Nové kolekce
Podzim-zima
Julbo - ty nejlepší fotochromatické lyžařské brýle
3. 12. 2021
Brýle, které se dokonale přizpůsobí počasí. Vyrážíte na hory a je zataženo. Podle předpovědi však na vás čeká slunečný den. Jaký typ zorníků si tedy s sebou vzít a jak fungují samozatmavovací skla?
Řešení je jednoduché. JULBO REACTIV. Jeden zorník, který se přizpůsobí měnícím se podmínkám a zajistí ten nejlepší možný výhled bez ohledu na počasí (mlha, sníh, slunce).
Obsah:
Podívejte se, jak zorníky Julbo Reactiv fungují
Výhody Julbo samozatmavovacích čoček
- Fotochromatika je bezpečně uvnitř celé čočky (není to jen vrstva na čočce) a nelze jí mechanicky poškodit.
- Čočky ošetřeny vnějším odpuzujícím olejem (působí proti zanechání otisků prstů a snadnémů a rychlému stékání kapiček vody a sněhových vloček)
- Vynikající optické vlastnosti
REACTIV PHOTOCHROMIC - nejlepší technologie lyžařských brýlí
Samozabarvovací čočky Julbo najdete od sezóny 2019/2020 rozděleny do nově pojmenovaných kategorií. Tato změna názvosloví tak usnadní orientaci v nabídce zorníků a snadněji tak poznáte, do jakých podmínek je zorník určen. Všechny samozabarvovací brýle Julbo mají v názvu uvedeno označení RA = REACTIV.
Při výběru brýlí se vždy zaměřte na podmínky, ve kterých lyžujete nejčastěji. Podívejte se na 4 Julbo technologie, které jsou navržené tak, aby se přizpůsobily každé situaci.
- Všechno počasí
- Kategorie 1 - 3
- Žluté zabarvení
- Zvýšená vnímavost světla
- NTS
- Od stínu po světlo
- Kategorie 2 - 4
- Výborná světelná vnímavost a ochrana
- Tm. žluté zabarvení
- SHR
- Excelentní komfort pohledu
- Kategorie 2 - 3
- Perfektní čtení terénu
- Oranžové zbarvení
- NTS
- Od extrému k běžnému
- Kategorie 2 - 4
- Eliminuje oslnění
- Hnědé zabarvení
- NTS
Super flow system proti zamlžení
Jedinečné řešení 100% odvětrání. Brýle se vám nezamlžují, ať už jdete směrem do kopce nebo sjíždíte dolů.
Brýle se SuperFlow systémem, které nabízíme na e-shopu i Rock Point prodejnách jsou: Aerospace, Airflux, Starwind.
Objevte tajemství Super Flow System Julbo
OTG = LYžařské brýle, které se kamarádí s optickými
Značka Julbo nezapomíná ani na ty uživatele, kteří během sportu nemohou odložit své dioptrické brýle a vyvinula pro ně speciálně uzpůsobené lyžařské brýle. Pokud tedy patříte mezi uživatele dioptrických brýlí, máte několik možností řešení:
- Brýle pod brýle
Sjezdové brýle můžete bez obav přiložit přes vaše dioptrické, díky přizpůsobeným pěnovým a rámovým výřezům. Protože jsou ale optické brýle všech možných tvarů, tlouštěk apod. vždy si při nákupu sjezdových brýlí tuto kompatibilitu vyzkoušejte.
- Optical clip
V nabídce Julbo najdete i speciální optické klipy. Ten vezmete s sebou do optiky, tam vám na tento rámeček vytvoří skla dle vašich dioptrií a vy máte jistotu, že tento klip je kompatibilní se všemi Julbo brýlemi označenými OTG (např. Aerospace OTG, Titan OTG, Airflux OTG, Atlas OTG, Jupiter OTG, Proton OTG).
Kategorizace propustnosti světla
Kategorizace ochrany a propustnosti světla (označení 0-4)
Jedná se o index ochrany proti slunečnímu záření. Propustnost světla brýlových čoček Julbo a s ní související sílu zabarvení. Tento index ochrany se dělí na pět kategorií: 0-4 s tím, že nula znamená největší propustnost světla a nejnižší ochranu a čtyřka minimální propustnost světla a nejvyšší možnou ochranu.
Nula tedy odpovídá sluneční aktivitě pod mrakem a čtyřka zase nejvyšší sluneční aktivitě tedy velmi silnému slunečnímu záření. U každého zorníku fotochromatických brýlí se tedy setkáte s rozpětím, v rámci kterého brýle dokáží měnit sílu svého zabarvení a propouštět množství světla. Přizpůsobují se tak počasí, abyste měli při vaší aktivitě co nejlepší zrakový komfort. Pro rychlý přehled jak která kategorie reaguje na intenzitu slunečního záření, uvádíme jednoduchý grafík.
Je zde patrné, kolik slunečního záření, která kategorie propouští. Pokud se tedy budeme pohybovat většinou v polojasném prostředí, úplně nám dostačí kategorie 1 - 2, pokud se naopak chystáme do vysokých hor nebo k moři, sáhneme po sklech v kategorii 3 - 4.
Co je no NTS a SHR
NTS (Non Temperature Sensitive)
Většina fotochromatických (ztmavovacích) čoček jsou citlivé na teplotu a díky ní získají tmavší barvu. Čočky s NTS technologií zaručují konstantní úroveň ochrany bez ohledu na teplotu, jsou tedy schopny samoztmavování bez ohledu na výši stupňů na teploměru. To znamená, že například na moři, kde teplota při slunečném počasí může být mnohem nižší než na pláži, tyto čočky zajistí dokonalou ochranu očí před slunečním zářením.
SHR (Super High Reactive)
Čočky s tímto systémem se ztmavují či zesvětlují ve velmi krátké reakční době. Např. kompletní změna zabarvení čočky v rámci kategorií 2 - 4 netrvá déle než 22 vteřin!
Jak pečovat o sjezdové brýle
Vnější strana
K čištění vnější strany čočky brýlí používejte vždy měkký materiál, například hadřík z mikrovlákna. Před čištěním hadřík lehce navlhčete. Opatrně otřete vnější povrch býlí.
Vnitřní strana
Pozor na to, že vnitřní povrch čočky je ošetřen vrstvou proti zamlžení. Použití vlhkého hadříku nebo dokonce otření čočky, pokud je sklo zamlžené nebo pokryté sněhem, zvýší pravděpodobnost dalšího zamlžení. V takovém případě opatrně protřepejte brýle, abyste odstranili veškeré zbytky sněhu, a vyčkejte několik okamžiků, než sklo setřete.
Čtěte také