Vyhledávání

Doprava zdarma nad 1 499 Kč

Zákaznický klub se slevou až 15 %

42 prodejen v ČR

cs

Potřebujete poradit? 379 200 777

(Po–Pá 8:00–16:30)

Test karimatky Hannah Doppy 7,0

Testy vybavení

24. 6. 2024

Vznášíte se rádi na obláčku nebo plujete na vlnách? Obojí si můžete dopřát klidně celý rok s nafukovací karimatkou Doppy 7,0.

Přijímáte výzvy, nebojíte se náročnějších podmínek, rozmary přírody vás nerozhodí, ale chcete se na to dobře vyspat? Jestli jste ochotni noční komfort vyvážit gramy navíc, přidejte na seznam výbavy tuhle dvoukomorovou nafukovačku.

Karimatka Hannah Doppy 7,0 - dvoukomorová karimatka pro náročnější klimatické podmínky
Dvoukomorová karimatka pro náročnější klimatické podmínky, na které se báječně spí

Dvě komory = vysoká tepelná izolace karimatky

Karimatka Hannah Doppy 7,0 je konstrukčně tvořena dvěma nezávislými vrstvami (komorami), skládajícími se z menších propojených komůrek. Vrchní vrstva pomáhá redukovat ztrátu tělesného tepla, ta spodní chrání před chladným, případně vlhkým a nerovným povrchem. 

Díky 7 cm, které vás budou dělit od země, tak můžete od jara do jara počítat se skvělou izolací a pohodlným spaním. Hodnota tepelného odporu je klasifikována jako R4, což odpovídá určení do velmi chladných podmínek.

Dvě oddělené komory mají také další výhodu – pokud se jedna strana poškodí, k příjemnému vyspání stále zůstává druhá komora. Pro případné opravy je k nafukovačce přibalena opravná sada.

Karimatka je vyrobena z vysoce odolného nylonového materiálu s TPU (thermopolyuretanovou) úpravou, vydrží tak hrubší zacházení a nezalekne se drsnějšího povrchu. Spodní „puntíkovaná“ strana díky natištěným vystouplým bodům neklouže po podlážce stanu nebo po zemi. 

Karimatka Hannah Doppy 7,0 - spodní strana má protiskluzový potisk, takže neklouže ani nesjíždí
Spodní strana má protiskluzový potisk, takže karimatka nikam neklouže ani nesjíždí

U nafukování se nezadýcháte

Každá vrstva matrace je nafukována přes vlastní široký dvouvrstvý ventil se zpětnou klapkou. Zejména kvůli eliminaci vlhkosti, která se s dechem dostává dovnitř, je nafukování karimatky řešeno přiloženým rolovacím vakem. Po otevření krytky horní vrstvy ventilu se na něj nacvakne ventil vaku. Vak se roztáhne, aby se co nejvíce naplnil vzduchem, uzavře a roluje. Stlačením nafouklé části vaku se pak vzduch ventilem natlačí do komory. Pro nafouknutí komory je třeba postup několikrát zopakovat. Kolikrát záleží jen na vás a na tom, jak moc vak pro nabrání vzduchu roztáhnete. Pro odladění intenzity nafouknutí je možné prostřední část ventilu zmáčknout a vzduch tak upustit.

Karimatka Hannah Doppy 7,0 - široký dvouvrstvý ventil se zpětnou klapkou
Široký dvouvrstvý ventil se zpětnou klapkou
Karimatka Hannah Doppy 7,0 - každá komora má svůj ventil
Každá komora má svůj ventil, při poškození jedné se tak stále pohodlně vyspíte díky nafouknutí druhé komory

Pokud z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete karimatku nafouknout pomocí vaku, nic vám nebrání nafouknout ji pusou, což není problém ani přes široké ventilky.

Vyfouknutí je bleskurychlé. Stačí jen uvolnit druhou vrstvu ventilu a velkým otvorem je vzduch v mžiku pryč.

Nafukovací vak je z vodotěsného materiálu a může sloužit jako obal na Doppy, nebo k uschování vybavení před vlhkem, ať už třeba na vodácké výpravě nebo v deštivém počasí.

Pozor, přistáváme…

Hned při prvním zalehnutí zaručeně poznáte, že má Doppy nějaký ten centimetr navíc. Nafukovačka má obdélníkovitý tvar a ke klasickým rozměrům karimatek jí bylo naděleno kolem 10 cm navíc na délku i na šířku. Rozměry jsou 193 × 60 cm a máte tak trochu pocit, že jste přistáli na letišti. Nemusíte tak při každém zavrtění řešit, jestli jste ještě na matraci nebo ne. Stabilnější polohu budete mít také díky „bublinovitému“ charakteru nafukovačky.

Karimatka Hannah Doppy 7,0 - rozměr 193 × 60 cm
Díky obdélníkovitému tvaru a většímu rozměru jste jako na letišti

První pokus při polární záři

Temný závěs noci dostal načervenalý odstín, po obloze se rozlila polární záře a ve svitu čelovky lovím ve stanu šedý balíček a doufám, že můj první pokus nafouknout Doppy bude úspěšný. Z obalu se vyloupne tečkovaná rolička, nafukovací vak a opravná sada. Kdybych si nevěděla rady, na vaku je návod, jak s jeho pomocí karimatku nafouknout.

Karimatka Hannah Doppy 7,0 - karimatka, rolovací nafukovací vak a opravná sada
Karimatka, rolovací nafukovací vak a opravná sada
Karimatka Hannah Doppy 7,0 - na vaku je i návod k nafouknutí
Na vaku najdete návod k nafouknutí, k dispozici je i klasický obal

Rozbalím, na ventilek napojím nafukovací vak, pořádně ho roztáhnu a roluju. Ze vzniklého „naducánka“ vzduch tlačím do nafukovačky. Komůrky se rychle plní, prvotní rozpaky nad způsobem nafukování mizí, a za chvíli je polovina nafouknutá. Rychle na druhou, nenafukovat úplně do tuha, určitě to bude příjemnější, jako u mé letité samonafukovačky.

Karimatka Hannah Doppy 7,0 - nafukování je řešeno rolovacím vakem
Nafukování karimatky je řešeno rolovacím vakem
Karimatka Hannah Doppy 7,0 - detail nafukování
Stlačením nafouklé části vaku se vzduch ventilem natlačí do komory

Doppy je opravdu velká, v mém stanu pro dva zabírá místo přes celou délku, takže se nemusím bát, že mi někam odcestuje. Do nafukovacího vaku dávám oblečení, doklady a další nezbytnosti, tam mi to nezvlhne jako v obalu od spacáku.

Matrace je pohodlná, i při poloze na boku, jen je asi ještě moc tuhá. Ze zvyku hledám ventilek pro upuštění u hlavy, ale oba jsou v nohách, musím se k nim i se spacákem přetočit. Vzhledem k obdélníkovému tvaru nafukovačky není problém dát matraci obráceně, ventilky jsou ale poměrně velké a mohou tlačit či překážet. Díky předchozímu pečlivému uzavření ventil odolává mému pokusu o otevření. Vzhledem k únavě to vzdávám.

Mám jen letní spacák a teploty mají klesnout pod deset stupňů, tak doufám, že ke mně matrace díky své tloušťce a konstrukci žádný chlad odspodu nepustí... Nepustila.

Karimatka Hannah Doppy 7,0 - nepromokavý vak slouží pro nafouknutí karimatky, ale může i pro uchování věcí na noc
Nepromokavý vak slouží k nafouknutí karimatky, můžete do něj také schovat věci na noc nebo před vlhkem

Ráno moudřejší večera – nafukování i vyfukování jde dobře

Probouzím se do svěžího rána. Nad Berounkou se válí mlha a já se protahuju na matraci. S nově nabranými silami a sluníčkem se pak vrhám na pár dalších pokusů s nafukováním, vyfukováním a balením v trávě s mizející rosou. Zapojím i kolegu a jde nám to opravdu dobře.

Jednu stranu karimatky při pečlivém roztahování nafukovacího vaku nafouknu tak do půl minuty asi na tři zarolování. Nakonec karimatku poskládám na třetiny a po zarolování vrátím bez problému do obalu i s nafukovacím vakem. V porovnání s mou samonafukovačkou, také určenou do extrému, která je rozměrově o něco menší a téměř o polovinu slabší, je Doppy ve sbaleném stavu menší, ale mnohem těžší.

Karimatka Hannah Doppy 7,0 - nafukování karimatky
Otevření ventilu pro vyfouknutí
Karimatka Hannah Doppy 7,0 - nafukování karimatky
Napojení vaku na ventil
Karimatka Hannah Doppy 7,0 - nafukování karimatky
Vak se roztáhne, uzavře a roluje
Karimatka Hannah Doppy 7,0 - nafukování karimatky
Nafouknutí obou komor za 1-2 min.
Karimatka Hannah Doppy 7,0 - balení karimatky
Složení na třetiny
Karimatka Hannah Doppy 7,0 - balení karimatky
Srolována je za chvilku
Karimatka Hannah Doppy 7,0 - balení karimatky
Vrácení do obalu jde hladce
Karimatka Hannah Doppy 7,0 - ve sbaleném stavu
Doppy je ve sbaleném stavu menší, ale těžší

Tréninková plocha

Ještě jsem nezkoušela, jak se na karimatce leží jen s jednou nafouknutou komorou a chci vědět, jak jemně je možné ladit odpouštění vzduchu, když chci matraci měkčí. Přibírám ještě jednoho náročného testera – svého syna. Zatímco já mám chuť se po nafouknutí válet a nechat se fotit, ta jeho se po chvíli mění a zapojí nafukovačku do svého parkourového tréninku. Kotouly vydržela a po vyfouknutí jedné strany se trochu stočila a vytvořila pohodlné doupátko na lenošení. Z trávy a matrace nás vyhnalo až zmizení slunce za kopec. 

Doma jsme ještě stihli ověřit váhu – udávaná je 870 g, nám váha navážila něco přes jeden kilogram (včetně vaku pro nafouknutí a obalu).

Karimatka Hannah Doppy 7,0 - nafouknutí jen jedné komory
Karimatka s jednou nafouknutou komorou se mírně stočí a dopřeje vám příjemné lenošení
Karimatka Hannah Doppy 7,0 - vysoká odolnost
Karimatka je celkově vysoce odolná
Karimatka Hannah Doppy 7,0 - hmotnost něco přes 1 kg včetně vaku a obalu
Moje váha navážila hmotnost něco přes 1 kg včetně vaku a obalu

Na závěr

Karimatka Doppy 7,0 je dvoukomorová nafukovací matrace určená do náročných podmínek. Tomu odpovídá její konstrukce, zaručující vysokou tepelnou izolaci, a použitý materiál. Nafukování přes rolovací vak šetří dech i čas, ve stísněném prostoru, nebo z jiného důvodu, je karimatku možné nafouknout i pusou. Díky většímu rozměru se na ní budete mít královsky, jen musíte počítat s vyšší hmotností. Už se těším, až Doppy 7,0 vyzkouším za náročnějších podmínek... třeba v jeskyni.

Karimatka Hannah Doppy 7,0 - 7centimetrová karimatka, která dobře izoluje a vyspíte se královsky
Sedmicentimetrová karimatka, která skvěle izoluje a vyspíte se na ní královsky

Výhody

Výborná tepelná izolace

Mechanická odolnost a vodoodpudivost

Protiskluzová úprava (můžete zkusit i proti sklouzávání vás ve spacáku)

Větší rozměry = pohodlí

„Bublinovitá“ konstrukce pro pohodlnější ležení, stabilitu

Rychlé nafouknutí pomocí vaku bez použití dechu, možnost odladit míru nafouknutí

Rychlé vyfouknutí a snadné sbalení

Voděodolnost nafukovacího vaku, využitelnost pro úschovu výbavy

Použitelnost i při poškození jedné komory

Opravná sada v balení

Nevýhody

Vrstvy ventilu mohou jít hůře otevřít

Velký rozměr ventilů, umístění v nohách

Vyšší váha

Kupón na dodatečnou slevu

Při objednání si produkt můžete zlevnit dodatečnou slevou 10 %. Stačí během nákupu sdělit tento kód u pokladny a nebo jej zadat v on-line nákupním košíku.

Uplatnění: 24. 6. 2024 - 24. 7. 2024. Sleva platí pouze na karimatku Hannah Doppy 7,0. Sleva se vám odečte i od již zlevněného produktu, slevu není možné kombinovat se zákaznickou slevou Zóna.

Technické detaily

Karimatka Hannah Doppy 7,0

Využití: kempování, turistika a cestování
Určení: celoroční
Typ karimatky: nafukovací
Rozměr: 193 x 60 x 7 cm
Délka: 193 cm
Tloušťka karimatky: 7 cm
Tepelný odpor: 4.3 R
Rozměr po sbalení: 18 x 30 cm
Materiál a technologie: TPU, 40D nylon
Konstrukce karimatky: dvě oddělené komory
Typ ventilu: dvouvrstvý ventil
Opravná sada: ANO
Rolovací vak: ANO (nepromokavý), slouží pro nafouknutí
Obal: ANO (klasický) 
Protiskluzovost: ANO

SdíletLíbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál…Porovnání produktů zavřít

Zboží bylo přidáno do porovnání produktů.

Věrnostní klub

Získejte až 15% slevu a spousty dalších výhod

Slevy na nákup až 15 %

Na vrácení zboží máte až 14 dní

Slevy na naše služby až 30 %

Cookies

Naše společnost používá soubory cookie ke správnému fungování vašeho oblíbeného e-shopu, k přizpůsobení obsahu stránek vašim potřebám, ke statistickým a marketingovým účelům. Kliknutím na tlačítko přijímám nám udělíte souhlas s jejich sběrem a zpracováním a my vám poskytneme ten nejlepší zážitek z nakupování.

Vaše nastavení souborů cookie

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie v souladu s vlastními preferencemi a později podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout v patičce webu.

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.

Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého zboží. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.

Tyto cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a za pomoci získaných dat pak můžeme zlepšovat zážitek z nakupování našim zákazníkům.

Tyto cookies jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi včetně Googlu pro přenos osobních údajů a personalizaci reklam, aby pro vás byly zajímavé.