Walkerův pilíř na Grandes Jorasses během jediného dne

1 min čtení 11. 08. 2022

Společně se severními stěnami Eigeru a Matterhornu patří “severka” Grandes Jorasses se svojí výškou 1.200 metrů mezi tzv. „Alpskou trilogii“, tedy mezi tři nejvyšší a také nejobávanější severní stěny celých Alp. Stěny, které dlouhou dobu zbývaly jako poslední “nevyřešené horolezecké problémy” starého kontinentu.
 

Vyznačená horolezecká cesta na Grandes Jórasses - Walker Spur

S parťákem Lukášem Ondráškem se nám podařilo využít dobré podmínky, která v první polovině letošního července panovala nejen ve stěně, ale i na přístupových a sestupových ledovcích, a legendárním Walkerovým pilířem (6a+ , ED ,1.200 m) se nám podařilo prostoupit během jediného dne za (místy dost nekonečných) 15 hodin. Na vrcholu Pointe Walker (4.208 m) jsme stáli přesně v 19:00 a vyhnuli se tak nepříjemnému bivakování ve stěně, které je pro většinu ostatních dobrodruhů v této cestě nutností.

Podrobný report z výstupu z Lukyho pera »


 

 

Text: Lukáš Klingora
Foto: Lukášové - Klingora a Ondrášek, úvodní foto: Jakub Cejpek

 

LUKÁŠ KLINGORA

Horský průvodce a instruktor lezení. Baví ho všechny druhy horolezectví, skialpinismu a pohybu v horách. Od lezení sportovek, tradičního lezení na písku a zimního lezení ve Skotsku přes ledolezení a výstupy v Alpách až po skialpové túry v Krkonoších a Beskydech, ferratové přechody v Dolomitech nebo trekování v Himalájích. Rád jezdí také i na horském kole.

lukymountain.cz
IG: @lukymountain.cz


Fotogalerie


Další outdoorové čtení

Artileshell - přírodní izolace, která se vyrábí z vlny baskických ovcí...
Česká značka plete svetry i čepice. Jsou z merina, některé i s Gore membránou. Celý Kama příběh ...
Norsko si nás získalo svou podmanivou přírodou. Projeli jsme jeho jižní část na kole i pěšky a zážitků je spousta. Přečtěte si, co určitě stojí za návštěvu...

Norskem na kole i pěšky

15. 09. 2022
4 min čtení
Příběhy

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey