Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Zhodnocení Krušnohorské etapy Horské výzvy

3 min čtení 12. 07. 2017

Ještě vstřebáváte Krušnohorskou etapu? Přečtěte si, jak ji vidí Tomáš Bystřický, člen našeho týmu a ambasador trati.

Od prvních chvil jsem měl respekt k tomu vzít na sebe odpovědnost za změnu, kterou už Horská výzva nutně potřebovala. Ke krajině Krušných hor mám ale takový vztah, že jsem musel něco udělat proti těm řečem, co běžci o této zastávce vedli. Při plánování trasy jsem tedy ani v terénu nebyl, sedl jsem k mapě a jen vymýšlel kudy propojit ta místa, kde už jsem strávil nějaký čas. Udělal jsem jednu hlavní a jednu záložní variantu trasy, a protože Boží Dar a místní správa si uvědomuje důležitost turismu pro svůj rozvoj a příležitost v takové hromadné akci, byla nám verze, kterou jste absolvovali, schválena téměř okamžitě. Myslím, že jak ve městě, tak v lese přímo na trati jste si všimli, jak se Karlovarský kraj snaží po své minulosti proměnit v atraktivnější lokalitu.

Ale zpět na start, od chvíle co jsem vlezl do zázemí závodu, naskočil mi ten pořadatelský rauš, co jsem už nějaký rok neměl. Kontrola propozic, aktuální zprávy z terénu od značkařů, naplánovat lokality na focení a přesuny na trati, porada, program a hlavně odhadnout časy závodníků na nových trasách. Během toho už se hromadí kamarádi a známí, o které možná za chvíli přijdu až je vypustím na co jsem je nalákal. Zatím jsem rozhodnutý, že nic neběžím, trénoval jsem v pátek a od teď budu dlouho na nohou. Start Longu má ale tak dobrou atmošku, že mě to svrbí a jdu o tom přemýšlet do spacáku. Po pár hodinách už ale vyhlížíme Vlastu Vágnera na Klínovci, který tam dobíhá jako první ze všech s náskokem 20 minut a v cíli je jediný pod 8 hodin! No, tak si říkám, že to od ostatních schytám, ale přece to má být Výzva!

Takže jdeme odstartovat početný Half, který měří 44km a vyzívají ho i moji mecenáši z Rock Pointu i Salewy, takže si nesmím uříznout ostudu. Mezi tím dorazilo prvních pár Longařů a zatím nikdo ani křivého slovíčka proti značení a trase. To zní dobře, říkám si, ale závoďáci ji spíš prolétnou a neřeší. Co ale řeknou ti, kteří s ní ještě bojují? Po startu téhle skupiny už mám jasno a jdu se převléct do závodního, protože už se chystá nejpočetnější dav na trasu short. Varuji je před dlouhým seběhem a následným stoupákem, ale přesto se startuje dost zostra a do Jáchecu přibíhám druhý. Od občerstvovačky až na Klínovec už před sebou ale prvního nevidím, takže solidní konkurence říkám si. V cíli jsem ale nečekaně první, Michal Vokrouhlík totiž tu občerstvovačku dole v zápalu proběhnul a vydal se v protisměru dlouhých tras, ale naštěstí to byl jediný takový případ a dobíhá za mnou stejně jen pár minut. Chvíli na to i sám Boss Pavel Zitta, kterého lidé samou chválou taky po letech vyhecovali.

Celý článek si můžete dočíst přímo na stránkách Horské výzvy.
Použité foto: Jiří Januška

Videosestřih závodu

 

 

 

Další etapa: Šumava

Nenechte si ujít třetí díl seriálu Horské výzvy. Dejte výzvu na Šumavě - 21. 7. - 22. 7. 2017.

Další outdoorové čtení

Pojďme si společně protáhnout těla a užijme si běhání se stejně naladěnými lidmi...
To je běhání, testování, kempy, závody a prostě vše, co s během souvisí...

Legendární noční závod dvojic je před námi. Přijďte zažít něco nového, užijte si skialp při měsíčku. Kdy, kde...