Vyhledávání

cs

Potřebujete poradit? 379 200 777

(Po–Pá 8:00–16:30)

GORE-TEX

Funkce membrány GORE-TEX

Membrána GORE-TEX obsahuje více než 1,4 miliardy pórů na centimetr čtvereční. Tyto póry jsou 20 000krát menší než kapka vody, takže membrána je naprosto nepromokavá. Póry jsou však 700krát větší než molekula vodní páry, takže umožňují snadné odvádění potu. Při kontaktu s kapkou vody se tedy membrána chová jako neproniknutelná bariéra, ale molekulu vodní páry propustí jako děrovaná síť.

Tělové oleje a přípravky odpuzující hmyz by mohly membránu narušit. Avšak aby se zabránilo poškození a zajistila se trvanlivost textilie, obsahuje membrána ochrannou vrstvu.

Využití membrány GORE-TEX

Používá se zejména pro funkční outdoorové oblečení a boty. Označení produktů logem GORE-TEX zaručuje jejich nepromokavost, větruvzdornost a prodyšnost

Byla vyvinuta celá řada membrán GORE-TEX pro různá použití. Rozlišujeme technologie použité pro svrchní oděvy, pro obuv a pro rukavice. V článku se dále na jednotlivé typy membrány GORE-TEX podíváme podrobněji.

Oblečení s membránou GORE-TEX

Outdoorové oblečení s membránou GORE-TEX je trvale nepromokavé a větruvzdorné. Je také výborně prodyšné, a tak zajišťuje vysokou úroveň ochrany a pohodlí. Pro co největší funkčnost jsou přizpůsobeny její funkční vlastnosti různým aktivitám a klimatickým podmínkám a v rámci produktové řady je tak v nabídce několik různých technologií zpracování. Díky tomu každý typ oblečení umožňuje optimálně plnit požadavky různých outdoorových aktivit, kdy každá vyžaduje jiná specifika na funkci oblečení.

Oděvy vyrobené z GORE-TEX jsou trvale nepromokavé, větruvzdorné a vysoce prodyšné a zajišťují tak spolehlivou ochranu před vlivy počasí a maximální pohodlí při celé řadě aktivit. Vynikají zejména svou všestranností. Velmi dobře udržují tělo v suchu díky odvodu potu, takže vám nebude horko při tělesné aktivitě a zima, když se přestanete pohybovat.
Hodí se například na turistiku, trekking, lyžování, freeride, jízdu na kole, běh, a dokonce i volný čas, golf nebo rybaření. Je prostě obdivuhodně všestranné.

Obečení GORE-TEX s podšívkovou technologií GORE® C-KNIT™

Oblečení GORE-TEX s podšívkovou technologií GORE® C-KNIT™ je specifické odlehčenou konstrukcí, která zajistí vyšší pohodlí pro outdoorové nadšence, kteří mají rádi například freeriding, trekking či náročnější pěší turistiku. Největší výhodou je bezesporu pohodlnost na nošení díky menšímu objemu a lehkosti. Materiál je skvěle prodyšný a příjemně měkký. Přitom si stále zachovává trvalou nepromokavost a větruvzdornost.

Oblečení GORE-TEX s vodoodpudivou úpravou bez PFCEC

Všechny produkty GORE-TEX s trvanlivou vodoodpudivou úpravou bez PFCEC mají menší dopad na životní prostředí díky náhradě impregnace s fluorokarbonovými sloučeninami za impregnaci bez těchto sloučenin při finální úpravě materiálu. Finální úprava materiálu slouží k tomu, aby nedocházelo k jeho smáčivosti a byla zachována plnohodnotná funkce membrány. Stále je tak zachována nepromokavost a prodyšnost. Oblečení je vhodné především do proměnlivého počasí v městském prostředí a při běžných outdoorových aktivitách.

