podpory zde.

Na údržbu Trutnovských trailů můžete přispět finanční příspěvek i vlastnoruční prací

Text: Markéta Peggy Marvanová, členka Rock Point Teamu
 

Markéta Peggy Marvanová

Je česká vytrvalostní "ultra" cyklistka, nejmladší pokořitelka a vítězka americké The Great Divide Tour (4.418 Km) a mnoha dalších extrémů. Svými výkony pomáhá lidem, kteří neměli v životě tolik štěstí a bojují se zdravotním postižením.
Vše o Peggy se dočtete na stránkách našeho Blogu nebo na jejím vlastním webu O mně.

Další outdoorové čtení

Začínáte s lezením a chystáte si pořídit své první lezečky? Rozšiřujete své lezecké portfolio a hledáte vhodnější model? Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit...
Podoba tlumení má zásadní vliv na to, jaké bude mít běžecká bota vlastnosti. Není to jen o pohodlí při došlapu...
Běhání v přírodě je stále oblíbenější. Je jedno jaké nerovnosti terénu před sebou máte, důležité je, užít si to. Máme pro vás tipy na vybavení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey