Vyhledávání

Doprava zdarma nad 1 499 Kč

Zákaznický klub se slevou až 15 %

42 prodejen v ČR

cs

Potřebujete poradit? 379 200 777

(Po–Pá 8:00–16:30)

Test spacího pytle Hannah Camping Micro 70

Testy vybavení

11. 6. 2024

Hledáte parťáka na letní dobrodružství, co vás něžně vtáhne do klidného snění? Pak je tu pro vás lehoučký spacák Hannah Camping Micro 70 Uni.

Když sluníčko nabere na síle a budete mít chuť vyrazit na kolo, do skal, na vodáckou výpravu nebo se prostě jen na chvíli ztratit v nějakém koutku přírody, neváhejte s sebou přibalit Micro 70. Tenhle ultralehký spacák s výplní z mikrovlákna vám zážitek rozhodně nezkazí.

Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - určený na léto
Ultralehký spacák Hannah Micro 70 s výplní z mikrovlákna vám zážitky nezkazí

Jako pírko...

Micro 70 s jednovrstvou konstrukcí se řadí k letním spacákům, proto nečekejte žádnou naducanou housenku. Po vytažení z obalu vypadá trochu jako motýl se splihlými křídly, co se právě vyklubal z kukly. Jen co ho trochu protřepete a necháte „nadýchnout“, dostane tvar, který byste od spacáku čekali.

Vnitřní i vnější materiál tvoří hebounký nylon, který svou jemností hladí, ale zároveň působí zranitelně. Nenechte se ale mýlit, ripstopový způsob tkaní svrchního materiálu zaručuje pevnost a odolnost a povrchová WR úprava (water repelent) tvoří bariéru proti vlhkosti.

V teple vás bude hýčkat izolace tvořená kvalitním značkovým mikrovláknem Micro-tec Ultra s extrémně nízkou hmotností v poměru k vysokým tepelně izolačním vlastnostem, vyvinutým pro použití v extrémních podmínkách. Polyesterová mikrovlákna výplně mají schopnost izolovat i při vysoké vzdušné vlhkosti. Oproti spacákům s výplní z dutého vlákna je Micro 70 lehčí a sbalitelnější. Udávaná hmotnost je 490 g (váha mi navážila něco málo přes půl kila včetně obalu), takže se opravdu nemusíte bát, že s sebou zbytečně povezete gramy navíc.

Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - váha 490 g bez obalu
Spacák váží bez obalu 490 gramů, moje váha ukázala včetně obalu něco málo přes 500 g

Kapesní mumie

Se svou délkou 210 cm je spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni vhodný pro postavy do 190 cm. Má anatomický tvar, takže je v oblasti nohou užší, kdežto v horní části se rozšiřuje až na 75 cm. Ačkoliv jsem se bála, že se na mě bude v noci při převalování kroutit, až do něj budu nakonec celá zamotaná, nic takového se nestalo. Jako by byl mou součástí a věrně kopíroval všechny moje „manévry“ v průběhu spánku, i díky stažení kolem ramen a hlavy.

Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - anatomický tvar
Anatomický tvar spacáku je v oblasti nohou užší

Po probuzení spacáček hravě našťoucháte do tenoučkého, minimalistického kompresního obalu. Nestažený váleček je velký asi 14 × 24 cm. Tenké stahovací šňůrky výrazné oranžové barvy připevněné k „vrchlíku“, které přetáhnete přes obal, ho ještě o pár centimetrů zmenší.

Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - v kompresním obalu 14 x 24 cm
Spacák v kompresním obalu 14 x 24 cm
Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - „minibalíček“ po stažení šňůrkami
„Minibalíček“ po stažení šňůrkami

Vychytávky spacáku

Anatomicky tvarovanou kapuci můžete kolem hlavy stáhnout jednou rukou utažením šňůrky. Stahování je dělené, zvlášť můžete upravit obvod kolem hlavy (kulatá oranžová šňůrka) anebo část kolem ramen (černá plochá šňůrka). Bez polštářku se hlava do kapuce celkem vejde, jestli si chcete spaní zpříjemnit, už ji kolem hlavy tolik nestáhnete. 

Pokud polštářek nemáte a budete chtít měkce snít třeba na složené mikině, může se hodit kapsa uvnitř kapuce, do které mikinu vsoukáte a ona vám v noci neuteče do zaječích, což takové improvizované polštářky rády dělají. Ještě jednu nenápadnou kapsičku můžete vypátrat uvnitř spacáku. Je uzavíratelná na suchý zip, a tak akorát na doklady, peníze, balíček kapesníčků nebo jiné důležitosti.

Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - v kompresním obalu 14 x 24 cm - stažení kapuce a kapsa uvnitř na polštář nebo složenou mikinu
Kapuce lze stáhnou kolem hlavy i ramen a má uvnitř kapsu na polštář či složenou mikinu
Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - vnitřní kapsa na suchý zip
Vnitřní kapsa na suchý zip na různé důležitosti

Nezbytnou součástí každého spacáku je zip. Tenhle je v kontrastní oranžové, dvoucestný se dvěma jezdci. Je tedy možné ho otevřít i zespodu od nohou a spacák tak případně odvětrat. Horní jezdec je oboustranný a umožňuje zip zavírat z vnějšku i vnitřku, což vám pomůže se pořádně zakuklit. Z vnitřní strany jsou vyztužené légy proti zadrhávání zipu a širší léga, která zip kryje. Mine vás tím pádem noční boj, který často končí usnutím s polorozepnutým spacákem, protože už nemáte sílu řešit, že se do zipu chytá látka (a co teprve, když nutně „musíte“ a nemůžete se ze spacáku dostat…).

Z vrchní strany je u kapuce možné jezdec zipu ještě překrýt légou na suchý zip, bránící v samovolném otevření. Na dolním okraji spacího pytle jsou poutka pro jeho zavěšení.

Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - v kompresním obalu 14 x 24 cm - kapsa uvnitř kapuce na polštář nebo složenou mikinu - jezdec zipu s pojistkou
Horní jezdec zipu umožňuje zavírání z vnějšku i vnitřku
Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - vnitřní kapsa na suchý zip - obousměrný zip krytý légou
Vyztužené légy brání zadrhávání, krycí léga úniku tepla
Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - pojistka, která po uzavření zabrání otevření zipu
Pojistka, která po uzavření zabrání otevření zipu
Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - vnitřní kapsa na suchý zip - poutka na zavěšení
Poutka na zavěšení

Je ti teplo, děvenko? Aneb teplotní komfort je individuální

Úplně nejvíc mě samozřejmě zajímalo, jak moc mě Micro 70 s mikrovláknem udrží v teple, když je takový tenoučký. Udávaný tepelný komfort je 14 °C, což by měla být teplota „akorát“ pro nás holky. Teplota limitní (aby se ve spacáku líbilo klukům) je 11 °C a při 0 °C už hrozí nebezpečí poškození zdraví v důsledku podchlazení.

Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - limitní teplota je 11 °C
Udávaná limitní teplota je 11 °C
Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - parametry jsou uvedeny uvnitř spacáku
Parametry jsou uvedeny uvnitř spacáku

Vnímání tepla je hodně subjektivní, každý z nás to má jinak, záleží na podmínkách a momentální psychické pohodě. Já jsem „zmrzlina“ a lehce prochladnu, obzvlášť pokud jde o nohy, a mám problém zahřát se zpátky na komfortní teplotu, při které můžu v klidu spát, takže se bráním prochladnutí teplými ponožkami, teplejšími či více vrstvami. Nejraději bych měla spacák s dvojitou izolací pro nohy, takže jsem na tu tenkou slupičku koukala trochu skepticky. Spacák si mě nejdřív získal svou hebkostí a lehkostí, pak trochu zaplašil moje obavy, když nabral objem. Stejně to byl ale oproti mému standardnímu spacáku velký rozdíl.

Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - udávaný tepelný komfort je 14 °C
Jako „zmrzlina“ se musím většinou dobře obléknout, zejména zateplit nohy

Náhlý pád teplot kolem nuly mě k testování letního spacáku úplně nelákal, ale pak se teploty vyšplhaly přece jen zas o něco výš, takže s noční předpovědí 12–9 °C už jsem do toho šla. Právě probíhal další z víkendů Základního speleologického kurzu České speleologické společnosti, tentokrát v Českém krasu, a účastníci se zabydleli na základně naší skupiny na vrchu Damil nad Tetínem, nebo v přírodě kolem. Pod širák jsem si v tak slabém spacáku netroufala, takže šup do stanu. Tu noc nám oblohu a výhled na Berounku ozvláštnila polární záře, vidět ji byla má premiéra včetně spaní v letní kukličce od Hannahu. Ze slabého spacáku jsem byla lehce nesvá, ale usínání bylo v pohodě. V průběhu noci se ale projevila větší zima, a tak jsem přibrala další vrstvu, abych se na trénink jednolanové techniky dobře vyspala. Ráno už jsem zas mohla oblečení navíc odložit. Druhá noc byla o něco teplejší a dodatečnou vrstvu už jsem nepotřebovala.

Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - udávaný tepelný komfort je 14 °C
První noc ve spacáku a hned s polární září
Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni
Udávaný tepelný komfort je 14 °C, ale vnímání tepla je hodně subjektivní

Micro 70 jsem dále testovala při přespání u přátel, to se teplotně osvědčil dostatečně a maličký balíček se snadno převáží. Po jeskyňářské cyklistické etapové jízdě Petrbokův memoriál na konci května jsem se na noc zabydlela opět ve stanu, ale ve svém starém, teplejším spacáku, celá oblečená, zatímco kolega si ode mě půjčil Micro 70 a byl v něm spokojený i v tričku a spodním prádle. Je tedy jasné, že tepelný komfort je opravdu individuální.

Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - snadno přibalíte i na bikovou výpravu
Spacáček snadno přibalíte i na bikovou výpravu

Spaní v hamace

Když se zrovna žádná výprava s přespáním nekoná, navíc je potřeba dát pozor na děti, proč se nezakoukat do hvězd třeba na zahradě? Vzrostlé stromy nemáme, a tak zkouším, jestli bych se nevešla s hamakou na konstrukci pro houpačky. Vešla. A tak si mezi houpačkami a skluzavkou věším svůj zelený kokon a těším se na novou zkušenost, jestli se ráno vylíhnu jako ten motýl a moje křidýlka nebudou moc prokřehlá.

Tenký spacák, tenká hamaka. Podvečerní lenošení s knížkou se mi líbí, houpu se a zabydluji. Slunce zapadá, začíná pofukovat, ochlazuje se. Zprvu spím v otevřené hamace, s přibývajícím chladem hledám kolíčky na šňůře, abych ji zavřela. I přes to, že je spacák tenký, chladnější pocit mám jen na rameni a boku, kde mě váha těla nejvíc tlačí k hamace a v místě, kde není zavřená. Opět mě dost překvapuje, že mi není zima na chodidla. Mám mikinu, legíny a ponožky, ale čekala bych, že mi bude větší zima. Teplota v noci byla kolem 12 °C, ráno se zvedla na 15 °C. Zvládla jsem to docela dobře, bez studeného větru by ale bylo určitě ještě příjemněji. V hamace se mi spacák víc stahoval, mrzelo mě, že kapuce nemá větší objem, abych v ní mohla být pořádně schovaná i s polštářkem. Opět mi nevadil anatomický střih spacáku, užší v nohou.

Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - spaní v hamace
Tenký spacák i tenká hamaka
Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - spaní v hamace
Anatomický střih spacáku mě nijak neomezoval
Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - spaní v hamace
Zima mi nebyla ani na chodidla

Shrnutí

Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni je určen do letních dnů. Stejně tak poslouží třeba k přespání u kamaráda. Jednovrstvý, anatomicky tvarovaný spacák z jemného nylonu má jako izolaci kvalitní mikrovlákno Micro-tec Ultra s nízkou hmotností a vysokou tepelně izolační schopností, izolující i při vysoké vzdušné vlhkosti. Sbalíte ho do odlehčeného kompresního obalu, místa vám moc nezabere a na hmotnosti nepřidá. V hebké náruči tohohle spacáčku se vám bude zaručeně dobře usínat, pokud ho zvolíte pro teplotu, při které vám „sedí“.

Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni - určený na léto
Skladný a lehký spací pytel určený na letní dobrodružství

Výhody

Malý, lehký, dobře sbalitelný do malého válečku

Velmi jemný, příjemný a zároveň pevný materiál

Izoluje i při vyšší vzdušné vlhkosti, má vodoodpudivou úpravu

Zip se nezadrhává, spacák je možné otevírat z vnějšku i zevnitř

Kapsa v kapuci na polštářek, stahování jednou rukou

Kapsička na doklady

Nevýhody

Pokud si spacák nestáhnete v oblasti ramen, snadno se z něj „vyvrtíte“

V případě použití polštářku/vycpávky do kapsy v kapuci si ji už nestáhnete kolem hlavy

„Vrchlík“ na obalu (čtvereček látky), sloužící ke stažení, se po uvolnění spolu se šňůrkami trochu „motá“

Kupón na dodatečnou slevu

Při objednání si produkt můžete zlevnit dodatečnou slevou 10 %. Stačí během nákupu sdělit tento kód u pokladny a nebo jej zadat v on-line nákupním košíku.

Uplatnění: 11. 6. 2024 - 11. 7. 2024. Sleva platí pouze na spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni. Sleva se vám odečte i od již zlevněného produktu, slevu není možné kombinovat se zákaznickou slevou Zóna.

Technické detaily

Spací pytel Hannah Camping Micro 70 Uni

Využití: kempování, cyklistika, turistika a cestování
Určení: léto
Teplota:  14/11/0 °C (Tcomf / Tlim / Text)
Hmotnost: 490 g
Rozměr: 210 x 75 x 45 cm
Výška postavy: max. 190 cm
Rozměr sbaleného pytle: 14 x 22 cm
Tvar spacího pytle: mumie
Vnější i vnitřní materiál: 20D Nylon R/S WR
Výplň: Micro-tec Ultra 1x70g
Povrchová úprava: WR (water repellent) 
Kompresní vak: ANO
Kapsa na polštář: ANO
Vnitřní kapsa: ANO (na suchý zip)
Zip: obousměrný krytý légou
Verze zipu: pravý nebo levý

SdíletLíbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál…Porovnání produktů zavřít

Zboží bylo přidáno do porovnání produktů.

Věrnostní klub

Získejte až 15% slevu a spousty dalších výhod

Slevy na nákup až 15 %

Na vrácení zboží máte až 14 dní

Slevy na naše služby až 30 %

Cookies

Naše společnost používá soubory cookie ke správnému fungování vašeho oblíbeného e-shopu, k přizpůsobení obsahu stránek vašim potřebám, ke statistickým a marketingovým účelům. Kliknutím na tlačítko přijímám nám udělíte souhlas s jejich sběrem a zpracováním a my vám poskytneme ten nejlepší zážitek z nakupování.

Vaše nastavení souborů cookie

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie v souladu s vlastními preferencemi a později podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout v patičce webu.

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.

Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého zboží. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.

Tyto cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a za pomoci získaných dat pak můžeme zlepšovat zážitek z nakupování našim zákazníkům.

Tyto cookies jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi včetně Googlu pro přenos osobních údajů a personalizaci reklam, aby pro vás byly zajímavé.