Julbo - ty nejlepší fotochromatické lyžařské brýle. Jak je vybírat

Jak fungují samozatmavovací skla

Vyrážíte na hory a je zataženo. Podle předpovědi však na vás čeká slunečný den. Jaký typ zorníků si tedy s sebou vzít? Řešení je jednoduché. JULBO REACTIV. Jeden zorník, který se přizpůsobí měnícím se podmínkám a zajistí ten nejlepší možný výhled bez ohledu na počasí (mlha, sníh, slunce).

Obsah:

 

Podívejte se, jak zorníky Julbo Reactiv fungují:

 


Výhody Julbo samozatmavovacích čoček:

 

 • fotochromatika je bezpečně uvnitř celé čočky (není to jen vrstva na čočce) a nelze jí mechanicky poškodit. 
 • čočky ošetřeny vnějším odpuzujícím olejem (působí proti zanechání otisků prstů a snadnémů a rychlému stékání kapiček vody a sněhových vloček)
 • vynikající optické vlastnosti


REACTIV PHOTOCHROMIC - nejlepší technologie lyžařských brýlí

Samozabarvovací čočky Julbo najdete od sezóny 2019/2020 rozděleny do nově pojmenovaných kategorií. Tato změna názvosloví tak usnadní orientaci v nabídce zorníků a snadněji tak poznáte, do jakých podmínek je zorník určen. Všechny samozabarvovací brýle Julbo mají v názvu uvedeno označení RA = REACTIV.

Při výběru brýlí se vždy zaměřte na podmínky, ve kterých lyžujete nejčastěji. Podívejte se na 4 Julbo technologie, které jsou navržené tak, aby se přizpůsobily každé situaci.

Celá nabídka lyžařských brýlí Julbo »

 

pohled na Julbo photochromatické zorníky Performance kat. 1-3REACTIV PERFORMANCE 1 - 3
(dříve Zebra light, Zebra Red)

 • všechno počasí
 • kategorie 1 - 3
 • žluté zabarvení
 • zvýšená vnímavost světla
 • NTS

pohled na Julbo photochromatické zorníky Performance kat. 2-4REACTIV PERFORMANCE 2 - 4
(dříve Zebra)

 • od stínu po světlo
 • kategorie 2 - 4
 • výborná světelná vnímavost a ochrana
 • tm. žluté zabarvení
 • SHR
pohled na Julbo photochromatické zorníky All Around kat. 2-3
REACTIV ALL AROUND
(Dříve Snow Tiger)
 • excelentní komfort pohledu
 • kategorie 2 - 3
 • perfektní čtení terénu
 • oranžové zbarvení
 • NTS
pohled na Julbo photochromatické zorníky High Mountain kat. 2-4
REACTIV HIGH MOUNTAIN
(dříve Cameleon)
 • od extrému k běžnému
 • kategorie 2 - 4
 • eliminuje oslnění
 • hnědé zabarvení
 • NTS

 VYZKOUŠEJTE SI ROZDÍL ONLINE »
 


 

Super flow system proti zamlžení

Jedinečné řešení 100% odvětrání. Brýle se vám nezamlžují, ať už jdete směrem do kopce nebo sjíždíte dolů. Tento systém nás tak zaujal, že jsme ho museli podrobně vyzkoušet. Kolega Tomáš SuperFlow system zhodnotil a popsal v recenzi - test brýlí Julbo Aerospace.

Brýle se SuperFlow systémem, které nabízíme na e-shopu i Rock Point prodejnách jsou: Aerospace, Airflux, Starwind, Fam Cham, Ventilate.

Objevte tajemství Super Flow System Julbo
 


OTG = LYžařské brýle, které se kamarádí s optickými

Značka Julbo nezapomíná ani na ty uživatele, kteří během sportu nemohou odložit své dioptrické brýle a vyvinula pro ně speciálně uzpůsobené lyžařské brýle. Pokud tedy patříte mezi uživatele dioptrických brýlí, máte několik možností řešení:
 

 • Brýle pod brýle

Sjezdové brýle můžete bez obav přiložit přes vaše dioptrické, díky přizpůsobeným pěnovým a rámovým výřezům. Protože jsou ale optické brýle všech možných tvarů, tloušek apod. vždy si při nákupu sjezdových brýlí tuto kompatibilitu vyzkoušejte. 
 

 • Optical clip

V nabídce Julbo najdete i speciální optické klipy. Ten vezmete s sebou do optiky, tam vám na tento "rámeček" vytvoří skla dle vašich dioptrií a vy máte jistotu, že tento klip je kompatibilní se všemi Julbo brýlemi označenými OTG (např. Aerospace OTG, Titan OTG, Airflux OTG, Atlas OTG, Jupiter OTG, Proton OTG).
 

Ukázka optických brýlí vložených do Julbo sjezdových brýlí Vložení optických brýlí do lyžařských Julbo brýlí
Ukázka vložení optického klipu do sjezdových brýlí Julbo Vložení optického klipu do lyžařských Julbo brýlí

Kategorizace propustnosti světla

Kategorizace ochrany a propustnosti světla (označení 0-4)

Jedná se o index ochrany proti slunečnímu záření. Propustnost světla brýlových čoček Julbo a s ní související sílu zabarvení. Tento index ochrany se dělí na pět kategorií: 0-4 s tím, že nula znamená největší propustnost světla a nejnižší ochranu a čtyřka minimální propustnost světla a nejvyšší možnou ochranu.

Nula tedy odpovídá sluneční aktivitě pod mrakem a čtyřka zase nejvyšší sluneční aktivitě tedy velmi silnému slunečnímu záření. U každého zorníku fotochromatických brýlí se tedy setkáte s rozpětím, v rámci kterého brýle dokáží měnit sílu svého zabarvení a propouštět množství světla. Přizpůsobují se tak počasí, abyste měli při vaší aktivitě co nejlepší zrakový komfort. Pro rychlý přehled jak která kategorie reaguje na  intenzitu slunečního záření, uvádíme jednoduchý grafík.

Je zde patrné, kolik slunečního záření, která kategorie propouští. Pokud se tedy budeme pohybovat většinou v polojasném prostředí, úplně nám dostačí kategorie 1 - 2, pokud se naopak chystáme do vysokých hor nebo k moři, sáhneme po sklech v kategorii 3 - 4.

graf propustnosti světla jednotlivých kategorií Julbo

Co je no NTS a SHR

NTS (Non Temperature Sensitive)
Většina fotochromatických (ztmavovacích) čoček jsou citlivé na teplotu a díky ní získají tmavší barvu. Čočky s NTS technologií zaručují konstantní úroveň ochrany bez ohledu na teplotu, jsou tedy schopny samoztmavování bez ohledu na výši stupňů na teploměru. To znamená, že například na moři, kde teplota při slunečném počasí může být mnohem nižší než na pláži, tyto čočky zajistí dokonalou ochranu očí před slunečním zářením.

SHR (Super High Reactive)
Čočky s tímto systémem se ztmavují či zesvětlují ve velmi krátké reakční době. Např. kompletní změna zabarvení čočky v rámci kategorií 2 - 4 netrvá déle než 22 vteřin!

Ošetřování sjezdových brýlí Julbo

Jak pečovat o sjezdové brýle

Vnější strana
K čištění vnější strany čočky brýlí používejte vždy měkký materiál, například hadřík z mikrovlákna. Před čištěním hadřík lehce navlhčete. Opatrně otřete vnější povrch býlí.

Vnitřní strana
Pozor na to, že vnitřní povrch čočky je ošetřen vrstvou proti zamlžení. Použití vlhkého hadříku nebo dokonce otření čočky, pokud je sklo zamlžené nebo pokryté sněhem, zvýší pravděpodobnost dalšího zamlžení. V takovém případě opatrně protřepejte brýle, abyste odstranili veškeré zbytky sněhu, a vyčkejte několik okamžiků, než sklo setřete.

Samozabarvovací brýle Julbo

Rock Point

Další outdoorové čtení

Otestujte si, že znáte základní pravidla správného skialpinisty ...
Základním vybavením na sjezdovku jsou spolehlivé lyžařské kalhoty. Poradíme vám, čeho si při výběru všímat...
Začínáte se skialpem? Poradíme vám jak na to...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey