Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím
Chtěli jsme si udělat prima sportovní den i malinko žízeň. Škoda fit půlmaraton v Plzni nám sedl...

Jak se z hobby běžců stali závodníci

V sobotu 28. 5. 2016 jsem se se svými kolegy z plzeňského Rock Pointu zúčastnil štafetového běhu na  Škoda Fit půlmaratonu v Plzni.

Každý pátek před prací chodí naše partička Rock Point/Hannah protáhnout svá těla ranním během do okolí naší plzeňské prodejny a nápad zúčastnit se půlmaratonu se zrodil právě tam, v hlavě našich dvou kolegů: Martina Vitíka a Petra Smetany.

Všechny nás, hobby běžce, Martin přesvědčil, přihlásil, rozdělil úseky a donutil zvýšit naši tréninkovou aktivitu na maximum. Záměr byl jasný. Strávit příjemný den sportem, udělat něco pro své zdraví, trošku si zazávodit a udělat si samozřejmě malinko žízeň. To všechno nás vedlo k tomu dát naší hvězdné štafetě název Rock Point Pohodáři.

Složení štafety, z leva: Petr Smetana, Martin Vitík, Eda Duffek, David Moravec. Všimněte si vlevo Petra v bílém tričku. Něž nás ostatní svezl do cíle štafetový autobus, stihl se vysprchovat a ještě vyvenčit svojí věrnou psí kamarádku Sydney.
 1. úsek - Eda Duffek vedoucí prodejny Rock Point Plzeň. Úkol: prodrat se početným startovním polem, na trase si z Mp3 poslechnout motivující píseň od skupiny Metallica, hlavně moc neztratit a přežít.

2. úsek - Petr Smetana servisní mechanik prodejny. Úkol: nezabloudit, doběhnout a předehnat všechny, které si Eda za zvuku rockové muziky nechal utéct, a po cestě si prohlédnout zmodernizované provozy bývalých závodů Emila Škody.

3. úsek - David Moravec produkťák v Rock Pointu přes lezecký sortiment. Úkol: dodrtit všechny, co Petr nestihne, užít si nejhezčí úsek štafety, krásný seběh v Borském parku s následným přeběhem Tyršova mostu a v pořádku předat koncovému běžci.

4. úsek - Martin Vitík poradce zákazníkům v prodejně Rock Point Plzeň. Úkol: neztratit naší krví a potem vydobyté průběžné umístění, zamakat a ladně s úsměvem proběhnout cílem na plzeňském náměstí, samozřejmě v co možná nejlepším čase.
 Hned po startovním výstřelu vzal za své můj plán rekreačně se proběhnout. Startovní pole a dunění skupiny super bubeníků a ve mně skryté sportovní ego udělalo z rekreačního běžce teamu Rock Point Pohodářů běžce závodníka, ochotného nechat na trati úplně všechno.

Stejně ale dopadli i ostatní členové naší štafety. Běželi jako o život a k našemu velkému překvapení jsme na výsledkové tabuli v naší kategorii byli na krásném druhém místě. Hurá na stupně vítězů.

Příští ročník můžeme doporučit všem, protože to byl parádní sportovní den, krásná trasa, organizátory vše dokonale vyladěné a náš hlavní cíl udělat si malinko žízeň byl nakonec splněn naprosto dokonale.

Tak ahoj všem v Plzni na dalším Škoda Fit Půlmaratonu. My z Rock Pointu, určitě běžíme.
Běhání třikrát Zdar!!!

text a foto: Eda Duffek
 


Plzeňský Škoda Fit půlmaraton 2017

 

  • Termín: 1. 10. 2017

  • On-line registrace: do 25. 9. 2017. REZERVOVAT »

  • Rezervace na místě: 1. 10. 2017 od 7:30 do 10:00 na nám. Republiky v Plzni

  • Podrobnější info: www.skodafit.cz
     


 

 

Další outdoorové čtení

Chcete zažít parádní dobrodružství? Vydejte se na sněžnice. Stačí naše krásné české kopečky...
Hledáte tip na pěkné lezení nedaleko Prahy? Máme ho pro vás. Jaké lezení tam na vás čeká, se dozvíte ve článku...
S přítelem zakončila léto v okolí chaty Envers. Je to nejlépe dostupná lezecká oblast v masivu Mont Blanc.