Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jedná se o způsob oblékání např. u sportovních aktivit, kdy se kombinují jednotlivé vrstvy oblečení z různých materiálů tak, aby byl pociťován celkový komfort i ve chvílích, kdy se člověk potí a zároveň se potřebuje ochránit před nepřízní počasí (chlad, déšť, sníh)

Základní vrstva (spodní) – má za úkol především odvádět pot od pokožky. Jedná se o funkční spodní prádlo, které je v přímém kontaktu s kůží, pot nejprve absorbuje, pak ho odvádí od těla pryč v podobě páry. Vyrábí se především ze syntetických vláken - mikrovláken (polyester nebo polypropylen) nebo nyní stále častěji např. z merino vlny.

Střední vrstva (izolační) – Poskytuje tepelnou izolaci. Odvádí vlhkost ještě dále od těla. Jedná se o mikiny – často z fleece materiálu, roláky a svetry (vyrobené z polyesteru, bavlny, vlny)

Svrchní vrstva (ochranná) – Chrání před vnějšími vlivy, před nepřízní počasí. Je potřeba dbát na nepromokavost a zároveň na dostatečnou prodyšnost, aby byl zajištěn odvod vlhkosti. Jedná se např. o membránové bundy a kalhoty, softshellové bundy…