Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím
Chtěli jsme si udělat prima sportovní den i malinko žízeň. Škoda fit půlmaraton v Plzni nám sedl...

Jak se z hobby běžců stali závodníci

V sobotu 28. 5. 2016 jsem se se svými kolegy z plzeňského Rock Pointu zúčastnil štafetového běhu na  Škoda Fit půlmaratonu v Plzni.

Každý pátek před prací chodí naše partička Rock Point/Hannah protáhnout svá těla ranním během do okolí naší plzeňské prodejny a nápad zúčastnit se půlmaratonu se zrodil právě tam, v hlavě našich dvou kolegů: Martina Vitíka a Petra Smetany.

Všechny nás, hobby běžce, Martin přesvědčil, přihlásil, rozdělil úseky a donutil zvýšit naši tréninkovou aktivitu na maximum. Záměr byl jasný. Strávit příjemný den sportem, udělat něco pro své zdraví, trošku si zazávodit a udělat si samozřejmě malinko žízeň. To všechno nás vedlo k tomu dát naší hvězdné štafetě název Rock Point Pohodáři.

Složení štafety, z leva: Petr Smetana, Martin Vitík, Eda Duffek, David Moravec. Všimněte si vlevo Petra v bílém tričku. Něž nás ostatní svezl do cíle štafetový autobus, stihl se vysprchovat a ještě vyvenčit svojí věrnou psí kamarádku Sydney.
 1. úsek - Eda Duffek vedoucí prodejny Rock Point Plzeň. Úkol: prodrat se početným startovním polem, na trase si z Mp3 poslechnout motivující píseň od skupiny Metallica, hlavně moc neztratit a přežít.

2. úsek - Petr Smetana servisní mechanik prodejny. Úkol: nezabloudit, doběhnout a předehnat všechny, které si Eda za zvuku rockové muziky nechal utéct, a po cestě si prohlédnout zmodernizované provozy bývalých závodů Emila Škody.

3. úsek - David Moravec produkťák v Rock Pointu přes lezecký sortiment. Úkol: dodrtit všechny, co Petr nestihne, užít si nejhezčí úsek štafety, krásný seběh v Borském parku s následným přeběhem Tyršova mostu a v pořádku předat koncovému běžci.

4. úsek - Martin Vitík poradce zákazníkům v prodejně Rock Point Plzeň. Úkol: neztratit naší krví a potem vydobyté průběžné umístění, zamakat a ladně s úsměvem proběhnout cílem na plzeňském náměstí, samozřejmě v co možná nejlepším čase.
 Hned po startovním výstřelu vzal za své můj plán rekreačně se proběhnout. Startovní pole a dunění skupiny super bubeníků a ve mně skryté sportovní ego udělalo z rekreačního běžce teamu Rock Point Pohodářů běžce závodníka, ochotného nechat na trati úplně všechno.

Stejně ale dopadli i ostatní členové naší štafety. Běželi jako o život a k našemu velkému překvapení jsme na výsledkové tabuli v naší kategorii byli na krásném druhém místě. Hurá na stupně vítězů.

Příští ročník můžeme doporučit všem, protože to byl parádní sportovní den, krásná trasa, organizátory vše dokonale vyladěné a náš hlavní cíl udělat si malinko žízeň byl nakonec splněn naprosto dokonale.

Tak ahoj všem v Plzni na dalším Škoda Fit Půlmaratonu. My z Rock Pointu, určitě běžíme.
Běhání třikrát Zdar!!!

text a foto: Eda Duffek
 


Plzeňský Škoda Fit půlmaraton 2017

 

  • Termín: 1. 10. 2017

  • On-line registrace: do 25. 9. 2017. REZERVOVAT »

  • Rezervace na místě: 1. 10. 2017 od 7:30 do 10:00 na nám. Republiky v Plzni

  • Podrobnější info: www.skodafit.cz
     


 

 

Další outdoorové čtení

Jak to vypadá, když si ke čtyřicátninám nadělíte šestidenní sólo traverz hřebene Fitz Roy...
Ledový maraton Lipno 2021. Jak se běhá po ledu a co si obout na nohy? Ice maraton jsem běžel už 3x a pokaždé byly jiné podmínky...
Jedni ho za jeho výkony obdivují, druzí kritizují. Podívejte se na jeho příběh trochu více z blízka a udělejte si svůj vlastní názor...