Oblečení GORE-TEX s technologií PACLITE®

Všechny produkty GORE-TEX s trvanlivou vodoodpudivou úpravou bez PFCEC mají menší dopad na životní prostředí díky náhradě impregnace s fluorokarbonovými sloučeninami za impregnaci bez těchto sloučenin při finální úpravě materiálu. Finální úprava materiálu slouží k tomu, aby nedocházelo k jeho smáčivosti a byla zachována plnohodnotná funkce membrány. Stále je tak zachována nepromokavost a prodyšnost. Oblečení je vhodné především do proměnlivého počasí v městském prostředí a při běžných outdoorových aktivitách.

Oblečení GORE-TEX s technologií STRETCH

Technologie STRETCH u oblečení GORE-TEX zajišťuje větší volnost pohybu při štíhlém střihu oblečení. Strečové díly GORE-TEX jsou využívány ve formě panelů na místech, kde je žádoucí elasticita materiálu, například kolem ramen. Tyto panely mají poměrně nízkou prodyšnost, ale vzhledem k omezenému užití nabízí oblečení jako celek vysokou úroveň nepromokavosti, větruvzdornosti i prodyšnosti a zároveň volnost pohybu. Využití najde u velkého množství aktivit, při kterých je důležitá volnost pohybu, a to v proměnlivém počasí, dešti i sněžení.

Oblečení GORE-TEX ACTIVE 2.0

Pro oděvy vyrobené z materiálu GORE-TEX ACTIVE 2.0 (označovaného SHAMAL) je charakteristická vysoká prodyšnost. Ve srovnání s první generací tohoto materiálu doznala druhá generace významného odlehčení, což se projevilo na ještě lepší prodyšnosti, nižší hmotnosti a skvělé sbalitelnosti. Oblečení splňuje náročné požadavky aerobních vysokohorských sportů a jsou ideálním řešením pro vysoce aerobní jednodenní činnosti za chladného a smíšeného počasí. Oblečení vyrobené z textilie GORE-TEX ACTIVE 2.0 je lehké a měkké, díky čemuž zajišťuje vysoký pocit pohodlí. Struktura textilie udržuje tělo v suchu, protože omezuje hromadění potu, a zároveň je samozřejmě nepromokavá a větruvzdorná. S oblečením z textilie GORE-TEX ACTIVE 2.0 se můžete plně soustředit na svůj výkon a na oblečení úplně zapomenout.

Oblečení GORE-TEX ACTIVE s technologií SHAKEDRY™

Materiál GORE-TEX ACTIVE s technologií SHAKEDRY™ představuje revoluční konstrukci, která se obejde bez svrchní textilie. Povrch stále trvale odpuzuje vodu, ale díky odstranění svrchní vrstvy se jedná o nejlehčí a především nejprodyšnější materiál z aktuální nabídky GORE-TEX vůbec. Oblečení není problém používat v deštivém počasí, ovšem není zcela větruvzdorné. Je proto ideální pro aerobní aktivity, kdy bude vítr bude sloužit pro vaše ochlazení.

Oblečení GORE-TEX PRO

Oděvy vyrobené z textilie GORE-TEX Pro jsou trvale nepromokavé, větruvzdorné a mimořádně prodyšné. Spojují v sobě pohodlí se spolehlivou ochranou před nepřízní počasí, a to i při náročné činnosti v extrémních povětrnostních podmínkách – při velmi silném dešti i sněžení. Oblečení vybavené třívrstvou textilií GORE-TEX PRO je určené pro aktivity v nižším tempu, kdy se potřebujete maximálně spolehnout na odolnost daného oblečení. Tento materiál je vhodný i na vícedenní užívání. Může se jednat o horské túry nebo freeriding, vhodné jsou pro outdoorové nadšence a třeba i horské průvodce. Oblečení je mimořádně trvanlivé a oděruvzdorné a dokáže zajistit ochranu před extrémními a nepředvídatelnými podmínkami při častém střídání aktivity s odpočinkem.

Oblečení GORE-TEX PRO s technologií ARMACOR™

Patentovaná ripstopová konstrukce oblečení GORE-TEX ARMACOR™ obsahuje jádro z vlákna Kevlar®, které pokrývá plášť z tkaniny Cordura®. Mezi výhody jednoznačně patří extrémně vysoká oděruvzdornost a odolnost vůči zatrhávání. Charakteristická je také poměrně nízká hmotnost. Oblečení s touto inovativní konstrukcí nabízí pocit většího bezpečí a je vysoce odolné proti dešti i sněhu. Technologie se využívá při výrobě motorkářských oděvů.

Obuv s membránou GORE-TEX

Pro různé aktivity potřebujete různou obuv. Při běhu nebo při trekkingu se hodně potíte a zahříváte, což je v těchto případech obvykle nekomfortní, takže je důležité, aby mohlo unikat nadbytečné teplo. Naopak když šplháte po horách, je udržení tepla uvnitř bot žádoucí. A čím nižší je venkovní teplota, tím více tepla by měly boty udržet. Obuv musí být schopna zvládnout rozdíl v teplotě. Klima a pohodlí uvnitř boty výrazně rozhodují o tom, jak dobře se budete při nejrůznějších aktivitách cítit.
Veškerá obuv s membránou GORE-TEX je trvale nepromokavá a prodyšná. Aby bylo vyhověno potřebám různých uživatelů a bylo poskytnuto odpovídající pohodlí při jejich oblíbených aktivitách, existuje více druhů materiálu GORE-TEX.

Obuv GORE-TEX EXTENDED COMFORT

Obuv GORE-TEX EXTENDED COMFORT se hodí do mírného a teplejšího počasí pro použití při intenzivnějších aktivitách včetně vysoce aerobních činností. Konstrukce obuvi neobsahuje tepelnou izolaci, takže je zajištěn spolehlivý odvod tepla.

Obuv GORE-TEX PERFORMANCE COMFORT

Obuv využívající materiál GORE-TEX PERFORMANCE COMFORT je určena do mírného a chladnějšího počasí. Poskytuje vyvážený poměr prodyšnosti a schopnosti zadržování tepla v botě, takže je vhodná pro všemožné outdoorové aktivity za běžných podmínek po celý rok.

Obuv GORE-TEX INSULATED COMFORT

Pro obuv GORE-TEX INSULATED COMFORT je typický vysoký tepelný komfort v chladném počasí. Je ideální volbou pro náročné outdoorové aktivity, kdy vám nebude vadit déšť nebo sníh. Izolovaná podšívka zaručí, že vám nebude zima na nohy ani při nízkých teplotách.

Obuv GORE-TEX s technologií SURROUND®

Technologie SURROUND® se stará o maximální prodyšnost obuvi – jedná se o vůbec nejprodyšnější obuv GORE-TEX. Prodyšnost je zaručena kolem celého chodidla, a to dokonce i přes podrážku. Teplo a vlhkost jsou tak odváděny opravdu v nejvyšší možné míře. Obuv je vhodná do mírných a teplejších podmínek pro outdoorové i volnočasové aktivity.

Obuv GORE-TEX s technologií STRETCH

Technologie STRETCH představuje novou konstrukci obuvi, kde je elastický laminát GORE-TEX spojen s elastickou podšívkou pomocí elastického propojovacího švu. Výsledkem je extrémně pohodlná obuv s hladkou podšívkou bez jakýchkoliv záhybů v oblasti nártu, které by mohly být nepříjemné a například tlačit. Elastická konstrukce přitom zajišťuje přesné a příjemné obepnutí chodidla.

Obuv GORE-TEX s technologií GORE® INVISIBLE FIT

Obuv s technologií GORE® INVISIBLE FIT je určena pro běžeckou obuv. Výhodou oproti běžným běžeckým botám je spolehlivá ochrana proti nepříznivému počasí. Při běhu v dešti nebo po mokrém povrchu boty nenasákávají vodu, takže jsou lehčí, a kromě nepromokavosti jsou také větruvzdorné. Skvělé přitom je, že stále nabízí vysokou prodyšnost.

Rukavice s membránou GORE-TEX

Stejně jako u oblečení a obuvi, také v případě rukavic membrána GORE-TEX poskytuje trvalou nepromokavost, větruvzdornost a prodyšnost. A nejinak je i tomu, že je v nabídce více druhů, aby si každý mohl vybrat rukavice, které budou svými vlastnostmi přesně odpovídat plánovanému používání.

Základní řada rukavic s GORE-TEX

U základní řady rukavic GORE-TEX voda zůstane venku, zatímco pot může snadno unikat ven. Jak prosté a dokonalé. V izolační vrstvě se nehromadí vlhkost, a proto zůstává sušší a poskytuje rukám větší teplo. Udržování tepla a ochrana před deštěm a sněhem jsou zárukou vysokého komfortu při nošení. Ruce jsou v teple i za mrazivého počasí a jsou suché, i když se potíte.

Rukavice GORE-TEX s technologí GORE GRIP

Rukavice s technologií GORE GRIP jsou svými vlastnostmi podobné jako v předchozím případě, nabízí však vyšší citlivost úchopu a lepší obratnost prstů. Tuto výhodu zajišťuje speciální vícevrstvá konstrukce, která k sobě pojí jinak volné vrstvy a zajišťuje, aby po sobě neklouzaly. Pocit přímého a jistého úchopu s vysokou citlivostí oceníte například při zimních sportech nebo při jízdě na kole či motorce.

Rukavice GORE-TEX s technologií GORE 2 IN 1

Technologie GORE 2 IN 1 označuje rukavice se dvěma komorami. Konstrukce se dvěma komorami umožňuje vybírat mezi teplem a úchopem. V teplé komoře je izolace rozmístěna tak, aby zajišťovala optimální teplo pro prsty, což se hodí při nižší zátěži nebo v případě rukou náchylnějších na chlad. V druhé komoře je izolace pouze na svrchní straně ruky, díky čemuž tato komora zajišťuje optimální citlivost prstů, maximální prodyšnost a snadný odvod tepla na třech zbývajících stranách.

Rukavice GORE-TEX s technologií GORE ACTIVE

Rukavice GORE-TEX s technologií GORE ACTIVE vynikají extrémně vysokou prodyšností. K dosažení zvýšené prodyšnosti je optimalizovaný celý systém podšívky, membrány a vnější textilie. Jsou určeny do velmi chladných podmínek a pro vysokou fyzickou zátěž, protože při vysoké zátěži se v izolační vrstvě díky vysoké prodyšnosti hromadí méně tepla a vlhkosti a rukavice tak zůstávají sušší.

Rukavice GORE-TEX s technologií GORE WARM

Technologie GORE WARM dělá z rukavic nejteplejší rukavice GORE-TEX na trhu. Jejich konstrukce je optimalizovaná tak, aby rukavice udržovaly ruce v teple po co nejdelší dobu i v extrémně chladném počasí při aktivitách s nízkou až střední zátěží. Celý systém podšívky, membrány a vnější textilie je proto navržen s důrazem pro maximální zvýšení izolační schopnosti.

Zdroj foto: Tilak a.s.

Porovnání produktů zavřít

Zboží bylo přidáno do porovnání produktů.

Věrnostní klub

Získejte až 15% slevu a spousty dalších výhod

Slevy na nákup až 15 %

Na vrácení zboží máte až 14 dní

Slevy na naše služby až 30 %

Cookies

Naše společnost používá soubory cookie ke správnému fungování vašeho oblíbeného e-shopu, k přizpůsobení obsahu stránek vašim potřebám, ke statistickým a marketingovým účelům. Kliknutím na tlačítko přijímám nám udělíte souhlas s jejich sběrem a zpracováním a my vám poskytneme ten nejlepší zážitek z nakupování.

Vaše nastavení souborů cookie

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie v souladu s vlastními preferencemi a později podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout v patičce webu.

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.

Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého zboží. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.

Tyto cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a za pomoci získaných dat pak můžeme zlepšovat zážitek z nakupování našim zákazníkům.

Tyto cookies jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi pro úpravu zobrazovaných reklam tak, aby pro vás byly zajímavé.