S Adventure Menu si uvaříte i bez ohně a nádobí

4 min čtení 26. 08. 2019

plnohodnotné jídlo nejen na cesty

I když není čas ani prostor na vaření a nemáte se kde pořádně najíst, nemusíte odbývat své tělo těžko stravitelnými konzervami, polotovary či instantními jídly. Připravte si Advenutre Menu - poctivé domácí jídlo s dlouhodobou trvanlivostí a samoohřevnými systémem. Kvalitně se najíst tak můžete v kempu, na chatě, na vodě, v kanceláři, na cestách… Zkrátka kdekoli a kdykoli.

Jídlo bez konzervantů a bez chemie

Jídlo Adventure Menu je plnohodnotným ručně vařeným jídlem vyrobeným v České republice. Díky unikátní technologii sterilace je připraveno zcela bez konzervantů, obávaných „éček“ a jiných chemických přísad. Je tedy 100% přírodní, přesto zaručuje až tříletou trvanlivost.

Sterilované jídlo si uchovává svou přirozenou chuť, vůni a vzhled společně s nutričními hodnotami a extrémní trvanlivostí. Jídlo je v takzvaném tekutém stavu, není dehydrované, není instantní, je připravené k okamžité konzumaci.

Jídlo na cesty Adventure Menu

teplé jídlo kdekoli a kdykoli

Stačí jej ohřát. To je možné mnoha způsoby. Rovnou v hrnci nebo v kotlíku (cca 2 min.), ohříváním celého pytlíku v horké vodě (cca 10 min.) nebo unikátním systémem samoohřevu (cca 12 min.).

Při samoohřevu sáček s jídlem vložíte do speciálního ohřívacího vaku, tzv. Zipper-bagu, přidáte samoohřevnou kapsli a trochu vody. Samoohřevná kapsle je jednorázová a funguje na principu exotermické reakce mezi nehašeným vápnem a vodou. Ta vytvoří teplotu až 100°C a takto horká pára ohřeje jídlo i v extrémních podmínkách za 12 minut. Zipper-bag můžete používat znovu a znovu, kapsle je po použití zcela rozložitelná, tudíž jí můžete zakopat kdekoli v přírodě.

JAK samoohřev FUNGUJE

samoohřev jídla Adventure Menu

VIDEONÁVOD na přípravu jídla SAMOOHŘEVem

 

 

Čerstvé suroviny, žádné polotovary

Jídlo české značky Adventure Menu je vyráběno ručně, tradičními postupy z čerstvých surovin od lokálních farmářů a zemědělců. Žádné polotovary. Většina jídel je bezlepková, vyráběna z unikátní směsi kukuřičné a rýžové mouky. Na výběr jsou i bezlaktózová, či bezvaječná jídla.

mnoho druhů jídel - od snídaně po večeři

Adventure Menu nabízí výběr z několika druhů velmi chutných a výživově hodnotných jídel z české, ale i světové kuchyně (například hovězí guláš s bramborem, vepřové s knedlíkem a zelím, jelení ragú s bramborovými špalíčky, pikantní kotlík s bulgurem, losos atd.) Nechybí také jídla pro vegetariány  např.: zeleninové rizoto a dokonce i pro vegany (tandoori quinoa). Součástí Adventure Menu jsou i samotná masa bez přílohy (krůtí na cibulce, vepřové na kmíně) a vysokokalorické snídaně (rýžový nákyp se švestkami, žemlovka s jablky a skořicí).  Samostatnou kategorii pak tvoří sušená masa Jerky (hovězí a krůtí).


Celá nabídka Adventure Menu »


Sterilovaná nebo vakuově sušená jídla

Adventure Menu nabízí oboje. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Sterilované jídlo

Je to vlastně "hotové jídlo" pouze zavařené a vy už ho jen ohřejete. Je to tzv. "meal, ready to eat" (MRE) cestovatelská strava. Nevýhodou je, že je celkem těžké (200-400 g). Proto ho vezmete tam, kde se nějaké to kilo ztratí. Buď jedete autem nebo si nesete jen jedno jídlo apod.

Výhodou je, že nepotřebujete pitnou vodu a v nouzi ho můžete sníst i studené. Nevýhodou je vyšší váha právě díky obsahu vody v jídle.

Vakuově sušené jídlo

Je to tradičně uvařené jídlo, které je lyofilizací zbavené vody. Tedy sušené. Při zalití vodou se rychle rehydruje do původního stavu. Je možné jej zalít studenou vodou a pak ohřát, nebo horkou vodou a počkat až se jídlo "dodělá".

Výhodou je lehká váha a nejmenší možný objem balíčků. Nevýhodou je nutnost pitné vody pro zalití.
 

Jídlo na cesty Adventure Menu v samoohřevném pytlíku Zipper Bag Nejlepší restaurace je ta v přírodě


Jak jídlo Adventure menu vzniká?
 

vznik sterilovaného jídla Adventure Menu


Dobrou chuť vám přeje,
Rock Point

Další outdoorové čtení

Kvalitní nůž patří mezi základní výbavu každého turisty. V outdooru se bez něj neobejdete. Jak ho vybírat...
Znáte 8 rychlých chvatů, díky kterým usadíte batoh na záda SPRÁVNĚ? Sepsali jsme vám je...
Začínáte s lezením a chystáte si pořídit své první lezečky? Rozšiřujete své lezecké portfolio a hledáte vhodnější model? Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey