Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím
aneb nemusím stále jen běžet

Zvládnu Rock Point Horskou výzvu?

logo Horské výzvy - DEJ VÝZVU
Než začneme řešit vše důležité pro závod, udělejme si jasno v tom, jestli vůbec závod zvládneme. Nechceme přece začít o sobě pochybovat a týden před startem hledat jakýkoliv důvod, nebo spíš výmluvy, proč to parťákovi odříct.

Zážitek za pevnou vůli

Tenhle článek je zaměřen na nadšence, kteří si chtějí závod zkusit a nejsou si jistí sami sebou.
Je třeba si uvědomit, že i nejdelší trasu zvládne i průměrný sportovec v podstatě bez speciálního tréninku. V cíli ale tělesná schránka hodně bolí a i následujících pár dnů nás sužují ne zrovna příjemné pocity. Abychom předešli těmto stavům, máme dvě možnosti. Buď více trénovat, nebo prostě zvolit kratší trasu.

Rock Point Horská výzvaRock Point Horská výzva

Jak tedy začít?

Než začneme běhat a totálně se tím zničíme, budeme raději postupně chodit a každý týden si lehce prodloužíme trasu. Pokud zvládáme svou trasu jít i rychle, třeba i 3x do týdne, zkusíme si ji i oběhnout. Ne ale stylem, že vyběhnu z domu bomby a v půlce trasy jsem k.o. Důležité je, začít zmíněnou rychlou chůzí, seběhnout nějaký ten kopec a poslední třetinu trasy běžet v kuse. Pokud se nám to podaří několikrát po sobě (v průběhu týdne), postupně prodlužujeme souvislý běh, až trasu uběhneme celou.

Nepřepálit začátek


Nepřehánějte to s tempem hned po startu, zrychlit můžete postupně a možná budete překvapeni, kolik „nadupaně“ vyhlížejících soupeřů potom v závodě, před cílem, necháte lehce za sebou.

Nejste si jisti, je-li vaše tréninková trasa dost dlouhá? Pokud už opakovaně uběhnete trasu délky okolo 20 kilometrů, musíte prostě těch závodních 60 km zvládnout.

Tak co? Zkusíte to? Už jste se rozhodli a chcete se mě něco zeptat? Napište mi, rád vám poradím...

Více o závodech Rock Point Horské výzvy »

Text: Zbyněk Cypra, zbynek.cypra@seznam.cz

 

Další outdoorové čtení

Než vyrazíte dobývat věhlasné pískovcové věže, je dobré si to nejprve někde vyzkoušet a potrénovat. Pro začínající pískare máme pár tipů...
Patagonii si zamilujete na první pohled. A městečko San Carlos de Bariloche stejně tak. Přečtěte si, jaké túry v této oblasti byste neměli vynechat...
Jaké lezecké specialitky na vás čekají v jihočeských Jickovicích? Přiblížíme vám krásnou lezeckou lokalitu...