Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Batohy Osprey jsou extrémně odolné produkty, ale i ty potřebují péči. Odmění se Vám tím, že vydrží mnohem déle a budou stále ve skvělé kondici. Jak na to? Zde je několik základních rad:

ZÁKLADNÍ ÚDRŽBA PO POUŽITÍ 

Po každém výletě batoh vyčistěte, odstraňte zbytky jídla, špíny a vyndejte zapomenuté věci. Povolte všechny popruhy. Na otírání použijte vlhký hadřík namočený v teplé vodě s jemným mýdlem. Na očistění zipů (předejdete tak jejich zasekávaní) používejte jemný kartáček. Pokud je batoh mokrý, nechte jej vyschnout na dobře odvětraném místě, nejlépe jej pověste. Tuto základní údržbu provádějte vždy po použití, zejména, je-li batoh zpocený, špinavý, má skvrny od soli apod.

UMÝVÁNÍ BATOHU
Pokud má batoh odnímatelný bederní pás a jiné popruhy, nejprve je odpojte od batohu. Ostatní popruhy povolte. Odstraňte všechny zbytky jídla, špíny a vyndejte zapomenuté věci. Neperte v pračce! Umývejte batoh ve vaně, případně v umyvadle s použitím jemného mýdla a teplé vody. Jemně vytřepejte a jemným kartáčkem zlehka vyčistěte zevnitř i zvenku všechny časti i kapsy. Kartáčkem umyjte všechny zipy a očistěte přezky. Batoh poté od mýdlové pěny omyjte a vypláchněte čistou studenou vodou. Nechte jej vyschnout nejlépe zavěšený venku anebo na dobře odvětraném místě. Nedávejte jej schnout na přímé slunce.

JAK NA KOLEČKOVÉ CESTOVNÍ TAŠKY
Při čištění cestovních tašek s kolečky (např. High RoadTM) podvozek nikdy neponořujte do vody! Podvozek (např. High RoadTM) čistěte pouze z venku – pomocí kartáčku odstraňte kamínky a omyjte hadříkem namočeným v teplé vodě s jemným mycím prostředkem.