Patagonia myslí na přírodu už od svého vzniku

1 min čtení 16. 11. 2021

Je to značka s velkým "Z". Značka, která budovala milníky v outdoorovém průmyslu a jejíž význam přesáhl obor, ve kterém působí. Její zakladatel Yvon Chouinard si již v sedmdesátých letech uvědomoval význam otázky životního prostředí. Jak sám tvrdí, podnikání není způsob jak zbohatnout, ale jak získat peníze na podporu projektů na ochranu životního prostředí.

Uvědomuje si, že na mrtvé planetě se podnikat nedá a proto vtiskl Patagonii takové fungování, aby mohla existovat i za 100 let. Dokázal vybudovat značku, u niž si kupujete něco víc, než jen skvělý produkt. 

"To co děláme, by nemělo narušovat přírodu a nezanechávat trvalé stopy v přírodě."
 

 

Patagonia také pravidelně financuje projekty, které napomáhají ochraně životního prostředí. V letošní jarní kolekci má Patagonia 68 % produktů z recyklovaných materiálů. Za své si však stanovila velký cíl. Do roku 2025 chce mít z recyklovaných materiálů celou svou výrobu. Kromě recyklované vlny či peří také hraje zásadní roli i Fair Trade program - tedy ochrana práv lidí, kteří pro značku pracují.

-23 %
Doprava
zdarma

Patagonia

Letní výprodej
kraťasy

M VENGA ROCK SHORTS

od 1 699 Kč 2 199 Kč
Doprava
zdarma

Patagonia

Novinka
kalhoty

W HAMPI ROCK PANTS

1 999 Kč 2 299 Kč
-22 %

Patagonia

Novinka
kšiltovka

P-6 LOGO TRUCKER HAT

od 699 Kč 899 Kč

 

 

Více o značce Patagonia »

Další outdoorové čtení

Martin si dal Rock Point výzvu „napříč Šumavou“ a za dva dny uběhl 160 km. Jak se taková ultra vzdálenost běží, jak je to náročné a co na trase čekat, jsme se zeptali přímo...
Holky si střihly přeběh Krušných hor. Tahle Rock Point výzva je dlouhá 220 km. Jaké dojmy si z přeběhu odnášejí... 

Jak 3 holky přeběhly Krušné hory

03. 07. 2022
12 min čtení
Příběhy
Narozeninový dárek pro sportovně založenou Soňu skrýval velké překvapení. Šedesát poctivých kilomentů napříč Velkou Fatrou a 4km převýšení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey