Výzva "napříč Šumavou" si získává srdce běžců

3 min čtení 29. 09. 2020

V minulých dnech se nám ozval další z běžců, který vyrazil na trasu „napříč Šumavou“. Sice se nepustil do nejtvrdší 24hodinové výzvy, ale to neznamená, že bychom neměli radost. Tomáš Hartl je Šumavák a akcí jsme ho nadchli na letošním Rock Point Trailrunningovém kempu v Rakousku. Jak tedy vnímá tuhle šumavskou výzvu?

V neděli jsem konečně vyšetřil nějaký čas, abych prověřil ódy, které kluci z Rock Pointu pěli na akci „napříč Šumavou“, když jsem s nimi pobíhal v Rakousku na Trailrunningovém kempu Rock Pointu (mimochodem kemp byl skvělý!). Šumavu mám rád a mám ji takříkajíc za humny. Nedalo se odolat!

„Napříč Šumavou“ je takový závod-nezávod, porovnáváte se on-line s dalšími běžci nebo turisty. V nabídce etap a jednotlivých výzev si vybere snad úplně každý. Extrémisté i rodiny s dětmi

Tomáš Hartl - běží Rock Point výzvu

Z Modravy do Nového údolí

Absolvoval jsem 3. etapu z Modravy do Nového údolí, která patří do Výzvy na 4 etapy. Byl to úžasný zážitek! Přesto, že jsem Šumavák, ohromně jsem si to užil a nově objevil třeba část z Knížecích plání přes Strážný do Nového údolí, kde jsem před tím nikdy nebyl. Tato trasa je jedinečná, nabízí jak stoupání do kopců (Březník, Černá hora, Bučina,…), tak rozlehlé pláně a úžasné výhledy. Co oceňuji nejvíce – kombinace šotolinových a přírodních cest s minimem asfaltu.

Rock Point výzva

Jen já a příroda

Velmi oceňuji tento projekt a děkuji Rock Pointu za skvělý nápad i přípravu. Proti masově navštěvovaným akcím a závodům má tady člověk výhodu, že si vybere, kdy chce, který úsek absolvovat. Po většinu trasy jsem proto běžel sám bez lidí obklopen pouze nádhernou šumavskou přírodou.

napric Sumavou z Modravy do Nového údolí

Jak je to s aplikací

Zaujala mě také aplikace „Geofun“.  Sice jsem ze začátku bojoval s nastavením, ale nakonec hodnotím kladně doprovodný zvukový záznam k jednotlivým průchozím bodům. Nejenom že se krásně proběhnete, ale zároveň se dozvíte i zajímavosti z historie míst, kterými trasa prochází. Ale nesmíte úplně spěchat. Pokud budete honit výkon, aplikace vám nebude stíhat a bude se vás snažit pozdržet, vracet. Pak nezbývá, než využít osvědčené běžecké aplikace.

napric Sumavou z Modravy do Nového údolí

Ještě jednou díky! Moc fandím podobným projektům a držím palce, ať osloví co nejvíce zájemců, protože to rozhodně stojí za to! Teď o víkendu vyrazíme s manželkou na 4. etapu z Nového údolí do Nové Pece.

Tom Hartl

PS: včera jsem si domluvil brigošku na příští sezonu v Novém údolí, budu tam s  rodinkou na týden čepovat pivko v tom vagonu, těším se na to. Bude to adrenalin a výborná změna.
 


Jak se do výzvy zapojit?

Soutěžní výzva je prodloužena do 31. 10. 2020. Pro registraci do Vámi zvolené výzvy si stačí stáhnout připravenou aplikaci, která Vás na vybrané trase bude provázet.
Více informací - napricsumavou.cz.

dejte s námi Rock Point výzvu

Chcete- li se o Rock Point výzvě „napříč Šumavou“ dozvědět více, můžete kromě návštěvy webu napricsumavou.cz, zakoupit třeba poslední číslo časopisu Svět běhu (č.3/2020), kde je obsáhlé povídání Lindy Beniačové, která byla součástí čtveřice běžců „objevitelů“ trasy. eshop.svetbehu.cz  Svět běhu je mediálním partnerem, akce.
 


 

Další outdoorové čtení

Holky si střihly přeběh Krušných hor. Tahle Rock Point výzva je dlouhá 220 km. Jaké dojmy si z přeběhu odnášejí... 

Jak 3 holky přeběhly Krušné hory

03. 07. 2022
12 min čtení
Příběhy
Narozeninový dárek pro sportovně založenou Soňu skrýval velké překvapení. Šedesát poctivých kilomentů napříč Velkou Fatrou a 4km převýšení...
V Alpách je celkem 82 čtyřtisícových vrcholů. A Kubovi už zbývá zdolat pouze jeden jediný. Po dobu 16 let zdolával jeden za druhým. Zeptali jsme se ho...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey