Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Nejlepší způsob uskladnění spacího pytle je rozložit jej volně nebo nechat viset na suchém, temném místě. Spací pytel, který právě používáte, by měl být udržován tak suchý, jak je to možné v závislosti na podmínkách. Je důležité průběžně ho větrat a po návratu ho nechat uschnout. Spací pytel ať už vyrobený z umělých vláken nebo peří by se měl prát v ruce ve speciálních prostředcích (např. od firem Atsko, Grangers, atd.). Po vyprání spací pytel volně rozložte a nechte vodu odkapat pryč. V případě péřového spacího pytle je nutné s ním občasně zatřást. U umělého vlákna toto dělat nemusíte a u právě vypraného a nacucaného vodou toto ani není žádoucí. Velká tíha spacáku by při třesení mohla natrhat dutá vlákna.

Do kompresního obalu spací pytel úhledně neskládejte, ale naopak jej „nacpěte“ jak vám přijde pod ruku. Dutá vlákna se tak překládají pokaždé jinde a zamezujete tak jejich poničení pravidelným „lámáním“ stále ve stejném místě.

0,-