Představení značky Patizon

4 min čtení 29. 07. 2021


Patizon není jen zelenina

Tak schválně. Kdo z vás ví, jak vypadá patizon? A co to vlastně je? Asi nebude překvapením, když si většina dotázaných nedokáže vybavit bílou zeleninu ve tvaru létajícího talíře. Ano, patizon se kdysi nazývala zelenina. Teď to jsou špičkové péřové spacáky Patizon vyrobené v Česku. Neshořeli při startu a letí na Měsíc... Příběh by mohl být rozebraný hodně do podrobna, ale možná by vás nebavil, tak to vezmeme trochu ve zkratce.

sen proměněn ve skutečnost = patizon 

Úplně na začátku byl jeden studentský sen, který se zhmotnil v první péřové spacáky. Ty byly vyrobené v Asii a ačkoliv si na svůj účet připsaly úspěšný výstup na Manaslu nebo třeba zimní přechod jezera Bajkal, nebylo to ještě úplně ono.

První péřové spacáky PatizonPrvní péřové spacáky

Pak se studentský sen změnil v plán, když se k Lukášovi přidal Honza. Sen se zdvojnásobil, úsilí zpětinásobilo a díky obrovskému nasazení a taky díky náhodě se zhmotnil sen skoro světový. V Evropě vyrobené spacáky mající tu nejvyšší kvalitu. Jenže chyběl kapitál a zkušenosti s obchodem a marketingem.

Začátky spacáků Patizon
Prvopočátky

A to už sedí u stolu lidí pět a vzniká strategie, cíle, směřování. Výroba se přesouvá do Česka, navazuje se spolupráce s dodavateli zvučných jmen, jako je například Pertex... A tady máte současný Patizon.

Tady máte současný PatizonA Patizon je na světě...

Tři klíčové znaky

Současný Patizon už se na českém trhu v podstatě usadil. Nabízí dvě série spacáků po třech modelech, které spolehlivě pokrývají potřeby náročnějších uživatelů, kteří od spacáku chtějí něco víc, než se v něm jenom vyspat. To, že jsou spacáky vyrobeny ze špičkového materiálu Pertex Quantum až tak nepřekvapí. Stejně tak je očekávatelné, že budou plněny prémiovým polským husím a kachním peřím s certifikáty IDFL a RDS.

I tak ale mají spacáky Patizon 3 atributy, které je popostrkují z řady ven:
 

 1. Nízká hmotnost - ať už půjde o Dpro sérii nebo G sérii, tyhle spacáky vynikají opravdu výjimečným poměrem nízké hmotnosti, sbalitelnosti a izolačních schopností. Je to dáno materiálem, peřím, ale také chytrou konstrukcí, která není u konkurence tolik běžná.
 2. Technické detaily - například poloautomatický zip YKK se specifickým ovládáním, které je jednoduché, spolehlivé a věřte, návykové.
 3. Design - ačkoliv se to u spacáku může zdát jaksi nedůležité, v DNA Patizonu je design pevně zakořeněný. Jak kdysi řekl sám Lukáš: “Chci, aby se lidi do toho spacáku na první pohled zamilovali.”

 


ŘADA spacáků Dpro series

Dpro série je ultralehká řada spacáků určená pro široké spektrum uživatelů a je zaměřená na maximální pohodlí. Ultralehký materiál Pertex Quantum doplňuje prémiové polské kachní peří s minimální plnivostí 700 cuin. Širší střih a konstrukce s rovným zipem zajišťuje dostatek prostoru a přitom špičkový izolační výkon. V nabídce jsou 3 modely:
 

 1. Dpro 290 - letní minimalistický ultralight
 2. Dpro 590 - třísezonní klasika s hmotností pod 1 kg
 3. Dpro 890 - celoroční pracant, co nezklame ani na sněhu
   

Řada spacích pytlů Dpro series Patizon

 

ŘADA spacáků G series

Nově přepracovaná G série, to je pak opravdu parádní záležitost pro náročné. Anatomičtější střih, prémiové husí peří s plnivostí 850 cuin, vychytaná konstrukce zipu, komor a krycích lég a v neposlední řadě vychytaná anatomicky tvarovaná kapuce. To vše dělá z těhle spacáků něco, co prostě musíte mít doma, pokud to se spaním venku myslíte vážně.
 

 1. G 400 - třísezonní ultralight. Posuďte sami - 726 g celkové hmotnosti, limit komfortu v minus 6 stupních.  Kdo by odolal?
 2. G 800 - to je ještě větší zjevení. Každý alpinista nebo milovník náročných zimních akcí přece musí chtít spacák, který váží 1120 g a má limit komfortu v mínus 18 stupních! Tenhle kousek je pravděpodobně to nejuniverzálnější, co se na trhu dá sehnat. Prostě spacák, který zvládne všechno.
 3. G 1100 - Kousek, který nahradil model s o 100 g větší náplní, ale zůstal pořád stejně teplý. Jak to? Odpověďí je zase chytrá konstrukce a špičkové peří. Výsledkem je zimní speciál, který váží 1423 g a limit komfortu má v minus 22 stupních.
   

Řada spacích pytlů G series Patizon

proč patizon?

Po přečtení řádků výše asi není složité pochopit, proč jsme spacáky Patizon zařadili do naší nabídky. Tyhle v Česku vyrobené kousky opravdu stojí za pozornost - kvalitou, designem, příběhem i lehce provokativním sloganem #spytlemven. Patizon navíc brzy přijde s dalšími zajímavými věcmi.

Patizon - vychytané spacáky po všech stránkách
Vychytaný po všech stránkách...

Patizon produkty v kategoriích

Text a foto: Patizon

Další outdoorové čtení

Legendárním Walkerovým pilířem (6a+ , ED ,1.200 m) se nám podařilo prostoupit během jediného dne. Stačila dobrá podmínka a...
Martin si dal Rock Point výzvu „napříč Šumavou“ a za dva dny uběhl 160 km. Jak se taková ultra vzdálenost běží, jak je to náročné a co na trase čekat, jsme se zeptali přímo...
Holky si střihly přeběh Krušných hor. Tahle Rock Point výzva je dlouhá 220 km. Jaké dojmy si z přeběhu odnášejí... 

Jak 3 holky přeběhly Krušné hory

03. 07. 2022
12 min čtení
Příběhy

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey