Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím
  A
 • ActivTEC

  •  

   ActivTEC svými vlastnostmi - vyšší hustota tkaní při zachovaní nízké hmotnosti - zabezpečuje dobrou odolnost vůči profouknutí. Voděodolná úprava zabrání vsakování vody a vnější vlhkosti do materiálů. ActivTEC je vhodný pro oblečení na outdoorové aktivity, kde je upřednostňována nízká váha výrobku.

    

 • AFT (Advanced Fabric Technology)

  • Pod označením AFT ( Advanced Fabric Technology ) najdeme skupiny textilních materiálů, které svojí specifickou úpravou zvyšují jejich užitný komfort pro uživatele.
    

   AFT Quick dry je označení pro komfortní měkké materiály z funkčního syntetického vlákna, které jsou mechanicky odolné, zároveň však prodyšné a rychleschnoucí. Díky spojení těchto vlastností zaručují maximální uživatelský komfort při každé outdoorové aktivitě.

   AFT Tech stretch je označení pro funkční syntetické materiály s příměsí elastického vlákna zaručující komfortní pocit všude tam, kde je zapotřebí maximálního rozsahu a volného pohybu. Tkaniny vynikají lehkostí, prodyšností a jsou příjemné na omak.

   AFT Double Weave je jednovrstvý funkční materiál s dvojí technologií tkaní. Vnější strana je odolná vůči oděru, trvale voděodpudivá a dostatečně větru odolná. Vnitřní strana rychle transportuje tělesný pot na povrch, čímž zabezbečuje výbornou prodyšnost.

 • Aero 1

  • Syntetická náplň spacích pytlů, vyrobená z jednoděrových polyesterových vláken. Díky vysoké plnivosti nabízí komfort a dobré termoizolační schopnosti.
 • ArkTM Ripstop

  • 100% nylon s rip-stopovou úpravou. Voděodolný, prodyšný materiál s polyuretanovým zátěrem.

  B
 • Ballistic polyester

  • Polyesterová tkanina velmi vysoké gramáže, používaná k výrobě dna batohů a dalších jeho částí namáhaných na oděr.

 • Butterfly Back System

  • Speciální konstrukce nosného systému. Kontaktní plocha má zvláštní tvar pro zvýšení odvětrání zad. Najdete na výrobkách od firmy Mammut.

   Výsledek obrázku pro Butterfly Back System

  C
 • Climatic

  • Velice kvalitní membrána, popř. zátěr např. pro bundy, kalhoty a rukavice

   Varianty:

    

   Climatic Element Strech

   Hydrofilní (neporézní) polyuretanová membrána s vysokými parametry prodyšnosti a voděodolnosti. Kombinovaná s vrchním materiálem s mechanickou strečovostí dosahuje výborné elasticity výsledného materiálu. Výrobky z této membrány jsou nepromokavé, mimořádně prodyšné, větruvzdorné, trvanlivé a odolné. Tyto vlastnosti si zachovávají i při nízkých teplotách. Jsou vhodné zejména pro lyžování a zimní sporty.

   Vodonepropustnost : 17 000 mm H2O, prodyšnost : 15 000 g/m2/24hod

    

   Climatic Element+

   Polyuretanová membrána Climatic® Element+ je vodonepropustná, větruvzdorná a má výbornou hodnotu prodyšnosti. Funkční vlastnosti oblečení s membránou Climatic® Element oceníte zejména při lyžování, trekkingu i expediční činnosti.

   Vodonepropustnost 15 000 mm H2O, prodyšnost 12 000 g/m2/24 hod, Ret < 12

   Climatic Element Lite

   Vodonepropustnost 15 000 mm H2O, prodyšnost 15 000 g/m2/24 hod

   Climatic Element+ 2L

   Označení používané pro výrobky vyrobené z dvouvrstvého materiálu s membránou Climatic Element+. Membrána je laminována přímo na vrchní látku a ze spodu je krytá volnou podšívkou. Tyto výrobky jsou vhodné pro pohybové aktivity v náročných podmínkách, např. lyžování, trekking.

   Vodonepropustnost 15 000 mm H2O, prodyšnost 12 000 g/m2/24 hod, Ret < 12

    

   Climatic Element+ 2,5 L

   Dvouapůlvrstvý laminát, kde je membrána laminována přímo na vrchní látku a ze spodu je zpevněna krycí vrstvou – nikoliv podšívkou. Tyto výrobky jsou velmi měkké, prodyšné, extrémně lehké a snadno sbalitelné. Výrobky z 2,5 vrstvého laminátu jsou ideální jako převlečné oblečení do každého ročního období a pro všechny druhy outdoorových aktivit.

   Vodonepropustnost 15 000 mm H2O, prodyšnost 12 000 g/m2/24 hod., Ret < 12

   Climatic Element+ SoftShell

   SOFT SHELL Climatic Element+ je membránový softshell vybavený polyurethanovou membránou Climatic Element+, která se vyznačuje vysokou hodnotou prodyšnosti a větruodolnosti.

   Climatic Extreme

   Neporézní hydrofilní polyuretanová membrána, která se laminuje na široký rozsah svrchních látek. Membrána Climatic® Extreme je vhodná k výrobě oděvů pro různé činnosti a použití v náročných podmínkách - pro horolezectví, expediční činnost, lyžováni, trekking a další aktivity.

   Vodonepropustnost 25 000 mm H2O, prodyšnost 25 000 g/m2/24 hod, Ret < 6

   Climatic Extreme 2L

   Označení používané pro výrobky vyrobené z dvouvrstvého materiálu s membránou Climatic ® Extreme. Membrána je laminována přímo na vrchní látku a ze spodu je krytá volnou podšívkou. Tyto výrobky jsou vhodné pro pohybové aktivity v náročných podmínkách, např. vysokohorská turistika a lyžování.

   Vodonepropustnost: 25000mm H2O, Prodyšnost: 25000g/m2/24hod, Ret < 6

   Climatic Extreme 3L

   Výrobky s použitými třívrstvými materiály jsou opatřené membránou Climatic® Extreme, která je nalaminovaná mezi vnitřní podšívku a vnější materiál. Oblečení z tohoto třívrstvého materiálu je vhodné pro vysoké zatížení, a to jak pro horolezectví, skialpinismus, expediční činnost, trekking, tak i pro ostatní outdoorové aktivity.

   Vodonepropustnost: 25000mm H2O, Prodyšnost: 25000g/m2/24hod, Ret: < 6

   Climatic Extreme Lite

   Hydrofilní (neporézní) polyuretanová membrána s vysokýmu parametry priodyšnosti a voděodolnosti. Kombinovaná s velmi lehkým vrchním materiálem příjemným na omak zaručuje výbornou ochranu i v extrémních klimatických podmínkách. Výrobky s touto membránou jsou vhodné i pro nejnáročnější outdoororvé aktivity jako je horolezectví nebo skialpinismus.

   Vodonepropustnost: 20 000mm H2O, Prodyšnost: 20 000g/m2/24h

   Climatic Extreme SoftShell

   SOFT SHELL Climatic EXTREME je membránový softshell vybavený neporézní hydrofilní membránou Climatic EXTREME. Výsledný materiál se vyznačuje výbornou prodyšností, nepromokavostí a větruodolností, při zachování všech charakteristických rysů softshell materiálů pružnosti a měkkosti.

   Climatic Coating

   Sofistikovaný zátěr vyráběný pokročilou technologií s definovanými hodnotami nepromokavosti i prodyšnosti. Oblečení opatřené zátěrem Climatic® Coating má ideální vlastnosti pro převážnou vetšinu outdoorových aktivit.

   Vodonepropustnost 6 000 mm H2O, prodyšnost 6 000 g/m2/ 24 hod, Ret < 20.

   Climatic DXC

   Je velmi odolný sofistikovaný polyuretanový zátěr, který díky své konstrukci nevyžaduje použití klasické podšívky. Oblečení používající tuto technologii je velmi skladné a lehčí než oblečení s třívrstvými materiály Climatic. Uchovává si vysoké hodnoty prodyšnosti a ochrany proti nepříznivým vlivům počasí, a proto je ideální pro horolezectví, trekking a ostatní outdoorové aktivity.

   Vodonepropustnost 10 000 mm H2O, prodyšnost 15 000 g/m2/ 24 hod, Ret < 12.

   Climatic Wind Protection

   Produkty s označením WIND PROTECTION CLIMATIC jsou opatřené kvalitní větruvzdornou membránou, zajišťující vysoký uživatelský komfort při zhoršených povětrnostních podmínkách. WIND PROTECTION CLIMATIC je moderní technologie spočívající v laminaci funkční značkové membrány mezi svrchní a spodní vrstvu použitých technických materiálů. Produkty z materiálů opatřených touto membránou jsou větruvzdorné při zachování vysokého stupně prodyšnosti.

 • Cambrelle

  • Cambrelle je značková netkaná syntetická tkanina firmy DuPont, která se používá na výrobu vnitřní části obuvi - podšívky. Vyznačuje se mimořádně vysokou odolností proti prodření, přizpůsobením se tvaru nohy, prodyšností a velmi rychlým odvádění  vlhkosti.

 • Climaway

  • Polyamidové a polyesterové tkaniny s polyuretanovým zátěrem. Jsou nepromokavé, prodyšné a odolné proti větru. Odolnost proti vodě 5 m vodního sloupce, prodyšnost 5 000 g/m2/ 24hod. (Light 2 m v. s.). Najdete u výrobků značky LAFUMA.
 • Conduit/ Conduit SoftShell

  • Lehká, pružná, nepromokavá a prodyšná membrána. Je tvořena vzájemně propojenými hydrofilními a hydrofobními molekulami, které aktivně odvádějí pot a vlhkost pryč od těla. 20 000/ 20 000. Najdete u výrobků značky MOUNTAIN HARDWEAR.
 • Craft Pro

  • Polyesterová pletenina výjimečných vlastností z vláken Dacron® od firmy DuPont. Slouží jako termoizolační vrstva, která odvádí přebytečnou vlhkost a zároveň zajištuje optimální mikroklima. Vhodná k výrobě funkčního spodního prádla do nízkých teplot. Craft Pro Cool = Novinka - Nový materiál je o 30% tenčí a lehčí než předchozí verze. Prodyšnost a odparování o 15% lepší, odvod tepla téměř dvojnásobný oproti starší řadě Pro Cool. Během hodinového tréninku ochladí nový Pro Cool povrch pokožky.
 • Coolmax

  • ----

   Coolmax je funkční technický materiál, který pomáhá udržet komfort a pohodlí nositele i při extrémních podmínkách. Základní vlastností Coolmaxu je, že efektivně odvádí pot od těla na vnější povrch látky a tím ochlazuje tělo v horkém počasí nebo při extrémnější fyzické zátěži.  Látka je vyrobena z polyestesterových vláken z unikátním průřezem. Po délce celého vlákna jsou vytvořené kanálky, které napomáhají rychlejšímu odvodu potu z povrchu těla. Díky těmto kanálkům pot vzlíná látkou na její povrch, kde se odpařuje. Vlákna tedy vlhkost nepohlcují (nesají) pot, ale pouze zajišťují transport potu od těla k povrchu látky. Počet kanálků jsou 4 (Tetrachannel) a 6 (Hexachannel). Kombinace prodyšnosti a rychlého odvodu potu od těla předurčuje textilii Coolmax především ve sportovním prostředím a v prostředí se zvýšenou aktivitou.

   ---------------------------------------------------

   Z materiálů Coolmax se vyrábí především funkční spodní prádlo, ponožky, cyklistické dresy atd., ale najdeme ho i jako doplňkový materiál v čepicích a dalším oblečení. Využívá se nejenom ve sportovním prostředí, ale i třeba v ložním prádle atd.

   V současné době Invista (výrobce značkového vlákna Coolmax), jinak také dceřiná společnost firmy DuPont, vyrábí asi okolo 10 druhů provedení a variant.

    

   Coolmax Everyday

   Základní textilie vhodná pro běžné nošení do práce nebo doma. Lehký, měkký a prodyšný materiál. Obsahuje okolo 35% vlákna Coolmax.

    

   Coolmax Activ

   Určen především pro aktivní pohyb jako je chůze, golf, jóga atd. Obsahuje okolo 55% vlákna Coolmax.

    

   Coolmax Extreme

   Navrženo pro extrémně zátěžové aktivity, jako je cyklistika, běh, horolezectví atd. Obsahuje okolo 85% vlákna Coolmax

    

   Coolmax EcoMade

   Pomocí sofistikované technologii recyklace plastových lahví jsou plasty transformovány do kvalitní polyesterové příze. Ekologický přístup a zpracování při zachování standardních vlastností Coolmaxu.

    

   Coolmax Fresh

   Tkanina obohacená o ionty stříbra ve vlákně, která zpomalují a omezují růst bakterií způsobujících rozklad potu. Tím je zabráněno tvorbě případného nepříjemného pachového vjemu. Antibakteriální ochrana je po celou dobu životnosti oblečení.

    

   Coolmax UPF

   Tkanina vylepšená o ochranu proti UV záření. Coolmax UPF je testováno pomocí přijatých metodik zkoušek pro splnění příslušného UPF hodnocení.

    

   Coolmax Wool

   Vlákno, které se mísí do vlněných oděvů a tím výjimečně zvyšuj „rychloschnoucnost“ oděvů, při zachování komfortu a pohodlí.

    

   Coolmax Air

   Inovované vlákno pro zlepšený odvod vlhkosti. Dosaženo je to patentovaným průřezem vlákna ve směru „vrtule“. Sací kanály uvnitř vlákna a mezi vlákny rychleji přesouvají pot na povrch oděvu.
 • Cordura

  •  

   Tkanina s výjimečnou pevností a odolností proti prodření je utkaná z polyamidového vlákna 6,6 firmy DuPont®. Používá se na výrobu batohů, bot a k vyztužení namáhaných partií svrchního oblečení (vnitrní strana nohavic, kolena, sed, ...).CORDURA® Fabric

   CORDURA

  D
 • Duratec lite RS

  • Velmi lehký materiál, odolný proti roztržení a oděru. Vodotěsný, odolný proti UV záření i proti chladu. 100% polyester Ribstop 70 x 210 D.
 • Duratherm

  • Duratherm je polyesterové rouno určené pro tepelnou izolaci sportovních oděvů. Zaručuje optimální tepelnou pohodu při zimním sportování i běžném nošení. Duratherm má vynikající tvarovou paměť a tím i vysokou plnivost. Duratherm spolehlivě funguje i ve vlhkém prostředí.

 • Durawrap

  • Je speciální polyesterová folie, která se aplikuje na jádro laminátové tyčky. Proti běžným laminátovým tyčkám se použitím Durawrapu výrazně prodlužuje jejich životnost a zvyšuje pevnost i pružnost. V případě prasknutí se tyčka z Durawrapu neroztřepí po celé délce, ale pouze v bodě zlomu a lze ji tedy dále používat bez rizika poškození stanu nebo poranění.
 • Duratherm High Loft

  • Duratherm High Loft je polyesterová střiž určená pro tepelnou izolaci sportovních oděvů. Zaručuje optimální tepelnou pohodu při zimním sportování i běžném nošení. Materiál má vysokou plnivost a výbornou stlačitelnost, spolehlivě funguje i ve vlhkém prostředí.
 • Dri-Balance

  • Tkanina kombinující v ruzném poměru bavlnu, příp. organickou bavlnu s polyesterem. Výsledkem je strukturně pevná tkanina, vysoce prodyšná, zachovávající si měkkost a aktivně odvádějící vlhkost od těla.
 • Dry Ton

  • Antibakteriální, prodyšný, rychleschnoucí materiál, který schne 5x rychleji než obyčejná bavlna. Je při tom měkký a na tělo velmi příjemný.
 • Drymax

  • Drymax je mikroporézní polyuretanový zátěr s vyváženým poměrem nepromokavosti a propustnosti vodních par. Jeho ideální použití je na oblečení určené pro outdoorové aktivity při nižší a střední záteži.

 • Drypeak

  • Drypeak je mikroporézní polyurethanový zátěr s vyváženým poměrem prodyšnosti a voděodolnosti. Materiály opatřené tímto zátěrem jsou vhodné pro středně náročné outdoorové aktivity, kde je především důležitá ochrana před sněhem nebo deštěm. Rozlišujeme Drypeak 1500, 3000 a 6000.

   Drypeak 1500

   Drypeak 3000

   Drypeak 6000

   logo Drypeak 1500

   logo Drypeak 3000

   logo Drypeak 6000

   Oblečení opatřené tímto zátěrem je vhodné pro volnočasové aktivity v mírných klimatických podmínkách a ve městě. Tato úprava zvyšuje pevnost a odolnost tkaniny. Oblečení se zátěrem Drypeak 3000 je odolné vůči dešti a mokrému sněhu. Jeho ideální použití je na oblečení určené pro outdoorové aktivity. Pokročilá technologie s vyšším stupněm nepromokavosti i prodyšnosti. Oblečení opatřené zátěrem Drypeak 6000 má ideální vlastnosti pro převážnou většinu outdoorových aktivit.

   Zátěr Drypeak

    

        
 • Dryway®

  • Lehké, měkké a pevné tkaniny, dobře odvádějící vlhkost a chránící před UV zářením. Podle určení jsou opatřeny specifickými vlastnostmi a úpravami. V produkci firmy Lafuma lze nalézt velké množství variant používaných k výrobě oděvů pro treking i volný cas. Nejpoužívanejšími variantami jsou Dryway® Canvas, Explorer Light, Mosquit Away, Plain, Stretch, Structure Vichy.
 • Dual Fiber Dryflo

  • Technická základní vrstva vyrobená ze dvou druhů vlákna, uvnitř polypropylenové, hydrofobní, urychluje odvod vlhkosti na povrchovou polyesterovou vrstvu, odkud se pot rychle odpařuje.
 • Duraflex

  • Vysoce kvalitní spony od předního světového výrobce.

    

 • Dural 7001-T6

  • Tvrzená duralová slitina 7001- T6 vyniká svou lehkostí, odolností a pružností, která se využívá např. i v letectví. Tyče stanové konstrukce z tohoto materiálu jsou lehké, extrémně pevné a pružné. Bez problémů odolávají podmínkám dlouhodobé expediční zátěže při náročných horolezeckých akcích.

   Více se dozvíte na DURAL

 • Duratec Extreme

  • Vodotěsný materiál, extrémně odolný proti roztržení a oděru. Odolný proti UV záření i proti chladu. 100% polyester, 450 D.

   https://www.8848altitude.com/media/Material_DurAtec_extreme.jpg

 • Dural

  • Dural nebo duraluminium (z lat., „tvrdý hliník“) je obchodní označení pro různé slitiny obvykle 90–96 % hliníku a 4–6 % mědi s menšími přísadami hořčíku, manganu aj. Oproti čistému hliníku (měrná hmotnost 2,7 g/cm3) je dural jen nepatrně těžší (typicky 2,8 g/cm3), ale až pětkrát pevnější v tahu i tvrdší. Pevnost i tvrdost se zvyšuje tepelným opracováním a zušlechťováním, podobně jako u ocelí. Dural se velmi snadno obrábí, spojuje se svařováním v ochranné atmosféře, pájením s pomocí speciálních tavidel, nýtováním nebo lepením. Dural je chemicky odolný a dá se velmi dobře povrchově upravovat a barvit (eloxování). Nedostatkem duralových slitin je malá schopnost tlumit otřesy a pohlcovat rázy, neboť mají malou anelasticitu.

   Dural byl objeven v roce 1906 Alfredem Wilmem v Německu a hojně se používá hlavně v automobilovém průmyslu, při stavbě letadel a lodí, ve stavebnictví, při výrobě sportovních a zdravotnických potřeb i jinde. Vyrábějí se duralové plechy, dráty, tyče, trubky, dural se využívá také k výrobě duralových šípů a odlehčených duralových luků, přesné a často velmi složité tažené profily (např. na okenní rámy) a z duralu se také odlévá.

   Třídy hliníkových materiálů

   • 2000 – nesvařitelné, vytvrditelné za tepla, dobrá pevnost; použití na komponenty; duralové slitiny (AlCuMg),
   • 3000 – slitiny AlMn,
   • 5000 – svařitelné, nevytvrditelné,
   • 6000 – svařitelné (musí se ještě ale tepelně upravit), vytvrditelné za tepla. Slitiny AlMgSi,
   • 7000 – svařitelné, vytvrditelné za tepla; slitiny AlZnMg,
   • 7075 – nejpevnější hliníková slitina.

    

   Zdroj:wikipedie

  E
 • Ergo Tech

  • Nosný systém konstruovaný pro maximální komfort uživatele, určený pro treking, turistiku a cestování, k nošení težkých nákladů na velké vzdálenosti. Dá se přizpůsobit jakékoli postavě.
 • Ergo Tech ET adjustable

  • Plně nastavitelná verze nosného systému ErgoTech, určená pro treking a cestování.
 • Ergo Tech VT Day

  • Nosný systém pro jednodenní batohy opatřený ventilačním tunelem pro optimální odvod vlhkosti, nosnými popruhy ve tvaru „S“ a plně nastavitelným hrudním popruhem.
 • eVent

  • Unikátní patentovaná nepromokavá membrána. Je jedinečná svojí konstrukcí, která zaručuje, že každý z miliónu jejích póru dýchá na maximum a pot je odváděn přímo na povrch. Tato technologie je nazývána "Direct Venting Technology".
  F
 • Fill Power Down

  • Hodnota peřových náplní v jednotlivých komorách u spacích pytlů nebo péřového oblečení. Tato schopnost se nazývá také plnivost. Měří se jaký poměr zaujme váhová jednotka daného peří při dané teplotě a vlhkosti. Tato vlastnost se označuje jako fill power. Jako jednotka se užívá cuin (cubic inch), který vyjadřuje kolik palců krychlových zaujme jedna unce peří při 70 °F a při 65 % vlhkosti. Nejčastěji používaná plnivost je od 600-800 cuin.

 • FXT Lite

  • 100% nylon. Vlákno velice silné a odolné a zároveň lehké. Speciální konstrukce.
 • Fill Power Down

  • Hodnota peřových náplní v jednotlivých komorách u spacích pytlů nebo péřového oblečení. Tato schopnost se nazývá také plnivost. Měří se jaký poměr zaujme váhová jednotka daného peří při dané teplotě a vlhkosti. Tato vlastnost se označuje jako fill power. Jako jednotka se užívá cuin (cubic inch), který vyjadřuje kolik palců krychlových zaujme jedna unce peří při 70 °F a při 65 % vlhkosti. Nejčastěji používaná plnivost je od 600-800 cuin.

  G
 • Garmont QDS

  • Quick Dry Synthetic (QDS) je speciální rychleschnoucí syntetická pletenina s hydrofobní úpravou, vyvinutá firmou Garmont na výrobu podšívek bot. Je velmi lehká a odolná s minimální nasákavostí a velmi rychlým odvodem vlhkosti z bot.
 • GORE-TEX

  • logo gore-tex®

   Oděvy, obuv a rukavice označené logem GORE-TEX® jsou nepromokavé, větruvzdorné a prodyšné. Základem jsou přísné kvalitativní normy a důkladné testování všech použitých materiálů.

   Membrána GORE-TEX® je mimořádně tenká vrstva z expandovaného polytetrafluoroetylenu, slaminovaná s vnější textilií a v řadě případů i s podšívkou. Je trvale nepromokavá a větruvzdorná, ale zároveň také propustná pro vodní páry. Znamená to, že vlhkost z vnějšího prostředí ani studený vítr neproniknou dovnitř, zatímco pot může unikat ven. Jak to?

   Membrána GORE-TEX® obsahuje více než 1,4 miliardy pórů na centimetr čtvereční. Tyto póry jsou 20 000krát menší než kapička vody, takže membrána je naprosto nepromokavá. Póry jsou však 700krát větší než molekula vodní páry, takže umožňují snadné odvádění potu. Při kontaktu s kapkou vody se membrána chová jako neproniknutelná bariéra. Molekulu vodní páry ale propustí jako roztažitelná síť.

   Tělové oleje a přípravky odpuzující hmyz mohou membránu narušit, takže nakonec začne propouštět vlhkost. Aby se zabránilo poškození a zajistila se trvanlivost textilie, obsahuje membrána ochrannou vrstvu. Byla vyvinuta celá řada membrán GORE-TEX® pro mnoho různých oblastí použití. Rozlišujeme různé technologie použité pro svrchní oděvy, pro obuv a pro rukavice. Podívejme se na ně podrobněji - oděvy - boty - rukavice:

   ODĚVY

    

   TŘI KATEGORIE PRO MNOHO AKTIVIT

   Outdoorové oblečení s technologií GORE-TEX® je trvale nepromokavé a větruvzdorné. Je také výborně prodyšné, a tak zajišťuje vysokou úroveň ochrany a pohodlí. Abychom zákazníkům mohli nabídnout ještě více výhod, přizpůsobili jsme tyto funkční vlastnosti různým aktivitám a klimatickým podmínkám. Výsledkem jsou tři produktové kategorie pro různé oblasti použití.

    

   produktová řada GORE-TEX®

     produktová řada GORE-TEX® Active   produktová řada GORE-TEX® Pro

   GORE-TEX®

    

   GORE-TEX® ACTIVE

    

   GORE-TEX® PRO

   (každodenní všestrannost)

    

   (rychlé tempo, vysoká intenzita)

    

   (navržen pro extrémní podmínky)

   Oděvy vyrobené z GORE-TEX® jsou trvale nepromokavévětruvzdorné a vysoce prodyšné a zajišťují proto maximální spolehlivou ochranu před vlivy počasí a maximální pohodlí při celé řadě aktivit.

   Tyto oděvy udržují vaše tělo v suchu, protože odvádějí pot, takže vám nebude horko při tělesné aktivitě a zima, když se přestanete pohybovat.

    

    

   Oděvy vyrobené z textilie GORE-TEX® Active jsou trvale nepromokavévětruvzdorné a mimořádně prodyšné – představují nejprodyšnější textilii v celé produktové řadě GORE-TEX®.

   Splňují náročné požadavky aerobních vysokohorských sportů a jsou ideálním řešení pro vysoce aerobní jednodenní činnosti, a to i za špatného počasí. Oděvy vyrobené z textilie GORE-TEX® Active jsou lehké a měkké a zajišťují vynikající pocit pohodlí na těle díky spolehlivému odvodu vlhkosti. Struktura textilie udržuje vaše tělo v suchu, protože omezuje hromadění potu, takže vám nebude horko při tělesné aktivitě a zima, když se přestanete pohybovat. S textilií GORE-TEX® Active si můžete oděv obléknout, nechat ho na sobě a soustředit se na jiné věci, než na své oblečení.

     Oděvy vyrobené z textilie GORE-TEX® Pro jsou trvale nepromokavévětruvzdorné a mimořádně prodyšné. Spojují v sobě pohodlí se spolehlivou ochranou před nepřízní počasí, a to i při náročné činnosti v extrémních povětrnostních podmínkách.
   Struktura textilie udržuje vaše tělo v suchu, protože omezuje hromadění potu, takže vám nebude horko při aerobní aktivitě a zima, když se přestanete pohybovat. Oděvy vybavené třívrstvou textilií GORE-TEX® Pro jsou určené pro lyžařské horské túry, freeridery, horské průvodce a outdoorové nadšence a byly vyrobeny tak, aby byly mimořádně trvanlivé a oděruvzdorné v náročném prostředí a zajistilyochranu před extrémními a nepředvídatelnými podmínkami při častém střídání aktivity s odpočinkem.

    

   Vhodné pro aktivity: turistika, trekking, lyžování, freeride, jízda na kole, běh, volný čas, ale také na golf, lov, rybaření...

    

   Vhodné pro aktivity: běh ve všech podobách, jízda na kole, lyžařské túry...   Vhodné pro aktivity: horolezectví, lezení, freeride, lyžařské horské túry...

    

    
   Tyto základní produktové řady mají několik různých technologií zpracování. Díky tomu umožňují optimálně plnit požadavky různých outdoorových aktivit, kdy každá vyžaduje jiná specifika.
   • TECHNOLOGIE PACLITE®

   Vnitřní strana membrány GORE-TEX® je potažena speciální ochrannou vrstvou, takže už není potřebná podšívka. Výhodou je minimální hmotnost, minimální objem po sbalení a zvýšená prodyšnost.

   • PODŠÍVKOVÁ TECHNOLOGIE GORE™ MICRO GRID

   Tato tenká, jemná a řádce utkaná podšívka se používá namísto úpletu. Snižuje tření mezi podšívkou a k ní přiléhající vrstvou. Mezi výhody patří vysoká oděruvzdornost vnitřních vrstev a odolnost vůči zatrhávání, zvýšená prodyšnost a snížená hmotnost oděvu.

   • PODŠÍVKOVÁ TECHNOLOGIE GORE® C-KNIT™

   Odlehčená konstrukce zajistí vyšší pohodlí pro outdoorové nadšence, kteří mají rádi freeriding, trekking a pěší turistiku. Výhodami je bezesporu pohodlnost na nošení: menší objem, měkčí, lehčí, prodyšnější. Současně se zachováním trvalé nepromokavosti a větruvzdornosti.

   • KONSTRUKCE EXTREME WET WEATHER

   Tato speciální konstrukce je navržena tak, že oděvy úspěšně projdou nejpřísnějšími testy v dešťové komoře společnosti Gore, kde je simulován vertikální a horizontální déšť s větrem. Výhodou je zvýšená ochrana před extrémním a dlouhotrvajícím deštěm.

   • TECHNOLOGIE ARMACOR™

   Tato patentovaná ripstop konstrukce obsahuje jádro z vlákna Kevlar®. Jádro z vlákna Kevlar® pokrývá plášť z tkaniny Cordura®. Do výhod určitě patří extrémně vysoká oděruvzdornost a odolnost vůči zatrhávání, nižší hmotnost a pocit většího bezpečí a pohodlí. Tato technologie se využívá pouze při výrobě motorkářských oděvů.

    

   SPRÁVNÁ PÉČE O GORE-TEX ODĚVY »»»

    

   BOTY

    

   Pro různé aktivity potřebujete různou obuv. Při běhu nebo při trekkingu se hodně potíte, takže je důležité, aby mohlo unikat nadbytečné teplo. Při intenzivním pohybu vytvoří žlázy na Vašich chodidlech přibližně 20 ml potu za hodinu. To je zhruba jeden plný panák potu na každou nohu! Když šplháte po horách, může být uvnitř Vašich bot hodně teplo, přestože venkovní teplota je velmi nízká. Vaše obuv musí být schopná zvládnout rozdíl v teplotě. O tom, jak dobře se budete cítit, rozhodne klima a pohodlí uvnitř boty, protože právě to může znamenat velký rozdíl.

   Veškerá obuv GORE-TEX® je trvale nepromokavá a vysoce prodyšná. Aby bylo vyhověno potřebám různých uživatelů a poskytnuto pohodli, jaké si zvykli očekávat od výrobků GORE-TEX®, vyvinul GORE řadu různých řešení:

    

   • OBUV GORE-TEX® INSULATED COMFORT

   Ochrana a pohodlí na prvním místě. Udrží nohy příjemně teplé za chladného počasí. Bota je navržena tak, aby nohy trvale chránila, a to i v náročných povětrnostních podmínkách. Je navržena pro nízké teploty.

    

   • OBUV GORE-TEX® PERFORMANCE COMFORT

   Pohodlí a ochrana před nepřízní počasí v nepředvídatelných podmínkách pro všechny sezóny. Obuv nabízí trvale nepromokavou ochranu a optimální klimatický komfort v každou roční dobu. I za nepředvídatelného počasí zůstávají nohy v suchu. Je navržena tak, aby splňovala více požadavků.

    

   • OBUV GORE-TEX® EXTENDED COMFORT

   Optimalizovaný klimatický komfort v mírných a teplejších podmínkách a při vysoce aerobních činnostech. Obuv udržuje nohy v suchu při mírných až vyšších teplotách i při vysoce aerobní činnosti.

    

   • OBUV GORE-TEX® SURROUND

   Naprostá prodyšnost - nyní i pod chodidlem! Ideální pro pocit pohodlí a sucha v mírných a teplejších podmínkách. Turistické boty se vyznačují prodyšností kolem celé nohy a jsou ideálním řešením pro mírné nebo teplejší povětrnostní podmínky. Vlhko a teplo nyní mohou unikat přes laminát GORE-TEX® pod chodidlem do otevřené struktury meziprostoru a odtud pak ven přes bok boty.

    

   SPRÁVNÁ PÉČE O GORE-TEX OBUV »»»

    

   RUKAVICE

    

   Všechny rukavice vybavené membránou GORE-TEX® jsou trvale nepromokavé, větruvzdorné a vysoce prodyšné. Pro konkrétní potřeby jednotlivých uživatelů bylo navrženo pět různých produktových řad s dalšími funkcemi.

    

   • GORE-TEX® GLOVES

   Voda zůstane venku, zatímco pot může snadno unikat ven. V izolační vrstvě se nehromadí vlhkost, a proto zůstává sušší a poskytuje rukám větší teplo. Výsledkem je trvalá ochrana před vlivy počasí, osobní pohodlí, vyvážený přenos tepla a optimální řízení vlhkosti. Ruce zůstávají ve větším teple i za mrazivého počasí a jsou suché, i když se potíte.

   • GORE-TEX® WARM

   Nejteplejší rukavice GORE-TEX® na trhu jsou optimalizované, aby udržely ruce v teple po delší dobu. Celý systém podšívky, membrány a vnější textilie je navržen tak, aby měl zvýšenou izolační schopnost. I v náročných podmínkách tak budou vaše ruce delší dobu v teple. Umí snížit ztrátu tepla díky svým izolačním vlastnostem. Udrží teplo za chladného počasí. Udrží ruce při teplotě nad 15°C (práh bolesti) 15 minut po omezení průtoku krve do rukou, ke kterému může za chladného počasí dojít po ukončení aktivity.

   • GORE-TEX® ACTIVE

   Celý systém podšívky, membrány a vnější textilie je optimalizovaný k dosažení zvýšené prodyšnosti. Zvyšuje se tak úroveň pohodlí v širokém rozmezí teplot i úrovní zátěže. Při vysoké zátěži se v izolační vrstvě hromadí méně tepla a vlhkosti a zůstává proto sušší. Ideální řešení pro fyzicky náročné sporty v chladných a velmi chladných podmínkách.

   • GORE-TEX® GRIP

   Rukavice nabízejí pocit přímého úchopu a vysoké citlivosti. Tuto inovativní kombinaci vlastností umožňuje speciální vícevrstvá konstrukce, která k sobě pojí jinak volné vrstvy a zajišťuje, aby po sobě neklouzaly. Rukavice tak poskytují optimální citlivost a lepší obratnost a umožňují jistý úchop. Usnadňují manipulaci s lyžařskými hůlkami, zipy, brýlemi, taškami apod.

   • GORE-TEX® 2in1

   Jedna rukavice. Dvě možnosti. Nepromokavé a prodyšné. Díky inovativní konstrukci se dvěma komorami umožňující tyto rukavice snadno a pohodlně vybírat mezi dvěma funkcemi, které dříve platily za neslučitelné: teplem a úchopem. V teplé komoře je izolace rozmístěna tak, že optimálně hřeje prsty - ideální řešení do chladných podmínek, pro citlivé ruce nebo nízkou úroveň zátěže. V komoře s lepší taktilitou je izolace pouze na svrchní straně ruky. Proto tato komora zajišťuje optimální citlivost prstů, maximální prodyšnost a snadné odvádění tepla na třech zbývajících stranách.

    

   Tato membrána je maximálně vodě odolná a zároveň velmi prodyšná. Obsahuje přes miliardu mikroskopických pórů na cm2. Tyto póry jsou menší než kapička vody, ale větší než molekula vodní páry. Je tedy neprostupná pro vodu v jejím kapalném skupenství, ale prostupná pro vodní páry. Vlhkost z vnějšího prostředí ani studený vítr neproniknou dovnitř, zatímco pot může snadno unikat ven.

   Její použití je uplatněno zejména na funkčním outdoorovém oblečení a vybavení jako oblečení, spací pytle, boty a batohy.

   Dělení Gere-Tex membrán:

   • Gore-Tex Performance Shell

    Jeden oděv, různé aktivity

    Ať už lyžujete, jedete na kole, lezete po horách, bruslíte na in-linech nebo se jen tak procházíte, s výrobky GORE-TEX® Performance Shell se můžete kdykoli rozhodnout pro jinou sportovní aktivitu, aniž byste se kvůli tomu museli převlékat.

    Hlavní výhody

    • Poskytuje prodyšný komfort a trvale nepromokavou ochranu
    • Navržen pro celou řadu outdoorových aktivit
    • Dostupný ve dvouvrstvé a třívrstvé konstrukci. Dvouvrstvý materiál je pohodlný a poddajný, zatímco třívrstvý je určen pro velmi náročné použití
    • Spojení jemné a velmi odolné vnější textilie, membrány a speciální podšívky
    • Dvouvrstvá konstrukce: speciální membrána GORE-TEX® je spojena s vnější textilií a zevnitř chráněna volně vloženou podšívkou
    • Třívrstvá konstrukce: speciální membrána GORE-TEX® je slaminována s vnější textilií a podšívkou
    • Jedinečné podšívky GORE-TEX® mohou být využity ke zlepšení funkčních vlastností materiálu a vašeho pohodlí
    • Speciální technologie podlepení švů GORE-SEAM® zajišťuje 100 % nepromokavost

     

   • Gore-Tex Paclite Shell

    Ideální společník

    Vhodný pro turistiku, cyklistiku, běh a jiné sporty, kde potřebujete ušetřit hmotnost a prostor. GORE-TEX® PACLITE® Shell kombinuje mimořádnou prodyšnost, trvalou větruvzdornost a nepromokavost s minimální hmotností a malým objemem po sbalení.

    Hlavní výhody

    • Membrána je potažena speciální ochrannou vrstvou, takže už není potřebná podšívka
    • Trvale nepromokavý a extrémně prodyšný
    • Lehký, sbalitelný, univerzální
    • Vnější textilie je vyrobena z vysoce odolného polyesteru nebo nylonu
    • Membrána je pokryta ochrannou vrstvou, která obsahuje látky odpuzující olej a karbonová vlákna
    • Speciální technologie podlepení švů GORE-SEAM® zajišťuje 100 % nepromokavost

     

   • Gore-Tex Pro Shell

    Pro náročný den v přírodě

    GORE-TEX® PRO SHELL je optimálním řešením pro outdoorové profesionály a sportovní nadšence, kteří musejí čelit extrémnímu počasí a náročným podmínkám. Vyroben z těch nejodolnějších, nejprodyšnějších, trvale nepromokavých a větruvzdorných textilií.

    Hlavní výhody

    • Splňuje požadavky outdoorových profesionálů i sportovních nadšenců
    • Navržen pro použití v náročných a extrémních podmínkách
    • Mimořádně odolný, vysoce prodyšný, trvale nepromokavý a větruvzdorný
    • Dostupný ve dvouvrstvé a třívrstvé konstrukci: dvouvrstvý materiál je pohodlný a poddajný, zatímco třívrstvý je určen pro velmi náročné použití
    • Vyroben z těch nejpevnějších textilií s vysokou odolností vůči oděru a roztržení
    • Dvouvrstvá konstrukce: speciální membrána GORE-TEX® je spojena s vnější textilií a zevnitř chráněna podšívkou.
    • Dvouvrstvá konstrukce s tepelnou výplní: tepelně izolační vrstva je volně zavěšena mezi dvouvrstvý laminát a podšívku
    • Třívrstvá konstrukce: speciální membrána GORE-TEX® je slaminována s odolnou vnější textilií a speciálně vyvinutou pevnou podšívkou
    • Speciální technologie podlepení švů GORE-SEAM® zajišťuje 100 % nepromokavost

     

   • Gore-Tex Soft Shell

    • Výrobky z tohoto příjemného a teplého materiálu jsou navrženy tak, aby umožňovaly větší svobodu pohybu. Díky jejich speciální konstrukci není potřeba ani za chladného počasí tolik vrstev oblečení. Tepelně velmi dobře izolují, jsou tedy vhodné hlavně na zimní sporty (lyžařské a snowboardové vybavení).

    • třívrstvá konstrukce, kdy je místo klasické podšívky použitá podšívka s fleecovým povrchem

    • podlepení švů je nutné provést po vyfrézování fleecového materiálu, jedná se o velmi komplikovaný proces

   • Gore-Tex Active Shell

    Oděvy s technologií GORE-TEX® Active Shell jsou konstruovány pro extrémní prodyšnost a zajišťují trvalou ochranu proti vodě a dešti tak, aby bylo zaručeno optimální pohodlí. Tato naprosto nová kategorie nepromokavých oděvů se vyznačuje lehčí hmotností a moderní třívrstvovou konstrukcí, která zajišťuje extrémní prodyšnost a příjemný pocit na kůži. Ideální pro aktivní sportovce, kteří hledají trvalou ochranu a pohodlí za každého počasí při vysoce aerobních denních aktivitách, jako např. běh v přírodě, jízda na horském kole či rychlé slézání hor.

    • extrémně prodyšné (RET<3)
    • trvalá nepromokavost a odolnost proti větru
    • nízká hmotnost (maximální hmotnost oděvu 400 gramů)
    • vynikající pocit pohodlí na kůži
    • vyvinuto speciálně pro vysoce aerobní aktivity

    Lamináty GORE-TEX® Active Shell kombinují lehčí a tenčí membránu GORE-TEX® s textiliemi s vlastnostmi jemného denieru pro dosažení vynikajícího třívrstvého řešení pro aktivního spotřebitele. Na podšívkové straně integruje patentovaná technologie laminace textilii vložky přímo do membrány GORE-TEX®, což umožňuje extrémní prodyšnost a vynikající pocit pohodlí na kůži.

    Nový modernizovaný laminátový obal spolu s vědeckým přístupem společnosti GORE k navrhování oděvů přináší zcela novou, dosud nevídanou úroveň pohodlí v oblasti nepromokavých oděvů.

 • Grilamid

  • Grilamid TR 90 je transparentní polyamid s výbornou tepelnou odolností. Materiál vyniká dokonalými mechanickými vlastnostmi, vykazuje nízkou absorci vlhkosti a rozměrnou stálost. Odolává nízkým teplotám, kosmetickým chemikáliím a stárnutí. Rám brýlí Hannah je díky tomuto materiálu lehký, extrémně pružný, bezpečný a svými vlastnostmi zásadně ovlivňuje komfort nošení, bezpečnost a odolnost celých brýlí.
  H
 • Hypalon

  • Hypalon je značkový polyethylenový elastomer od firmy DuPont. Vyznačuje se výbornou odolností, pevností a životností. Je pružný, odolává UV záření a své vlastnosti si zachovává i při nízkých teplotách.
 • Hollow soft

  • Je nápň ze 100% polyesterových dutých vláken určená pro spací pytle. Vlákna jsou silikonizovaná, proto je Hollow soft měkký, hebký, má vynikající tvarovou pamě't a vysokou hodnotu loftu. Díky níž velmi rychle vyplňuje prostor komor spacího pytle. Hollow soft izoluje také při velké vzdušné vlhkosti, rychle vysychá a je nealergický. Spací pytle s náplní Hollow soft lze prát klasickým zpusobem a jsou nenáročné na údržbu.
  I
 • Isotex

  • Tato vysoce prodyšná, nepromokavá a větruodolná membrána je použita v dětské kolekci anglické firmy REGATTA.
 • ITW Nexus

  • Značkové přezky umožnující rychlou manipulaci s popruhy a doplňky

 • Izotherm

  • Jedná se o silikonizovaná dutá vlákna používaná pro výplně.

   Varianty:

   Izotherm Dura

   Silikonizovaná rychle vysychající 100 % polyesterová dutá vlákna s extra dlouhou schopností izolovat při vysoké vzdušné vlhkosti i v mokru. Silikonizace vláken zajišťuje jejich měkkost, hebkost a tvarovou paměť. Výplň Izotherm DURA o plnivosti 175 g/m2 je aplikována ve dvou vrstvách a vykazuje vynikající termoizolační vlastnosti a vysokou hodnotu loftu. Po rozbalení vlákna díky své rozpínavosti rychle vyplňují prostor komor, jsou nealergická, nezapáchají a lze je prát klasickým způsobem.

   Izotherm Lite

   Silikonizovaná 100 % polyesterová dutá vlákna se schopností izolovat při vysoké vzdušné vlhkosti i v mokru, která rychle vysychají. Silikonizace vláken zajišťuje jejich měkkost, hebkost a tvarovou paměť. Výplň Izotherm LITE o plnivosti 120 g/m2 je aplikována v jedné vrstvě a vykazuje vynikající termoizolační vlastnosti a vysokou hodnotu loftu. Po rozbalení vlákna díky své rozpínavosti rychle vyplňují prostor komor, jsou nealergická, nezapáchají a lze je prát klasickým způsobem.

   Izotherm Tech

   Silikonizovaná 100 % polyesterová dutá vlákna se schopností izolovat při vysoké vzdušné vlhkosti i v mokru, která rychle vysychají. Silikonizace vláken zajišťuje jejich měkkost, hebkost a tvarovou paměť. Výplň Izotherm TECH o plnivosti 125 g/m2 je aplikována ve dvou vrstvách a vykazuje vynikající termoizolační vlastnosti a vysokou hodnotu loftu. Po rozbalení vlákna díky své rozpínavosti rychle vyplňují prostor komor, jsou nealergická, nezapáchají a lze je prát klasickým způsobem.

   Izotherm Ultra

   Silikonizovaná 100 % polyesterová dutá vlákna se schopností izolovat při vysoké vzdušné vlhkosti i v mokru, která rychle vysychají. Silikonizace vláken zajišťuje jejich měkkost, hebkost a tvarovou paměť. Výplň Izotherm ULTRA o plnivosti 150 g/m2 je aplikována ve dvou vrstvách a vykazuje vynikající termoizolační vlastnosti a vysokou hodnotu loftu. Po rozbalení vlákna díky své rozpínavosti rychle vyplňují prostor komor, jsou nealergická, nezapáchají a lze je prát klasickým způsobem.

    

 • Izotherm

  • Jedná se o silikonizovaná dutá vlákna používaná pro výplně.

   Varianty:

   Izotherm Dura

   Silikonizovaná rychle vysychající 100 % polyesterová dutá vlákna s extra dlouhou schopností izolovat při vysoké vzdušné vlhkosti i v mokru. Silikonizace vláken zajišťuje jejich měkkost, hebkost a tvarovou paměť. Výplň Izotherm DURA o plnivosti 175 g/m2 je aplikována ve dvou vrstvách a vykazuje vynikající termoizolační vlastnosti a vysokou hodnotu loftu. Po rozbalení vlákna díky své rozpínavosti rychle vyplňují prostor komor, jsou nealergická, nezapáchají a lze je prát klasickým způsobem.

   Izotherm Lite

   Silikonizovaná 100 % polyesterová dutá vlákna se schopností izolovat při vysoké vzdušné vlhkosti i v mokru, která rychle vysychají. Silikonizace vláken zajišťuje jejich měkkost, hebkost a tvarovou paměť. Výplň Izotherm LITE o plnivosti 120 g/m2 je aplikována v jedné vrstvě a vykazuje vynikající termoizolační vlastnosti a vysokou hodnotu loftu. Po rozbalení vlákna díky své rozpínavosti rychle vyplňují prostor komor, jsou nealergická, nezapáchají a lze je prát klasickým způsobem.

   Izotherm Tech

   Silikonizovaná 100 % polyesterová dutá vlákna se schopností izolovat při vysoké vzdušné vlhkosti i v mokru, která rychle vysychají. Silikonizace vláken zajišťuje jejich měkkost, hebkost a tvarovou paměť. Výplň Izotherm TECH o plnivosti 125 g/m2 je aplikována ve dvou vrstvách a vykazuje vynikající termoizolační vlastnosti a vysokou hodnotu loftu. Po rozbalení vlákna díky své rozpínavosti rychle vyplňují prostor komor, jsou nealergická, nezapáchají a lze je prát klasickým způsobem.

   Izotherm Ultra

   Silikonizovaná 100 % polyesterová dutá vlákna se schopností izolovat při vysoké vzdušné vlhkosti i v mokru, která rychle vysychají. Silikonizace vláken zajišťuje jejich měkkost, hebkost a tvarovou paměť. Výplň Izotherm ULTRA o plnivosti 150 g/m2 je aplikována ve dvou vrstvách a vykazuje vynikající termoizolační vlastnosti a vysokou hodnotu loftu. Po rozbalení vlákna díky své rozpínavosti rychle vyplňují prostor komor, jsou nealergická, nezapáchají a lze je prát klasickým způsobem.

    

  K
 • KEEN.CORK

  • Malý přirozený krok v zeleném směřování. Obnovitelný a více udržitelný. Tato technologie změkčení stélky bot pomocí příměsy přírodního korku výrazně redukuje nepříznivý dopak na Vaše nohy, stejně tak na životní prostředí.

    

   Technologie KEEN CORK

 • KEEN.DRY

  • Technologie KEEN.DRYProdyšná a extrémně nepromokavá membrána

   Odolná, mikroporézní struktura membrány, která nevpouští molekuly vody dovnitř boty, ale umožňuje molekulám páry dokonale se odpařovat z boty ven.

 • KEEN.CNX

  • Technologie KEEN.CNXODLEHČENÁ OCHRANA VAŠICH PRSTŮ

    

   Všechny boty vyráběné technologií CNX mají váhu 285g a méně, přičemž si plně zachovávají svou ochranou funkci v podobě unikátní, patentované ochrany prstů. CNX přináší svou minimální váhou vašim nohám další benefit.

   Přináší nejmodernější trend minimalistické obuvi se 4mm sklonem mezipodešve. Nízký profil boty umožňuje chodidlu maximálně přirozený pohyb, aniž by docházelo ke ztrátě jeho dostatečné ochrany, včetně patentované ochrany prstů.

    

    

   Technologie KEEN.CNX

 • KEEN.PROTECT

  • Chrání prsty u nohou před nečekaným poraněním. Může sandál chránit vaše prsty?
   Technologie KEEN.PROTECTOdpověď zní ANO, MŮŽE. Důvodem je Keen patentovaná technologie ochrany prstů KEEN.PROTECT.
 • KEEN.ZORB

  • Technologie KEEN.ZORB

   Pohodlí v každém kroku.

   Tato přidaná ultralehká, pěnová vrstva odpružení je umístěna po celé délce stélky. Je umístěna pod vložkou boty. Toto přidané vyměkčení  přináší nejvyšší stupeň komfortu při každém vašem kroku.
 • Kevlar

  • Značkové vlákno pokrokové technologie DuPont, které kombinuje vysokou pevnost a nízkou hmotnost. Ultra lehká a měkká tkanina se díky své pozoruhodné pevnosti (5x pevnejší než ocel při stejné hmotnosti) využívá v extrémně namáhaných místech, kde hrozí protržení, proříznutí apod. Vlákno KEVLAR® se vyrábí ve formeě střiže (staple), nekonečného hedvábí (filamentu) nebo drti (pulp).

  L
 • LenzFlex

  • Jde o název speciálního materiálu, z něhož jsou vyrobeny dokonale čiré plochy vodotěsných pouzder Aquapac předurčených pro fotografování pod vodní hladinou. Většina takto vybavených pouzder má dokonale průhledné plochy jak na přední, tak na zadní straně pouzdra. To umožňuje nejen pořizovat kvalitní fotografie prostřednictvím digitálního fotoaparátu nebo telefonu, ale dovoluje také ihned prohlížet výsledné fotografie na displeji přístroje. Produkty s tímto materiálem najdete na produktech značky AQUAPAC.
  M
 • Mesh

  • Síťované materiály, které zvyšují prodyšnost.
 • Micra Bodymapping

  • Technologie, která je maximálně přizpůsobená lidské anatomii. Speciální integrované bezešvé zóny umožnují optimální řízení tělesné pohody, odvod potu a dodávají výrobku potřebnou pružnost.
 • Micra

  • Materiál Micra je vyrobený z polyesterového, speciálně tvarovaného mikrovlákna se zvýšenou plochou povrchu a proto rychleji než jiné textílie odvádí vlhkost bez absorbce do vlákna. Lidské tělo zachovává permanentně v suchu, teple a udržuje na těle souvislou vzduchovou vrstvu tepelně stabilní jak v chladném, tak teplém prostředí.

 • Merino vlna

  • Merino je vlna ze speciálně vyšlechtěných ovcí žijících v chladných oblastech. Na omak je oblečení z tohoto materiálu hedvábně jemné a neškrábe. Struktura vlákna a technologie pletení dokáže i při velmi malé hmotnosti účinně zahřát, neboť utváří více vzduchových kapes. Ty udržují vzduch ohřátý vlastním tělem nositele a tvoří vysoce účinnou izolaci. Merino dokáže neutralizovat pot, stará se o přirozené potlačení zápachu, zabraňuje průniku nečistot a má samočistící efekt. Vlákna pojmou velké procento vlhkosti při zachování suchého a hřejivého povrchu. Mezi jeho nesporné přednosti patří vysoká hodnota izolace, dokonalá prodyšnost, odvod nežádoucí vlhkosti do okolí a ochrana před UV zářením. Oblečení z merino vlny je díky přírodní a obnovitelné složce materiál, který je vhodný i pro alergiky a astmatiky.

   Merino vlna je přírodním obnovitelným ekologickým materiálem. Ovce po ostříhání znovu začíná produkovat další vlnu. Vlna je 100% biodegradabilní, tedy plně biologicky rozložitelná.

   Merino, přírodní materiál, vyniká řadou jedinečných vlastností:

   • Tepelný komfort - Merino vlna je schopna pojmout vlhkost o velikosti třetiny své vlastní váhy a při tom zůstat hřejivou.

   • Prodyšnost - Výrobky z Merino vlny dokáží dýchat. Proto, když se zpotíte, jsou schopné absorbovat nežádoucí vlhkost a uvolnit ji do okolí.

   • Jemný dotek na kůži - Merino vlákna jsou mnohem tenčí než jiné typy vlny. Na dotek připomíná Merino vlna hedvábí. Takže při přímém styku s pokožkou neškrábe ani nekouše.

   • Snižuje zápach - Bakterie preferují hladké povrchy s pozitivním elektrickým nábojem, jako mají syntetické materiály, zatímco šupinky Merino vlákna s neutrálním nábojem je nezajímají. Díky tomu má Merino vlna schopnost snižovat tělesný zápach.

   • Odolnost proti zašpinění - Šupinky na povrchu Merino vlákna zabraňují průniku nečistot, takže oblečení z Merino vlny vypadá dobře delší dobu. Ze stejného důvodu se špína při praní z vlákna lépe odstraní.

    

   Merino produkty v našem e-shopu a prodejnách najdete zejména pod značkou SmartwoolIcebreaker a Hannah. Jsou velmi příjemné na dotek a vysoce funční, přitom údržba je velmi snadná. Všeobecně se dá merino prát na 30 - 40 °C. Nepoužívejte aviváž. K praní doporučujeme používat přípravky na vlnu nebo funční prádlo např. produkty Granger´ Merino Wash jsou určeny přímo na Merino a navíc, Granger´s jsou ekologicky nezávadné produkty, vyrobené na vodní bázi.

   SMARTWOOL »

   ICEBREAKER »

   HANNAH »

    


 • Micra Bamboo

  • Materiál vyrobený z polyesterového speciálně tvarovaného mikrovlákna se zvýšenou plochou povrchu velmi rychle odvádí tělesnou vlhkost, aniž by docházelo k její absorbci do vláken. Použité karbonizované bambusové vlákno pohlcuje pachy, dodává prádlu přirozený antibakteriální účinek a chladivý efekt. Vlákno má lepší prodyšnost a je biologicky rozložitelné.
 • Micra COOL

  • Polyesterové vlákno zajišťující přirozenou tepelnou regulaci organismu člověka. Zvýšená prodyšnost a nízká nasákavost oděvu činí výrobky z vláken Micra Cool  příjemné při nošení. Výrobky z Micra Cool si udržují svůj vzhled a tvar  i při častém praní, jsou nenáročné na údržbu a rychle schnou.

 • Micro-Tec

  • Micro-tec je výplň z kvalitního značkového mikrovlákna, které bylo vyvinuto pro použití v extrémních podmínkách s požadavky na nízkou hmotnost a vysokou tepelně izolační schopnost. Je tvořen 100% polyesterovými mikrovlákny, které mají schopnost izolovat i při vysoké vzdušné vlhkosti.

 • Micro-tec Ultra

  • Micro-tec Ultra patří do nové generace termoizolačních materiálů vyvinutých a speciálně určených pro extrémní použití. Jedná se o polyesterové mikrovlákno, u kterého jsou díky použití nejmodernější technologie vystupňovány pozitivní vlastnosti. Je to hlavně maximální termoizolační schopnost př minimální hmotnosti a vysoká tvarová paměť. Právě tyto parametry jsou ideální pro konstrukci horolezeckých spacích pytlů.

  N
 • NANO – TEX – Resists Spills

  • Nano-Tex – Resists Spills je unikátní technologie na molekulární úrovni. Dodává textiliím výjimečnou odolnost vůči tekutinám a zašpinění. Oproti jiným impregnacím je tato úprava mnohem trvanlivejší a zachovává textiliím jejich původní vlastnosti, jako měkkost a prodyšnost, neboť vlákno není úpravou porušeno.

 • Nylon 630 D

  • Extrémně pevný a odolný materiál používaný k výrobě batohů určených do nejnáročnějších podmínek.
 • Nylon 190 T

  • Pevná a vodoodpudivá syntetická textilie. Její prodyšnost byla optimalizovaná na požadavky na vnitřní tkaninu.
 • Nylon 210 T RIPSTOP

  • Pevná, větruvzdorná a vodoodpudivá syntetická tkanina. Její prodyšnost byla optimalizovaná na požadavky na vnější tkaninu.
 • Nylon Dynatec 420 D

  • Technická polyamidová tkanina odolná proti oděru, používaná k výrobě těla batohů.
 • Nylon Ripstop SL

  • Velmi lehký materiál, vysoká odolnost proti roztržení s voděodolnou úpravou (DWR).
 • Nubuck

  • Kuže, která byla vyleštena s cílem odstranit nepravidelnosti úsně. Dobře reaguje na nárazy, tlakové zatížení a různá voděodolná činidla.
 • New NHC330

  • Technická polyamidová tkanina s ripstopovou úpravou ve tvaru včelí plástve je velmi odolná na oděr.
 • Norma EN 13537

  • Norma EN 13537 sjednocuje požadavky na tepelně izolační vlastnosti spacáku a je zaměřena na běžného uživatele. Podle této normy se určují hodnoty, jimiž lze bezpečně určit teplotní rozsah. Horní extrémní teplota (Tmax) určuje maximální teplotu, kdy v zapnutém spacáku začne být nepříjemně teplo. Důležitější jsou však hranice tepelného komfortu, neboť vypovídají o tom, do jakých nejnižších teplot je spacák použitelný. Pro hranici teplotního komfortu jsou uváděny dva údaje - komfortní teplota (Tcomf) pro ženu vážící 60 kg ( teplota pokožky nesmí být nižší než 32,8° C ) a limitní teplota (Tlim) pro muže vážícího 70 kg ( teplota pokožky nesmí být nižší než 32,9° C ). Klesne-li teplota pod příslušnou hodnotu, uživatel pociťuje chlad. Extrémní teplota (Text) je spíše spekulativní údaj o tom, do jaké zimy by uživatel ve spacáku přežil bez vážné újmy na zdraví. Nutno však doplnit, že kombinace izolačních vlastností spacáku, bazálního ( klidového ) metabolismu, momentálních tělesných dispozic a měnících se klimatických podmínek určí, jak se v noci ve spacáku vyspíme.

    


   Spací pytle Hannah jsou testovány dle normy EN 13537 v certifikované laboratoři.

 • Nano-pel

  • Nano-technologie je unikátní technologie na molekulární úrovni. Dodává textiliím výjimečnou odolnost vůči tekutinám a zašpinění. Oproti jiným impregnacím je tato úprava mnohem trvanlivejší a zachovává textiliím jejich původní vlastnosti, jako měkkost a prodyšnost, neboť vlákno není úpravou porušeno.
  O
 • ORTHOLITE

  • Antibakteriální anatomické stélky OrthoLite® dlouhodobě tlumí nárazy, zabraňují vzniku nepříjemného zápachu a plísní, odvádějí vlhkost a zajišťují prodyšnost pro příjemné nošení.
  P
 • Protex

  • Je polyuretanový zátěr se zvýšenou prodyšností. Nejlépe se hodí na oblečení pro sport a volný čas při nižších a středních pohybových intenzitách.
 • Protection

  • Ochrání vaši nohu i v záludném terénu. Speciální zpevňující plát je zabudovaný do konstrukce mezipodešve a podešve. Zde vaši nohu chrání proti poranění, která by jí mohly způsobit např. ostré kameny v terénu. Technologie protection plate současně stabilizuje přední část nohy, a podporuje tak celkovou funkci boty.
 • PROTEC-SHANK

  • Čtyřprstý nylonový prstenec zajišťuje podobně jako META-SHANK výbornou flexibilitu, ale zejména zabraňuje proniknutí karbidových hřebů do lůžka mezipodešve.
 • PRECISION (PERFORMANCE)

  • Užší kopyto. Obuv napnutá na tomto kopytě je vhodná pro všechny běžce s užšími chodidly. Ideální je také použití jako závodní/výkonnostní boty. Chodidla jsou v takové botě pevně uchycena, nedochází k pohybům při traverzech nebo klesání ani v nejtěžším terénu.
 • Powertex tkanina

  • Prodyšná, větru a voděodolná polyamidová tkanina, která si přes všechny tyto vlastnosti ponechává lehkost a měkkost s vysokou životnost. Aktivně odvádí vlhkost od těla a vytváří tak příjemné, suché vnitřní klima.
 • Propan

  • Propan je nasycený uhlovodík se třemi atomy uhlíku v molekule. V běžných podmínkách je to bezbarvý hořlavý plyn bez zápachu, 1,55 krát těžší než vzduch. Lze jej snadno zkapalnit a uchovat v kapalném stavu pod tlakem. Ve směsi se vzduchem velmi snadno exploduje! Používá se ve směsi s butanuem jako palivo (propanbutan) např. pro campingové vařiče, svítilny...
 • PrimaLoft

  • PrimaLoft je tradičním americkým výrobcem materiálů využívaných v textilním průmyslu. Nejznámější je v oblasti izolačních materiálů, kde patří ke světové špičce. V naší nabídce naleznete zejména PrimaLoft Gold, u něhož je kladen vysoký důraz na tepelný komfort a PrimaLoft Silver, u něhož je perfektní poměr mezi vysokým tepelným komfortem a dobrou prodyšností. Svými vlastnostmi (tepelná izolace, lehkost, prodyšnost) se zateplení od PrimaLoftu přibližuje peří. Snadno se udržuje, lze jej klasicky prát, velmi rychle schne. Na rozdíl od peří je syntetické zateplení od PrimaLoftu velmi vhodné i pro alergiky. Speciálně ošetřená vlákna nepohlcují vlhkost. Uživatel tedy zůstane v suchu a teple i při extrémních podmínkách.

 • Powertex membrána

  • Prodyšná, větru a voděodolná membrána s voděodolností přesahující 20 000 mm vodního sloupce.
 • Polyester 600 D

  • Velmi pevná technická polyamidová tkanina odolná proti oděru, používaná k výrobě namáhaných částí batohu a pro těla batohů do extrémních podmínek.
 • Polyester

  • Tkanina ze syntetických vláken.
 • Polyamide 210 T

  • Často používaná odlehčená polyamidová tkanina k výrobě méně namáhaných částí batohu, cestovních tašek a nejrůznějších doplňků.
 • Polartec

  • 100% velur s vnitřním počesaným vlasem, tento materiál nabízí excelentní prodyšnost a izolační vlastnosti, voděodpudivou úpravu, rychle schne a lze je prát v pračce. Ideální využití v systému vrstveného oblékání. Všechny typy materiálu Polartec jsou vyráběny v různých gramážích a stylech.

   Modelové řady POLARTEC®:

   ZÁKLADNÍ

   IZOLACE

   OCHRANA

   • Power Dry®
   • Classic
   • Windbloc®
   • Power Stretch®
   • Thermal Pro®
   • Power Shield®
   • Power Stretch Pro®
   • High Loft®
   • Power Shield Pro®
    
   • Alpha®
    
    
   • Wind Pro®
    

    

   Polartec® Power Dry®

   Textilie Polartec® Power Dry® odvádí pot od vaší pokožky. Jsou tudíž ideální pro běžce, lyžaře a cestovatele za dobrodružstvím. Všechny materiály v této kategorii obsahují patentovanou dvojitou pleteninu, která se vyznačuje tím, že na rubu a líci jsou vlákna o různých vlastnostech. Takto vznikají dva rozdílné povrchy – jeden, který optimálně odvádí tělesnou vlhkost od pokožky, a druhý, který velmi rychle schne.

   • Materiál je vysoce prodyšný a neomezuje odpařování vlhkosti.
   • Tělesná vlhkost je natahována speciálními body na povrchu materiálu, kde se pot rovnoměrně rozptýlí pro rychlejší odpařování. Materiály Polartec® Power Dry® umí odvést minimálně o 30 % vlhkosti více, než pleteniny z jednoho vlákna.
   • Když je pot odveden na povrch textilie, rozptýlí se po jejím povrchu, takže se odpařuje minimálně dvakrát rychleji než z bavlny.

    

   Polartec® Power Stretch®

   Technologie Polartec Power Stretch

   Textilie Polartec® Power Stretch® jsou dokonale přiléhavé, strečové ve čtyřech směrech a velmi prodyšné. Když se potíte, tak vás drží v suchu, a dodávají vám teplo bez toho, že by vás zatěžovaly či omezovaly v pohybu. Jsou to ty nejuniverzálnější materiály pro outdoorové aktivity a fitness, které se v současné době nabízejí. Mnoho typů obsahuje patentovanou dvouvrstvou technologii, díky níž má každá strana jiné vlastnosti: odolná a hladká lícová strana je odolná proti větru a poškození a měkká rubová strana odvádí tělesnou vlhkost od vaší pokožky, drží vás v suchu, teple a v pohodě. Jiné textilie v této kategorii mají zase tzv. kompresní streč, který může přispět k vašemu výkonu a chránit vás před určitými typy úrazů. Lezení, běh – i triatlon – jdou hned snadněji, když vás oblečení neomezuje v pohybu.

   • Materiál je vysoce prodyšný a neomezuje odpařování vlhkosti.
   • Tělesná vlhkost je natahována speciálními body na povrchu materiálu, kde se pot rovnoměrně rozptýlí pro rychlejší odpařování.
   • Když je pot odveden na povrch textilie, rozptýlí se po jejím povrchu, takže se odpařuje minimálně dvakrát rychleji, než z bavlny.

    

    

   Polartec® Power Stretch® Pro ™

   Polartec® Power Stretch® Pro ™ je navržen tak, aby posunul výkon našich stretchových základních látek ještě o něco dále. Zesílením elastického vlákna na vnějším povrchu jsme získali lepší pružnost v tahu a stabilitu při pohybu. Tato unikátní konstrukce umožňuje zvýšit odolnost a trvanlivost bez obětování prodyšnosti nebo komfortu.

    

   Polartec® Classic

   Textilie Polartec® Classic jsou vzorem pro všechny lehké termoizolační a prodyšné materiály. Polartec® Classic je originální fleece nabízející nesrovnatelnou kvalitu a dlouhou životnost. Materiály Polartec® Classic jsou tradičně první volbou mezi termooblečením u zkušených outdoorových nadšenců.

   Tyto materiály se nabízejí v širokém sortimentu gramáží; pro každou venkovní aktivitu se najdou ideální termoizolační vlastnosti. Polartec® Classic 100 je nejlehčí materiál, vhodný jako základní vrstva či lehký svetr; doporučujeme ho na cyklistiku, běh a túry. Polartec® Classic 300 je nejtěžší gramáž a poskytuje skutečně výborné termoizolační vlastnosti pro outdoorové aktivity typu zimních expedicí. Mezi těmito extrémy se nachází Polartec® Classic 200, v němž se snoubí vynikající funkční vlastnosti a univerzálnost.

   Řada Polartec® Classic obsahuje více než 90 stylů ve stovkách barev, gramáží a úprav. Celá řada stylů se nabízí také ve vodoodpudivé úpravě – z takového povrchu klouže déšť i sníh (ale třeba i káva, kterou na sebe převrhnete cestou do práce). Řada Polartec® Classic nejenže poskytuje výborné termoizolační vlastnosti bez zbytečného objemu, ale je i prodyšná a odolná, rychle schne a její rozmanitost stylů vyhoví snad jakémukoliv využití a příležitosti.

   Velurová konstrukce textilie ze 100% polyesteru vytváří vzduchové kapsy, které zase zachycují vzduch a takto udržují tělo v teple. Na rozdíl od jiných fleecových materiálů si Polartec® Classic zachovávají svoje funkční vlastnosti a nežmolkují ani po opakovaném praní.

    

   Polartec® Thermal Pro®

   Technologie Polartec Thermal Pro

   Polartec® Thermal Pro® je vizuálně nejdynamičtější a technicky nejpropracovanější z termoizolačních materiálů Polartec®. Nabízí se v širokém sortimentu unikátních vzhledových úprav a vzorů – z nichž mnohé skrývají přidanou funkční hodnotu. Materiály Polartec® Thermal Pro® jsou stylové a ideálně kombinovatelé pro každou příležitosti i typ aktivity. Inovované verze s vyšším vlasem dosáhly historicky nejvyššího poměru tepla k váze textilie mezi všemi materiály Polartec®. Jiné verze mají vzhled tradiční vlny, ale skrývají skvělé funkční vlastnosti typické pro fleece.

   100% polyesterový velur, efekt texturovaného povrchu či vlasové jehnětiny (shearling) vytváří vzduchové kapsy, v nichž se drží tělesné teplo – výsledkem je maximální tepelné pohodlí bez zbytečného objemu. Tyto materiály jsou ale zároveň velmi prodyšné a rychle schnou. Mnoho stylů se nabízí také s vodoodpudivou úpravou, která působí proti dešti a sněhu.

   Polartec® Thermal Pro® se nabízí v širokém sortimentu gramáží a stylů. Pro většinu venkovních aktivit se najdou optimální termoizolační vlastnosti v kombinaci s jedinečným vzhledem. Tyto materiály představují poslední vývoj v oblasti fleecových textilií a nabízí se v nepřeberné škále vzhledových úprav – rybí kost, tvíd, jemná tečka, hrubé zrno, manšestr, vzor pletených copánků, žebrový vzor i vzor plástve – dokonce i se speciální úpravou proti natržení (ripstop).

    

    

    

   Polartec® Thermal Pro® High Loft®

   Vlákna Polartec® Thermal Pro® High Loft povyšují termoizolaci na další úroveň – poskytují maximální teplo bez zbytečného objemu, jsou skvěle stlačitelné a prodyšné. Jedná se o technicky nejvyspělejší termomateriály Polartec®, které jsou velmi univerzální a vhodné i do těch nejextrémnějších podmínek. Špičkové funkční vlastnosti jsou důležité pro lyžaře, trekkaře i horolezce, kteří se musí spolehnout na to, co mají na sobě či co unesou.

   Klíčem k jedinečným funkčním vlastnostem těchto materiálů je jejich speciální technologie. Síťový steh napomáhá stlačitelnosti, zvyšuje průchod vzduchu a snižuje váhu. Lícová i rubová strana s vysokým vlasem a nízkou hustotou snižuje objem textilie, ale zvyšuje tepelné vlastnosti a stlačitelnost. Materiál si uchovává svůj vysoký vlas i při delším nošení a praní, jeho termoizolační vlastnosti jsou tedy stálé. Tento materiál je minimálně o 20 % teplejší, než standardní fleece o srovnatelné váze.

   Polartec® Thermal Pro® High Loft nabízí jedinečnou stlačitelnosti – až o 40 % více, než je u standardních fleecových materiálů. Takové oblečení zabere méně místa ve vašem ruksaku; umožňuje vám cestovat rychleji díky menší zátěži, nebo naopak pohodlněji, protože si můžete sebou vzít více věcí.

    

   Polartec® Alpha®

   Polartec® Alpha je naprosto revoluční materiál, který pravděpodobně navždy změní vnímání zimních zateplených vrstev pro aktivní sporty. Polartec Alpha funjguje na principu aktivní izolace. Původně byla Alpha vyvinuta pro uniformy amerických speciálních jednotek, které požadovaly výborně prodyšný, ale zároveň velmi hřejivý materiál odolávající vlhku při statických a dynamických činnostech. Použitá technologie tak umožňuje materiálu vynikající tepelnou adaptabilitu v měnících se podmínkách a v různých fázích fyzické aktivity.

   Polartec Alpha tabulka aktivitPolartec Alpha technologie

    

   Polartec® Wind Pro®

   Materiály pro extrémní podmínky, které jsou větruvzdorné a zároveň skvěle prodyšné.

   Textilie Polartec® Wind Pro® skvěle dýchají, ale zároveň poskytují ve srovnání s běžným fleecovým materiálem čtyřikrát lepší ochranu před větrem. Je to náš nový „super-fleece“ vhodný do širokého spektra podmínek; funguje jako svrchní vrstva i izolace a je výjimečně odolný. Je to velmi univerzální materiál, který lze nosit celoročně a má široké využití – od sledování fotbalu z tribuny, až jízdu na sněžnicích v zimě.

   Hustota vláken výrazně snižují nepříjemný pocit ze studeného větru, což byla u tradičních fleecových materiálů vždy Achillova pata. Účinnost je dokázána v laboratoři i v terénu. Polartec® Wind Pro® chrání před větrem čtyřikrát lépe než tradiční fleece.

   Svrchní vrstva s úpravou Durable Water Repellent odpuzuje déšť a sníh. Velurová či zrnitá vnitřní strana účinně zachycuje vzduch a poskytuje vysoký poměr tepla k váze materiálu. Obě strany těchto textilií jsou upraveny pro maximální odolnost bez žmolkování. Materiál si uchovává své termoizolační vlastnosti i vzhled i při častém nošení a praní.

   Vzhledem k tomu, že Polartec® Wind Pro® nemá laminovaný povrch, skvěle dýchá a má 85 % prodyšnosti tradiční fleecové textilie – takže se nepřehříváte.

    

   Polartec® Windbloc®

   Textilie Polartec® Windbloc® stoprocentně chrání proti větru a poskytují maximální ochranu proti chladu a přírodním živlům. V kombinaci s měkkým, strečovým povrchem a vodoodpudivou úpravou Durable Water Repellent (DWR) nabízejí tu nejvyšší kvalitu mezi komfortními, větruodolnými fleecovými produkty na trhu.

   Textilie Polartec® Windbloc® v sobě kombinují termoizolační vlastnosti s polyuretanovou bariérovou membránou, která umožňuje odvod tělesné vlhkosti; navíc jsou úplně větruvzdorné a nepromokavé, takže nemusíte mít větrovku či další venkovní vrstvu. Pro stejný komfort a ochranu stačí méně vrstev.

   Jedná se o velmi odolné materiály, které jsou decentní, nežmolkují, jsou pohodlné, strečové a nevytahují se, což z nich činí ideální volbu pro svrchní oděvy a doplňky, na něž jsou kladeny nároky z hlediska ochrany před nepřízní počasí. Polartec® Windbloc® je ideální pro nízkou či nesoustavnou aktivitu a pro okamžiky, kdy extrémní nepřízeň počasí vyžaduje extrémní ochranu.

    

   Polartec® Power Shield®

   Textilie Polartec® Power Shield® představují další generaci technického svrchního oblečení, tzv. měkkou svrchní vrstvu (soft shell). Toto oblečení kombinuje tradiční dvouvrstvý systém sestávající se z termoizolačního fleece a nepromokavé, ale prodyšné svrchní vrstvy, do jedné vrstvy, která chrání proti skoro všem myslitelným klimatickým extrémům a nabízí zvýšenou prodyšnost, odolnost proti poškození a streč pro lepší pohodlí při vašich outdoorových dobrodružstvích.

   Polartec® Power Shield® mají hustě tkanou lícovou vrstvu odolnou proti poškození, která je však ve srovnání s tradičními laminovanými (hard shell) materiály měkčí a lehčí. Polyesterová rubová strana ve velurové úpravě zadržuje vzduch a poskytuje vysoký poměr tepla k váze látky.

   Všechny materiály Polartec® Power Shield® jsou upraveny technologií Durable Water Repellent (DWR), která odpuzuje déšť a sníh, a díky příměsi spandexu či mechanické úpravě mají streč pro větší svobodu pohybu.

   Oblečení z materiálu Polartec® Power Shield® nahrazuje tradiční systém fleece-laminát pro většinu venkovních aktivit, čímž se snižuje celková váha a počet vrstev pro srovnatelný tepelný komfort a ochranu. Je ideální na lyžování, snowboarding, lezení a trekking.

    

   Polartec® Power Shield® Pro

   Polartec® Power Shield® Pro byl navržen tak, aby zlepšil sílu a schopnosti původní „shell technologie“. Vyvinula se ještě silnější rovnováha mezi teplem a prodyšností a zároveň se výrazně zvýšila vlastní schopnost odpuzovat vodu. Tato zesílená adaptabilní ochranná tkanina zvyšuje celkový výkon a posunuje ho opět o další level vpřed.

    

    


   O značce Polartec®

   Polartec představuje velmi inovativní značku, která vždy udávala trendy ve vývoji těch nejšpičkovějších materiálů používaných v textilním průmyslu. Slogan "Impossible Made Possible" (z nemožného možné) vystihuje firemní filosofii a závazek nacházet zdánlivě nemožná řešení. Protože z malých objevů se rodí velké nápady..., přelomové nápady...

 • Polarsoft Thermo

  • Je polyesterová tkanina s vyčesaným vlasem. Fleece Polarsoft® THERMO má vynikající termoizolační vlastnosti a minimální nasákavost. Výborně se uplatní jako „druhá vrstva“ na funkčním prádle v systému vrstveného oblečení. Dobře se využije i jako svrchní oblečení.
 • Polarsoft Tec-shield

  • Fleece opatřený větruvzdornou membránou. Tento materiál dokonale chrání před chladem a větrem. Výborně propouští tělesnou vlhkost. Je velmi vhodný pro aktivní pohyb, za suchého počasí skvěle slouží jako svrchní vrstva oblečení.
 • Polarsoft Micro

  • Lehká počesaná textilie z polyesterového mikrovlákna zachovává termoizolační vlastnosti i při snížené gramáži. Oblečení z Polarsoft® MICRO je velmi pohodlné a vhodné jak pro sport tak i běžné nošení.
 • Pertex DWR+

  • Jde o extrémně hustě tkanou tkaninu britského výrobce PERSEVERANCE MILLS. Její pevnost je ješte dále zvýšena tkaním RIPSTOP. Tato tkanina zajistí nedostižnou odolnost spacáku proti větru a vlhkosti.
 • PolarStretch/ Polarstretch Lite

  • Materiál Polar Stretch je pevný, poddajný, pružný ve všech směrech lehký a snadno se udržuje. Díky stavbě tkaniny je oblečení dokonale prodyšné a umožňuje odvod potu i tělesných výparů. Oblečení z materiálu Polar Stretch se používá jako střední nebo lehká vnější vrstva oblečení, neomezuje v pohybu a je ideální pro aktivní sport.
 • Polarguard 3D

  • Je syntetický, vysoce trvanlivý, pružný, zachová nejdéle loft, a to i po opakovaném používání, stlačování, praní a sušení. Jeho extrémně robusní trojrozměrná 3D struktura stejná jako u peří, je tvořena tepelně pojenými překríženými nekonečnými dutými mikrovlákny s trojúhelníkovou dutinou. Izolačními vlastnostmi se nejvíce ze všech syntetických materiálů približuje peří, se kterým je výkonem plně srovnatelný a navíc slučuje všechny výhody dosud vyvinutých dutých vláken a mikrovláken, nízká hmotnost.
 • PHD Technologie

  • Není třeba drátů a silikonu pro high-tech technoligii u ponožek. Chytré konstrukce, nové a vylepšené technologie pro vysoký komfort. Díky tomu jsou ponožky Smartwool zase o krok nad konkurencí. Patentovaná technologie Reliawool zvýšila odolnost ponožek proti opotřebení, vylepšen byl střih a díky elastickému vláknu i komfort pro uživatele. Ponožky mají lepší zónu zpevnění kotníku, elastické zpevnění horního nártu, elastické zpevnění spodní části nártu, zónu podporující klenbu, zónu pro vyšší komfort a lepší pružnost materiálu a zónu s vysokou hustotou materiálu změkčující dopad.
 • Peří

  • Kachní peří je stále považováno za jeden z nejlepších izolačních materiálů. Nejlépe se hodí do zimních expedičních spacáků, kde jsou kladeny nejvyšší nároky na lehkost a stlačitelnost náplně a zároveň je na minimum omezena možnost jejího zvlhnutí. Tepelně izolační vlastností prachového peří spočívají v jeho členitém povrchu, kde se vzduch akumuluje v dutinkách mezi mikroskopickými paprsky. Do prachového peří se většinou přimíchávají drobná pírka.
 • Polartec

  •  

   100% velur s vnitřním počesaným vlasem, tento materiál nabízí excelentní prodyšnost a izolační vlastnosti, voděodpudivou úpravu, rychle schne a lze je prát v pračce. Ideální využití v systému vrstveného oblékání. Všechny typy materiálu Polartec jsou vyráběny v různých gramážích a stylech.

   Modelové řady POLARTEC®:

   ZÁKLADNÍ

   IZOLACE

   OCHRANA

      
      

    

   Polartec® Power Dry®

   Textilie Polartec® Power Dry® odvádí pot od vaší pokožky. Jsou tudíž ideální pro běžce, lyžaře a cestovatele za dobrodružstvím. Všechny materiály v této kategorii obsahují patentovanou dvojitou pleteninu, která se vyznačuje tím, že na rubu a líci jsou vlákna o různých vlastnostech. Takto vznikají dva rozdílné povrchy – jeden, který optimálně odvádí tělesnou vlhkost od pokožky, a druhý, který velmi rychle schne.

   • Materiál je vysoce prodyšný a neomezuje odpařování vlhkosti.
   • Tělesná vlhkost je natahována speciálními body na povrchu materiálu, kde se pot rovnoměrně rozptýlí pro rychlejší odpařování. Materiály Polartec® Power Dry® umí odvést minimálně o 30 % vlhkosti více, než pleteniny z jednoho vlákna.
   • Když je pot odveden na povrch textilie, rozptýlí se po jejím povrchu, takže se odpařuje minimálně dvakrát rychleji než z bavlny.

    

   Polartec® Power Stretch®

   Technologie Polartec Power Stretch

   Textilie Polartec® Power Stretch® jsou dokonale přiléhavé, strečové ve čtyřech směrech a velmi prodyšné. Když se potíte, tak vás drží v suchu, a dodávají vám teplo bez toho, že by vás zatěžovaly či omezovaly v pohybu. Jsou to ty nejuniverzálnější materiály pro outdoorové aktivity a fitness, které se v současné době nabízejí. Mnoho typů obsahuje patentovanou dvouvrstvou technologii, díky níž má každá strana jiné vlastnosti: odolná a hladká lícová strana je odolná proti větru a poškození a měkká rubová strana odvádí tělesnou vlhkost od vaší pokožky, drží vás v suchu, teple a v pohodě. Jiné textilie v této kategorii mají zase tzv. kompresní streč, který může přispět k vašemu výkonu a chránit vás před určitými typy úrazů. Lezení, běh – i triatlon – jdou hned snadněji, když vás oblečení neomezuje v pohybu.

   • Materiál je vysoce prodyšný a neomezuje odpařování vlhkosti.
   • Tělesná vlhkost je natahována speciálními body na povrchu materiálu, kde se pot rovnoměrně rozptýlí pro rychlejší odpařování.
   • Když je pot odveden na povrch textilie, rozptýlí se po jejím povrchu, takže se odpařuje minimálně dvakrát rychleji, než z bavlny.

    

    

   Polartec® Power Stretch® Pro ™

   Polartec® Power Stretch® Pro ™ je navržen tak, aby posunul výkon našich stretchových základních látek ještě o něco dále. Zesílením elastického vlákna na vnějším povrchu jsme získali lepší pružnost v tahu a stabilitu při pohybu. Tato unikátní konstrukce umožňuje zvýšit odolnost a trvanlivost bez obětování prodyšnosti nebo komfortu.

    

   Polartec® Classic

   Textilie Polartec® Classic jsou vzorem pro všechny lehké termoizolační a prodyšné materiály. Polartec® Classic je originální fleece nabízející nesrovnatelnou kvalitu a dlouhou životnost. Materiály Polartec® Classic jsou tradičně první volbou mezi termooblečením u zkušených outdoorových nadšenců.

   Tyto materiály se nabízejí v širokém sortimentu gramáží; pro každou venkovní aktivitu se najdou ideální termoizolační vlastnosti. Polartec® Classic 100 je nejlehčí materiál, vhodný jako základní vrstva či lehký svetr; doporučujeme ho na cyklistiku, běh a túry. Polartec® Classic 300 je nejtěžší gramáž a poskytuje skutečně výborné termoizolační vlastnosti pro outdoorové aktivity typu zimních expedicí. Mezi těmito extrémy se nachází Polartec® Classic 200, v němž se snoubí vynikající funkční vlastnosti a univerzálnost.

   Řada Polartec® Classic obsahuje více než 90 stylů ve stovkách barev, gramáží a úprav. Celá řada stylů se nabízí také ve vodoodpudivé úpravě – z takového povrchu klouže déšť i sníh (ale třeba i káva, kterou na sebe převrhnete cestou do práce). Řada Polartec® Classic nejenže poskytuje výborné termoizolační vlastnosti bez zbytečného objemu, ale je i prodyšná a odolná, rychle schne a její rozmanitost stylů vyhoví snad jakémukoliv využití a příležitosti.

   Velurová konstrukce textilie ze 100% polyesteru vytváří vzduchové kapsy, které zase zachycují vzduch a takto udržují tělo v teple. Na rozdíl od jiných fleecových materiálů si Polartec® Classic zachovávají svoje funkční vlastnosti a nežmolkují ani po opakovaném praní.

    

   Polartec® Thermal Pro®

   Technologie Polartec Thermal Pro

   Polartec® Thermal Pro® je vizuálně nejdynamičtější a technicky nejpropracovanější z termoizolačních materiálů Polartec®. Nabízí se v širokém sortimentu unikátních vzhledových úprav a vzorů – z nichž mnohé skrývají přidanou funkční hodnotu. Materiály Polartec® Thermal Pro® jsou stylové a ideálně kombinovatelé pro každou příležitosti i typ aktivity. Inovované verze s vyšším vlasem dosáhly historicky nejvyššího poměru tepla k váze textilie mezi všemi materiály Polartec®. Jiné verze mají vzhled tradiční vlny, ale skrývají skvělé funkční vlastnosti typické pro fleece.

   100% polyesterový velur, efekt texturovaného povrchu či vlasové jehnětiny (shearling) vytváří vzduchové kapsy, v nichž se drží tělesné teplo – výsledkem je maximální tepelné pohodlí bez zbytečného objemu. Tyto materiály jsou ale zároveň velmi prodyšné a rychle schnou. Mnoho stylů se nabízí také s vodoodpudivou úpravou, která působí proti dešti a sněhu.

   Polartec® Thermal Pro® se nabízí v širokém sortimentu gramáží a stylů. Pro většinu venkovních aktivit se najdou optimální termoizolační vlastnosti v kombinaci s jedinečným vzhledem. Tyto materiály představují poslední vývoj v oblasti fleecových textilií a nabízí se v nepřeberné škále vzhledových úprav – rybí kost, tvíd, jemná tečka, hrubé zrno, manšestr, vzor pletených copánků, žebrový vzor i vzor plástve – dokonce i se speciální úpravou proti natržení (ripstop).

    

    

    

   Polartec® Thermal Pro® High Loft®

   Vlákna Polartec® Thermal Pro® High Loft povyšují termoizolaci na další úroveň – poskytují maximální teplo bez zbytečného objemu, jsou skvěle stlačitelné a prodyšné. Jedná se o technicky nejvyspělejší termomateriály Polartec®, které jsou velmi univerzální a vhodné i do těch nejextrémnějších podmínek. Špičkové funkční vlastnosti jsou důležité pro lyžaře, trekkaře i horolezce, kteří se musí spolehnout na to, co mají na sobě či co unesou.

   Klíčem k jedinečným funkčním vlastnostem těchto materiálů je jejich speciální technologie. Síťový steh napomáhá stlačitelnosti, zvyšuje průchod vzduchu a snižuje váhu. Lícová i rubová strana s vysokým vlasem a nízkou hustotou snižuje objem textilie, ale zvyšuje tepelné vlastnosti a stlačitelnost. Materiál si uchovává svůj vysoký vlas i při delším nošení a praní, jeho termoizolační vlastnosti jsou tedy stálé. Tento materiál je minimálně o 20 % teplejší, než standardní fleece o srovnatelné váze.

   Polartec® Thermal Pro® High Loft nabízí jedinečnou stlačitelnosti – až o 40 % více, než je u standardních fleecových materiálů. Takové oblečení zabere méně místa ve vašem ruksaku; umožňuje vám cestovat rychleji díky menší zátěži, nebo naopak pohodlněji, protože si můžete sebou vzít více věcí.

    

   Polartec® Alpha®

   Polartec® Alpha je naprosto revoluční materiál, který pravděpodobně navždy změní vnímání zimních zateplených vrstev pro aktivní sporty. Polartec Alpha funjguje na principu aktivní izolace. Původně byla Alpha vyvinuta pro uniformy amerických speciálních jednotek, které požadovaly výborně prodyšný, ale zároveň velmi hřejivý materiál odolávající vlhku při statických a dynamických činnostech. Použitá technologie tak umožňuje materiálu vynikající tepelnou adaptabilitu v měnících se podmínkách a v různých fázích fyzické aktivity.

   Polartec Alpha tabulka aktivitPolartec Alpha technologie

    

   Polartec® Wind Pro®

   Materiály pro extrémní podmínky, které jsou větruvzdorné a zároveň skvěle prodyšné.

   Textilie Polartec® Wind Pro® skvěle dýchají, ale zároveň poskytují ve srovnání s běžným fleecovým materiálem čtyřikrát lepší ochranu před větrem. Je to náš nový „super-fleece“ vhodný do širokého spektra podmínek; funguje jako svrchní vrstva i izolace a je výjimečně odolný. Je to velmi univerzální materiál, který lze nosit celoročně a má široké využití – od sledování fotbalu z tribuny, až jízdu na sněžnicích v zimě.

   Hustota vláken výrazně snižují nepříjemný pocit ze studeného větru, což byla u tradičních fleecových materiálů vždy Achillova pata. Účinnost je dokázána v laboratoři i v terénu. Polartec® Wind Pro® chrání před větrem čtyřikrát lépe než tradiční fleece.

   Svrchní vrstva s úpravou Durable Water Repellent odpuzuje déšť a sníh. Velurová či zrnitá vnitřní strana účinně zachycuje vzduch a poskytuje vysoký poměr tepla k váze materiálu. Obě strany těchto textilií jsou upraveny pro maximální odolnost bez žmolkování. Materiál si uchovává své termoizolační vlastnosti i vzhled i při častém nošení a praní.

   Vzhledem k tomu, že Polartec® Wind Pro® nemá laminovaný povrch, skvěle dýchá a má 85 % prodyšnosti tradiční fleecové textilie – takže se nepřehříváte.

    

   Polartec® Windbloc®

   Textilie Polartec® Windbloc® stoprocentně chrání proti větru a poskytují maximální ochranu proti chladu a přírodním živlům. V kombinaci s měkkým, strečovým povrchem a vodoodpudivou úpravou Durable Water Repellent (DWR) nabízejí tu nejvyšší kvalitu mezi komfortními, větruodolnými fleecovými produkty na trhu.

   Textilie Polartec® Windbloc® v sobě kombinují termoizolační vlastnosti s polyuretanovou bariérovou membránou, která umožňuje odvod tělesné vlhkosti; navíc jsou úplně větruvzdorné a nepromokavé, takže nemusíte mít větrovku či další venkovní vrstvu. Pro stejný komfort a ochranu stačí méně vrstev.

   Jedná se o velmi odolné materiály, které jsou decentní, nežmolkují, jsou pohodlné, strečové a nevytahují se, což z nich činí ideální volbu pro svrchní oděvy a doplňky, na něž jsou kladeny nároky z hlediska ochrany před nepřízní počasí. Polartec® Windbloc® je ideální pro nízkou či nesoustavnou aktivitu a pro okamžiky, kdy extrémní nepřízeň počasí vyžaduje extrémní ochranu.

    

   Polartec® Power Shield®

   Textilie Polartec® Power Shield® představují další generaci technického svrchního oblečení, tzv. měkkou svrchní vrstvu (soft shell). Toto oblečení kombinuje tradiční dvouvrstvý systém sestávající se z termoizolačního fleece a nepromokavé, ale prodyšné svrchní vrstvy, do jedné vrstvy, která chrání proti skoro všem myslitelným klimatickým extrémům a nabízí zvýšenou prodyšnost, odolnost proti poškození a streč pro lepší pohodlí při vašich outdoorových dobrodružstvích.

   Polartec® Power Shield® mají hustě tkanou lícovou vrstvu odolnou proti poškození, která je však ve srovnání s tradičními laminovanými (hard shell) materiály měkčí a lehčí. Polyesterová rubová strana ve velurové úpravě zadržuje vzduch a poskytuje vysoký poměr tepla k váze látky.

   Všechny materiály Polartec® Power Shield® jsou upraveny technologií Durable Water Repellent (DWR), která odpuzuje déšť a sníh, a díky příměsi spandexu či mechanické úpravě mají streč pro větší svobodu pohybu.

   Oblečení z materiálu Polartec® Power Shield® nahrazuje tradiční systém fleece-laminát pro většinu venkovních aktivit, čímž se snižuje celková váha a počet vrstev pro srovnatelný tepelný komfort a ochranu. Je ideální na lyžování, snowboarding, lezení a trekking.

    

   Polartec® Power Shield® Pro

   Polartec® Power Shield® Pro byl navržen tak, aby zlepšil sílu a schopnosti původní „shell technologie“. Vyvinula se ještě silnější rovnováha mezi teplem a prodyšností a zároveň se výrazně zvýšila vlastní schopnost odpuzovat vodu. Tato zesílená adaptabilní ochranná tkanina zvyšuje celkový výkon a posunuje ho opět o další level vpřed.

    

    


   O značce Polartec®

   Polartec představuje velmi inovativní značku, která vždy udávala trendy ve vývoji těch nejšpičkovějších materiálů používaných v textilním průmyslu. Slogan "Impossible Made Possible" (z nemožného možné) vystihuje firemní filosofii a závazek nacházet zdánlivě nemožná řešení. Protože z malých objevů se rodí velké nápady..., přelomové nápady...

  R
 • ROCLITE

  • Měkké bláto, hluboký nebo naopak uježděný sníh, led, dlouhé laufy, ale také tempová vytrvalost, to všechno jsou základní parametry pro modely vyrobené s podešví ROCLITE.
 • Riri

  • Značkové zipy absolutní kvality vyvinuté ve Swiss Science and Technology Institute vyráběné pod tradiční značkou RiRi jsou vodonepropustné, větruvzdorné, zabraňují pronikání UV záření a zejména jsou výjimečné testovanou mechanickou odolností v extrémních teplotách v rozmezí -30 až +70 stupňů Celsia. Vzhledem ke svým parametrům splňujícím nejvyšší nároky jsou ideálním komponentem pro kvalitní outdoorové a zimní oblecení.

 • Ripstop 420 D

  • Technická polyamidová tkanina s ripstop strukturou. Odolná proti roztržení i oděru, používaná např. k výrobě těla batohů.
 • Resstex 8000

  • Označení používané pro výrobky vyrobené z vrstvenných  materiálů s membránou Resstex 8000, která je nalaminovaná na vnější materiál nebo mezi vnější materiál a podšívku. Oblečení s touto membránou je vhodné pro outdoorové činnosti a vysoce komfortní na nošení do města.
 • Resstex 6 000

  • Označení používané pro výrobky vyrobené z vrstvenných  materiálů s membránou Resstex 6000, která je nalaminovaná na vnější materiál nebo mezi vnější materiál a podšívku. Oblečení s touto membránou je vhodné pro outdoorové činnosti a vysoce komfortní na nošení do města.
 • Resstex 10 000

  • Označení používané pro výrobky vyrobené z vrstvenných  materiálů s membránou Resstex 10 000, která je nalaminovaná na vnější materiál nebo mezi vnější materiál a podšívku. Oblečení s touto membránou je vhodné pro outdoorové činnosti a vysoce komfortní na nošení do města.
 • RET

  • Metoda udávání prodyšnosti

   Vyjadřuje prodyšnost látky ( energii ), která je nutná k odpaření určitého množství vody při jasně specifikované teplotě a vlhkosti. Čím je hodnota RET nižší, tím je látka prodyšnější.

   Prodyšnost je schopnost materiálu propouštět vodní páry produkované lidským tělem do okolního prostředí. Je velmi závislá na okolních klimatických podmínkách, zátěži a dalších faktorech. Podstatné je pro lidské tělo těchto par se přes oblečení zbavit, jinak by došlo k přehřívání organismu. Prodyšnosti výrazně napomáhá odvětrávání, proto se oblečení vyrábí s větracími otvory.

   • RET < 6 – velmi dobrá ( < 20 000 g/m2 x 24 hodin )
   • RET 6 – 13 – dobrá ( 9000 – 20 000 g/m2 x 24 hodin )
   • RET 13 – 20 – uspokojivá ( 5000 – 9000 g/m2 x 24 hodin )
   • RET > 20 – neuspokojivá ( < 5000 g/m2 x 24 hodin)

    

   RET - metoda prodyšnosti

 • RECCO

  • Recco systém je pasivní záchranný lavinový systém založený na radarové technologii a napomáhá při hledání obětí v lavinách. Systém, který je pevnou součástí výzbroje nebo výstroje lyžařů, se skládá ze dvou částí: detektoru a reflektoru. Recco detektorem jsou vysílány radarové vlny, které díky zpětnému odrazu od Recco reflektoru pomohou záchranářům určit přesnou pozici hledaného. Díky tomu je Recco systém velice efektivní a v současné době často používaný jako doplněk ostatních záchranářských metod.

 • Rainway Light Ripstop 2,5L

  • Polyesterová tkanina s polyuretanovým zátěrem chráněným specielním nástřikem proti poškození. 1 000 mm vodního sloupce.
  S
 • Switchback PlusTM

  • ehký odolný materiál, vysoce strečový, což umožňuje naprostou volnost pohybu. Směs 85% nylon, 15% elastan.
 • Superlight 15DTM

  • Lehký, odolný materiál, nylon, voděodolnost 300 mm (DWR).
 • Suede

  • Svrchní useň, která je obvykle nejodolnejší vúči oděrkám a poškození materiálu.
 • Stretch 4W

  • Čtyř směrné elastické materiály zaručijící vysoký komfort a volnost pohybu. Vhodné pro lyžařské oblečení nejnáročnejších zákazníků.
 • Stretch 2W

  • Materiály, které díky svým mechanickým vlastnostem jsou pružné jedním směrem a přispívají tak k volnosti pohybu.
 • Stratafuse

  • Lehká a odolná konstrukce, pevné spojení vnější konstrukce svršku vstřikované přímo do materiálu Mesh.
 • SRP300

  • Velmi lehká a odolná polyesterová tkanina s mikroripstopovou strukturou.
 • Supreme Microloft

  • Supreme Microloft je izolační materiál vlastní výroby Fjällräven. Kombinace jemných a o něco silnějších mikrovláken vytváří nadýchaný materiál, který vyplňuje oděvy a spací pytle izolační vrstvou vzduchu. Stejně jako jiné syntetické výplně i materiál Supreme Microloft může silně provlhnout, aniž by výrazně ztrácel své izolační schopnosti. Materiál Supreme Microloft se také snadno pere a suší.
 • Supplex

  • Supplexové vlákno se vzhledově a omakem velmi podobá bavlně, má však všechny vlastnosti syntetického vlákna – nenasákavost, stálobarevnost, zvýšenou odolnost vůči oděru. Vlastnosti Supplexu jsou velmi vhodné pro využití na sportovní, outdoorové oblečení.

 • Stimulus

  • Pokud používáte svůj smartphone nebo jiné elektronické zařízení s dotykovým displejem i v zimě třeba na lyžích, jistě víte, že musíte sundat rukavice, aby bylo možné obrazovku ovládat. Někteří výrobci to řeší nášivkou se speciálním polymerem ve špičce prstu. Toto řešení není technologicky ani z hlediska vzhledu příliš účinné a estetické. Firma Mountain Hardweare přichází s lepším řešením, kdy vodivý polymer je integrován do samotné rukavice jako celku. Toto řešení je okem neviditelné a tudíž neruší vzhled rukavice. Zároveň je vysoce účinné při dotyku s obrazovkou a má pozitivní vliv i na trvanlivost a přilnavost k jakémkoliv povrchu.
 • STANDARD (NATURAL)

  • Široký svršek, zejména pak v  místě příčné klenby by měla mít obuv pro vytrvalostní běh. Příčná klenba je při běhu nejvíce zatěžovanou částí chodidla, bez ohledu na způsob došlapu (pata, špička, střed). Odrazová fáze je vždy prováděna z  přední části chodidla. Příčná klenba se při odrazu rozšiřuje, a pokud je „stresována“ úzkým svrškem, není běh příjemný, dochází k  větší a rychlejší únavě, hrozí různé formy zranění a zkracuje se životnost svršku. Čím delší vzdálenost poběžíme, tím více bude příčná klenba zatěžována, a proto je potřeba poskytnout chodidlům v  této části dostatečný prostor pro přirozenou práci.
 • SpEVA®

  • Materiál mezipodešve SpEVA® je dalším efektivnějším vývojovým stupněm obvykle používaného materiálu ASICS EVA.
   Tento materiál je tvořen makromolekulami s vlastnostmi pryže, které se po každém kontaktu se zemí extrémně rychle regenerují a opět se vrací do svého výchozího tvaru, aby mohly efektivně tlumit náraz dalšího kroku.
 • Space Dye Jersey

  • Směs 56% bavlny, 36% polyesteru, 8% 40 D lycry a barvený žerzej (pletenina). Tato vlákna nabízejí unikátní variaci barev a pohodlí při nošen
 • Shift

  • Jemně česaný fleece se strukturou vzduchových kanálků poskytuje optimální mikroklima. Díky kapilárnímu jevu zajišťuje skvělý transport vlhkosti. Gramáž: 190 g/m2.
 • Shadow Tex

  • Odolná proti oděru a roztrhnutí. Tkaná trojitým polyuretanovým zátěrem. Používá se hlavně k výrobě taštiček a kapsiček.
 • Save Your Energy

  • Nosný systém s efektivním systémem odvětrávání zad. Vytváří volný prostor mezi batohem a tělem a umožňuje tak přístup čerstvého vzduchu ze tří stran. Díky promyšlené konstrukci a odolným materiálům je tento nosný systém vhodný pro vetšinu batohů.
 • STEALTH

   • STEALTH C4 - Nejtěžší skalní lezení je možné díky Stealth C4, který je favoritem mnoha špičkových světových horolezců. C4 poskytuje vysoké tření a skvělé lemování.
     
   • STEALTH S1 - Ideální směsí podrážky bot pro pěší turistiku a horskou cyklistiku, protože absorbuje daleko více nárazy, než tradiční podrážky z přírodní gumy. Vysoké tření gumy je navrženo pro dlouhou životnost.
     
   • STEALTH  Hf - Mnoho současných skalních stoupání a balvanů zahrnuje příliš velké problémy s převisy. Navrhli jsme Hf gumu tak, aby se horolezci mohli vytáhnout i nohama. Hf je lepkavá a odpovídá i těm nejmenším hranám.
     
   • STEALTH AquaStealth - Zachraňujeme na světě jednu rybu za druhou. Všichni velcí výrobci rybářských bot přesedlali z plsti na AquaStealth ve snaze bojovat s potenciálně katastrofickou nemocí ryb. Rybáři získali skvělou trakci na vlhkých a uhlazených površích.
     
   • STEALTH Amphibia - Určeno pro vysokou přilnavost na mokrém i suchém povrchu, Stealth Amphibia kombinuje vysoké tření s trvanlivostí. Amphibia je ideální pro canyoneering, vodní sporty a rybaření.
     
   • STEALTH Onyxx - Nový standard vysokého tření gumy, Onyxx má bezkonkurenční tvrdost, lepkavost a vynikající trvanlivost.

    

   • STEALTH Phantom - Nenechte žádné stopy. Nový Stealth Phantom nedělá šmouhy, ale zachovává si vysoké tření a odolnost. Tato guma se dělá taky v barvách a je určena především pro Skateboard, Freerunner a všechny indoor/outdoor sportovce, kteří potřebují nasadit plášť neviditelnosti.

    

   • STEALTH Mystique - Odolná guma navržená tak, aby byla lehčí s dvojnásobnou výdrží oproti předchozí. Exotické přísady získaly známky, mimo tabulku hodnocení v PICO abrazivním testu odolnosti.
 • Speed grip

  • Pro rychlý pohyb ve složitém terénu. Závody prověřený speed grip vám zaručí rychlost a hbitost v náročných terénech. Podrážka s lineárně vedeným vzorkem je z oděruodolné směsi, jež byla navržena pro maximalizaci předozadních pohybových sil. Mnoha směry orientované drážky v podrážce způsobují, že se bota zakusuje do rozvolněných vertikálních terénů, a zaručuje vám tak vyšší rychlost při výstupech. Zlomová zóna v patní části podrážky se o vás stará při sestupech.
 • SoftShell Tec-Shield

  • SoftSell Tec-shield je vybaven větruodolnou prodyšnou membránou, která dodává výslednému výrobku širší možnosti použití. Daný produkt je dokonale větruodolný a zabraňuje pocitu ochlazování (Wind chill efekt).

 • Sanitized® Silver

  • Ionty stříbra na povrchu vláken účinkují proti řadě bakterií a plísní. Působí jako deodorant a nedochází ke vzniku nepříjemných pachů.
 • Salewa Airspace

  • Vypilovaná konstrukce s elastickým kovovým obloukem a sítovými podložkami umožnuje efektivní cirkulaci vzduchu mezi batohem a zády. Airspace-systém zad je velmi flexibilní a bez problému se přizpůsobí zádům uživatele. Dosedací polštárky přídavně podporují komfort nošení a rozložení zátěže.
 • Salewa Airmat

  • Integrovaný nosný systém Airmat optimalizuje odvzdušnění zad. I při intenzivní sportovní činnosti umožnují tepelně formované a ergonomicky přizpůsobené dosedací zóny volnou výměnu vzduchu na zádech. Nastavitelný Y-rám z karbonu ješte víc podporuje vynikající komfort nošení a perfektní kontrolu zátěže.
 • SoftShell DoubleW

  • Kombinací nejlepších vlastností fleece a klasických softshell materiálů vznikl nový Soft Shell DoubleW. Jedná se o jednovrstvý funkční materiál s dvojí technologií tkaní, který je lehký s důrazem na co nejmenší objem a 100% prodyšný. Vnější strana je odolná vůči oděru, trvale voděodpudivá a dostatečně větru odolná. Vnitřní strana rychle transportuje tělesný pot na povrch.

 • SoftShell

  • Výrobky s použitými vrstvenými materiály Soft Shell lze označit za produkty nové generace. Svými vlastnostmi vyhovují většině podmínek, se kterými se při pobytu v přírodě setkáváme. Materiály Soft Shell jsou větruvzdorné, mají vysokou míru vodoodpudivosti, elastičnosti a vynikají mechanickou odolností.

 • S3

  • Díky této technologii vnímáte běh lesem jako procházku po parku. S3 je vyvinuta jako dokonalá ochrana nohou před nepříznivými vlivy nárazů a otřesů při došlapu a doskoku. Maximálně redukuje riziko podvrknutí kotníku.
  T
 • Taurpaulin 1000

  • Pevný a odolný materiál z 1000 den textilie s hladkým povrchem, který se používá zejména pro batohy. Tkanina je potažena z obou stran polyesterem, díky tomu je absolutně vodotěsná a snadno se čistí.
 • Tactel DWR

  • 33D 310 TAFFETA RIPSTOP TACTEL DWR MICRO SOFT NYLON je model z řady TACTEL od výrobce DuPont. Je to velmi hustě tkaná, pevná, jemná, větruvzdorná a vodoodpudivá, syntetická tkanina. Její pevnost je ještě zvýšena tkaním RIPSTOP. Prodyšnost je optimalizovaná dle požadavku na vnější tkaninu.
 • Tactel

  • Speciální upravené vlákno Tactel® od firmy DuPont  a pokročilá technologie tkaní zaručuje lehkost a vysokou prodyšnost vyrobené tkaniny. Takto vytvořené materiály si zachovávají větru odolnost a částečnou vodoodpudivost.
 • T-Rip Light

  • Ultralehká tkanina s inovačním PU/silikonovým povlakem, jehož prostřednictvím tkanina 210T dosahuje vyššíodolnost proti přetržení i s nižší hmotností, než těžší materiály.
 • Thermic MicroTM

  • Nová izolace z krátkých vláken je využívána pro své speciální vlastnosti - velký loft a zároveň velká stlačitelnost. Poskytuje výbornou izolaci, udrží tělesné teplo, používaná do spacáku.
 • TFX

  • Systém vytvořený tak, aby zajistil maximální pohodlí při nošení velké zátěže na dlouhých cestách a zároveň byl jednoduchý.
 • Textreme 6.6

  • Odolná technická polyesterová tkanina s polyuretanovým zátěrem a variabilním použitím při výrobě batohů a cestovních doplňků.
 • Texamid 5.5

  • Polyamidová tkanina s povrchem odolným proti oděru a polyuretanovým zátěrem nabízejícím vysokou odolnost proti vodě. Tkanina je příjemná na dotek a vhodná pro různé použití jak na výztuhy namáhaných částí, tak i jako hlavní materiál pro výrobu batohů.
 • Thermo°Cool

  • Thermo°CoolTM je název pro funkční syntetické vlákno vyvinuté firmou Advansa. Jedná se o směs dutých vláken opletených vlákny s kanálkovým povrchem. Duté vlákno má schopnost izolovat a udržovat teplotu, zatímco kanálkové vlákno dokáže rychle nasát vlhkost a účinně ji odpařit. Tato kombinace vláken umožňuje oblečení dosáhnout tepelného komfortu při aktivitách jak s nízkou tak i vysokou intenzitou pohybu.
 • Technoshell2L

  • Vodě a větruodolný dvouvrstvý softshellový materiál s vlaminovanou membránou používaný k výrobě svrchního oblečení.
 • Teflon 33D 280 Taffeta Teflon Micro Soft Nylon

  • Nejvyšší model z řady TEFLON od výrobce DuPont. Je utkaná speciální technologií z mikrovláken MERYL. Je výjimečně pevná a hustá při zachování vynikající prodyšnosti. Je určitě, bezpečně a bezkonkurenčně nejpříjemnější na dotyk.
 • Teflon

  • Odolná vodoodpudivá ochranná úprava od firmy DuPont.

   Teflon (polytetrafluorethylen, PTFE) patří k termoplastům, ale má i některé vlastnosti reaktoplastů.

   Použití teflonu – lze aplikovat na textilní vlákno, textilie je pak vodoodpudivá. Díky odolnosti vůči vysokým teplotám a nepřilnavosti povrchu se používá také k povrchové úpravě nádobí.

 • TRAILROC

  • Trailroc je vhodný na všechny kategorie trailů až po ultratraily, a překonává vynikající vlastnosti podešve Roclite na tvrdším, suchém, případně lehce vlhkém prostředí. V případě hlubokého bláta je ovšem Roclite nepřekonatelný. Další velkou výhodou oproti ostatním podešvím je méně sensitivní pata, tzn. při těžkých, dlouhých, kamenitých sebězích netrpí tolik paty při došlapech. Při seběhu přes špičky velmi oceníte širší část podešve ve špičce, která tak zajišťuje větší stabilitu. Širokou špičku jistě ocení všichni vyznavači vytrvalostních běhů. Chodidlo má ve špičce dostatek prostoru pro práci a zejména příčná klenba není stresována úzkým svrškem při dlouhodobé zátěži.
 • Torso Micro Adjust

  • Stlačováním nebo uvolňováním tlačítka na bederáku nastavíte bederní část zádového systému a tím ji přizpůsobíte tělu, terénu, počtu vrstev oblečení nebo záteži (TFX9).
 • Torso Fit

  • Jednoduché nastavení zádového systému (TFX5).
 • Thornguard

  • Směs 91% nylonu a 9% elastanu. Lehký příjemný a elastický materiál využívaný pro trekkinové oblečení (tílka, kalhoty,…).
 • Thor

  • Acrylová vlákna THOR•LON jsou exkluzivně vyvinuta pro ponožky Thorlo. Díky zvláštní konstrukci vykazují lepší odvod vlhkosti z bot než běžná acrylová vlákna. Tvoří základ pro odolné a na omak příjemné ponožky, címž maximalizují komfort jejich nošení.
 • Torso Fit Centro

  • Jednoduchý patentovaný zádový systém pro batohy střední velikosti s jednoduchým nastavením, velkou životností a nízkou hmotností. Torso Fit® Centro používá centrálně umístěnou přezku pro snadné, rychlé a spolehlivé nastavení. Přesná nastavení usnadňují referenční Torso Fit barevné kódy - při správném nastavení se daná barva objeví uprostřed přezky.
 • Torso Fit ASP

  • Jednoduchý, pevný a velmi spolehlivý nosný systém, vyvinutý z originálního konceptu bratrů Loweových. Díky neustálému vylepšování batohy jím vybavené získávají přední umístění v zákaznických anketách. Oba systémy Torso Fit ASP 7 I Torso Fit ASP 9 byly vylepšeny. Díky novému kontaktnímu materiálu je bederní pás a ramenní popruhy pohodlnější, při zachování legendárního komfortu a podpory při nošení težkých nákladů.Také zádový panel je z nového materiálu a lepším odvětráním zad.
 • Titan

  • Titan (chemická značka tohoto prvku Ti) je jako materiál pro výrobu preferován zejména pro fyzikálně-chemické vlastnosti, mechanickou pevnost a dobrou odolnost proti korozi, a to i ve slané vodě.

   V běžném každodenním životě se s titanem můžeme setkat například jako s materiálem pro výrobu luxusních rámů jízdních kol, hodinek, šperků, golfových holí.

 • Thinsulate

  • Špickové mikrovlákno z produkce firmy 3M. Díky vynikajícím užitným vlastnostem je Thinsulate celosvětově používaný jako izolační vrstva pro oblečení a spací pytle určené i do extrémních podmínek. K přednostem Thinsulate patří vysoká termoizolační schopnost při minimálním objemu, nízká hmotnost rouna, jednoduchá údržba a dlouhá životnost.
 • Thermore TMK

  • Značkové mikrovláknové rouno, u kterého se pomocí speciálních technologií dosahuje vynikajících termoizolačních vlastností. Oblečení, kde je toto rouno použito, je lehké a dobře se přizpůsobuje tělu v širokém rozsahu pohybů při lyžování i snowboardingu.
 • Thermolite MICRO

  • Značkové mikrovlákno od firmy Dupont speciálně určené pro tepelnou izolaci oděvů.  Patentovaná technologie výroby vláken zajišťuje vynikající termoizolační vlastnosti při minimálním objemu rouna. To Thermolite výrazně odlišuje od běžně používaných izolačních materiálů. Výhodou oděvů s izolační vrstvou Thermolite je také velmi snadná údržba a dlouhá životnost.

 • Thermolite

  • Thermolite je syntetické duté vlákno vyráběné společností Advansa. Vyznačuje se nízkou hmotností, vysokou životností a výbornými izolačními účinky. Thermolite byl vyvinut firmou DuPont a jako inspirace tehdy sloužila srst ledního medvěda, jejíž chlupy jsou vlastně také dutá vlákna obsahující tisíce uzavřených dutin se vzduchem. Thermolite má ve srovnání s bavlnou o 50% vyšší schopnost odpařit vlhkost, oblečení z vláken Thermolite tak schne podstatně rychleji.
 • TXP900

  • Oděruvzdorná odolná tkanina (900 D polyester). Používaná na namáhaných a exponovaných částech batohů.
 • TXP450

  • Technická tkanina ze strukturovaného polyesteru používaná k výrobě menších batohů a cestovních doplňků.
 • Tripplepoint XL

  • 3 vrstvá laminovaná membrána 20 000/ 20 000.
 • Traxion

  • Když při sportu rádi měníte směr. Traxion nabízí optimální rozložení  a tvar gripů na podrážce pro maximální záběr do všech směrů. Zároveň šetří energii a přispívá tak k lepšímu výkonu. Specifický profil podrážky oceníte zejména při změnách směru a během předozadních pohybů.
  U
 • UNIFLY

  • Vyrobeno z ultra-pružné měkké pěny se strategicky umístěnými "polštářky".
   Rozptyluje nárazy a napomáhá stabilitě při odrazu.
 • Unicore

  • BEAL spuštěním převratného výrobního procesu posouvá hranice možného. Tato nová technologie zvyšuje bezpečnost, zlepšuje vlastnosti lana a nabízí opravdový komfort pro lezení na stěnách i na skalách.

    

   Jak Funguje UNICORE?

   Oplet lana může být přeseknutý nebo prodřený, ale stále zůstává pevně spojen s jádrem, což umožňuje lezci bezpečně slanit či stoupat. Když dojde k přeseknutí opletu přes hranu u běžného lana, což je častý případ v horách, oplet se shrne a jádro se odkryje v rozsahu až několika metrů. Pak není možné přes tento úsek lana stoupat či slaňovat. Technologie UNICORE® zcela zabraňuje posuvu opletu a je výjimečně užitečná při alpském lezení v mokrém sněhu a ledu, kde se riziko posuvu opletu značně zvyšuje.

  V
 • Vibram XS Grip

  • Osvědčená směs od Vibramu, kterou Rock Pillars používá pro výkonnostní modely lezeček. Podešev Vibram XS Grip zajistí stabilitu na lištách i plotnách. Vykazuje výbornou přilnavost za všech teplotních podmínek. Tato měkčí gumová směs je ideální zejména pro extrémní sportovní lezení v převislých terénech.
 • Vibram

  • Nejznámější značka podrážek bot. Se žlutým osmiúhelníkem jako jejich výrazným poznávacím znamením se mužeme setkat na všech druzích bot pro outdoorové použití od sandálů až po skialpinistecké skeletové boty. Široká paleta profilu podrážek z pryžových směsí ruzných tuhostí zaručuje maximální záběr a přilnavost v podmínkách, pro které jsou boty určeny.
 • VentAir

  • Systém materiálů VentAirTM representuje poslední generaci vyspělých tkanin, nabízí výbornou odolnost proti větru a vodě v kombinaci s prodyšností a transportem vlhkosti. Skládá se ze tří druhů látek (VentAir, VentAir Wind a VentAir Pro), každá s jinými vlastnostmi pro jiné použití.

   VentAir® je tkanina, která poskytuje výbornou ochranu proti děšti, odvětrání a pohodlí pro širokou škálu sportů. Je to volba všech zapálených atletů.

   Vodní sloupec: > 8000 mmProdyšnost: > 8000 g/m2/24 hod.

   VentAir® Pro poskytuje maximální ochranu proti dešti, odvětrání a komfort za všech rozmarů počasí. Nejlepší volba pro ty nejtvrdší výzvy.

   Vodní sloupec: > 15000 mmProdyšnost: > 15000 g/m2/24 hod.

   VentAir® Wind je materiál, který Vám zajistí výbornou ochranu a odvětrání za větrného počasí.

   Odolnost vůči větru: < 35 mm/sProdyšnost: > 8000 g/m2/24 hod.

   Testovací metody odpovídají normám JIS L1099 B1 (prodyšnost), JIS L1092 B (vodní sloupec), ISO 9237 (odolnost vůči větru).

 • Velocity 420 D

  • Velmi odolná polyamidová tkanina širokého spektra, použití při výrobě batohů a cestovních doplňků.
  W
 • Winter grip

  • I ve zmrzlém terénu budete v bezpečí. Jak můžete odvodit z názvu, winter grip nejlépe funguje v mrazivých podmínkách. Oděruodolný vzorek byl navržený pro zajištění přilnavosti v mnoha směrech, a to v jakémkoliv terénu. Teplotně citlivé gumové výstupky v chladných podmínkách tvrdnou, díky tomu se zakusují hluboko do sněhu a ledu, a zajišťují tak maximální přilnavost. Zlomová zóna v patní části podrážky zabrání uklouznutí na sněhu a ledu.

    

 • Windstopper

  • Membrána WINDSTOPPER® je pevně nalaminována mezi vnitřní a vnejší fleece. Čím vetší je mocnost jednotlivých vrstev, tím vyšší je tepelný výkon. Materiály WINDSTOPPER® nabízejí trvalou ochranu proti větru a jsou velmi dobře prodyšné. Prodyšnost Ret 2 - 7,5 (v závisloti na mocnosti vnějšího a vnitřního materiálu).

    

   Varianta

   WINDSTOPPER SOFTSHELL

   Třívrstvá konstrukce, kde membrána WINDSTOPPER® Soft Shell spojuje pohodlí příjemné střední vrstvy se spolehlivou ochranou proti studenému větru, mírnému dešti a snežení. Prodyšnost Ret 4 - 7 (v závisloti na mocnosti vnitřního fleece).

 • Washed

  • Průmyslové oprání výrobku, kterým se dosáhne pohodlného pocitu z daného materiálu a unikátního vzhledu.
 • Warm Zone

  • Polyamidová pletenina se speciálními zateplenými zónami v oblastech citlivejších na chlad (ledviny, ramena, zápěstí). Používá se k výrobě funkčního spodního prádla do extrémně nízkých teplot.
 • Welding

  • Welding je technologie spojování dvou a více materiálů svařováním, tedy bezešvým způsobem. Ultrazvukové svařování, na rozdíl od klasického lepení, nemění základní vlastnosti použitých materiálů. Pomocí ultrazvuku je možné laminování i u materiálů s rozdílnými body tavení. Šetrné k životnímu prostředí.

  X
 • X2

  • Spací pytle, které značíme X2, jsou ideální pro využití při jarních a letních outdoorových aktivitách. Pokud vyrážíte do přírody a nečekáte horké letní noci, na spací pytle z této série se můžete spolehnout, neboť Vám zaručí dostatek tepelného komfortu.
 • X1

  • Označení X1 specifikuje ultralehké spací pytle, jež vynikají minimálním objemem, hmotností a zároveň výbornými termoizolačními vlastnostmi. Ideálně je využijete pro letní kempování u vody, v lese, oblíbí si je i příznivci cykloturistiky a vodáctví.
 • X-TALON

  • Měkká kontaktní pryž, která je velmi podobná směsi na výrobu lezecké obuvi, nabízí společně s agresivním dezénem podešve exklusivní kontakt s podložkou za všech klimatických podmínek. Stovky medailí ze světových šampionátů, to je myslím hlavní vizitka, kterou se tato vynikající podešev může chlubit. Měkká podešev je vyrobena z jediné, velmi měkké směsi a díky agresivnímu designu, řeší také velkou část „tlumení“.
 • X3

  • Znak X3 nesou spací pytle obsahující modely k použití od jara do podzimu. Jsou vhodné pro použití v extrémnějších podmínkách, disponují značkovými náplněmi a mají výborné termoizolační vlastnosti.
  Y
 • YKK

  • Funkční a vysoce kvalitní značkové zipy zaručují pohodu a spolehlivost při dlouhodobém používání.

  1
 • 190T Nylon Taffeta PU

  • Velmi lehká polyamidová tkanina s nepromokavým polyuretanovým zátěrem. Používá se převážně k výrobě pláštěnek a ponč.

  2
 • 210 Denier Nylon Oxford

  • Lehká a odolná nepromokavá polyamidová tkanina s trojnásobným polyuretanovým zátěrem.

 • 2RN330

  • Lehká polyamidová tkanina s dvojitou ripstop strukturou, propujčující tkanině mimořádnou pevnost při minimální hmotnosti.

  3
 • 3D mesh

  • Materiál, který zajištuje dostatečnou ventilaci a komfort při nošení batohů, tašek atd. Zádový panel a ramenní popruhy jsou ergonomicky tvarované, vyztužené a pokryté síťovinou. Vyrábí se v různých variantách dle potřeby produktu.

  4
 • 450 HD Polyester Oxford

  • Odolná polyesterová tkanina s prodyšným polyuretanovým zátěrem.

 • 420 Den High Density Nylon

  • Velmi pevná polyamidová tkanina, která je velmi odolná proti oděru. Používá se na oděvy do náročných podmínek nebo k vyztužení namáhaných částí. Odolnost proti vodě jí dává čtyřnásobný polyuretanový zátěr. 420denierové vlákno "Den" dodává materiálu vysokou míru odolnosti vůči přetržení.

  6
 • 600 D Polyester

  • Polyesterová tkanina vysoké gramáže, používaná k výrobě dna batohů a dalších částí namáhaných na oděr.

0,-