Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Patagonia myslí na přírodu už od svého vzniku

Je to značka s velkým "Z". Značka, která budovala milníky v outdoorovém průmyslu a jejíž význam přesáhl obor, ve kterém působí. Její zakladatel Yvon Chouinard si již v sedmdesátých letech uvědomoval význam otázky životního prostředí. Jak sám tvrdí, podnikání není způsob jak zbohatnout, ale jak získat peníze na podporu projektů na ochranu životního prostředí.

Uvědomuje si, že na mrtvé planetě se podnikat nedá a proto vtiskl Patagonii takové fungování, aby mohla existovat i za 100 let. Dokázal vybudovat značku, u niž si kupujete něco víc, než jen skvělý produkt. 

"To co děláme, by nemělo narušovat přírodu a nezanechávat trvalé stopy v přírodě."
 

 

Patagonia také pravidelně financuje projekty, které napomáhají ochraně životního prostředí. V letošní jarní kolekci má Patagonia 68 % produktů z recyklovaných materiálů. Za své si však stanovila velký cíl. Do roku 2025 chce mít z recyklovaných materiálů celou svou výrobu. Kromě recyklované vlny či peří také hraje zásadní roli i Fair Trade program - tedy ochrana práv lidí, kteří pro značku pracují.

 

Dámské triko Patagonia Cap Cool Daily
triko Cap Cool Daily

certifikáty Fair Trade a Blusign
Pánské triko Patagonia Real Riches
triko Real Riches

recyklovaný materiál a certifikace Fair Trade
Pánská nepromokavá bunda Patagonia Torrentshell man
bunda Torrentshell

recyklovaný nylon  s certifikací Bluesign
Pánské pohodlné šortky Patagonia Venga Rock man
šortky Venga Rock


73% organická bavlna

 

 

Více o značce Patagonia »

 

Další outdoorové čtení

Pohyb je fajn. A pro všechny běžce a běžkyně máme skvělou zprávu. Právě teď můžete nakoupit běžeckou obuv se speciální slevou...
Novinky letošního podzimu jsou tady. Co nabízí nová sezóna...
Blíží se Světový den turistiky. Jste připraveni na to, oslalivit jej někde venku v přírodě? Zrevidujte vybavení a chybějící kousky si u nás zakoupíte s 20% slevou.