Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Vlnu v létě? Merino Cool Lite ano!

Říkáte si, že nosit vlněné oblečení v létě je nesmysl? Vůbec ne! Totiž, není vlna jako vlna. A tahle merino je přímo dělaná do horkého léta. S produkty z Merino vlny Cool lite™ od Icebreakeru se budete za teplých letních dní cítit naprosto skvěle.

CO JE TO COOL-LITE™

Icebreaker’s Cool-Lite™ technologie kombinuje přirodní pohodlí a prodyšnost merina s materiálem TENCEL®, přírodním vláknem z eukalyptovníků, které pocházejí z udržitelných zdrojů. Je schopen odvádět vlhkost třikrát rychleji než samotné merino. Jde o jedinečné spojení přírodních vláken pro všechny, kdo chtějí být aktivní a zároveň zůstat v suchu a pohodlí v horkém létě.

CO JE TO TENCEL®?

TENCEL® je celulózové vlákno přírodního původu. Je to nejsilnější celulózové vlákno, přičemž základní surovinou pro výrobu je dřevní hmota eukalyptovníků, které jsou udržitelně pěstovány. Kultivovaný les není pro zemědělství udržitelný. Pro srovnání - bavlna využívá potenciální zemědělskou půdu, což znamená, že konkuruje potravinářské výrobě. Spotřeba vody při pěstování je 10x – 20x nižší než u bavlny.

JAKÉ JSOU VÝHODY MATERIÁLU TENCEL®?

 

  • POCIT: Vlákna TENCEL® jsou hladká a suchá na povrchu, což zanechává látku suchou na dotek. Látky jsou díky tomu neuvěřitelně jemné a pohodlné.
  • ODVOD VLHKOSTI: Vlákna TENCEL® jsou hladká a suchá na povrchu a zadržují vlhkost uvnitř, což zanechává látku suchou na dotek. Fibrily uvnitř materiálu TENCEL® se chovají jako malá mikrovlákna a odvádějí vlhkost skrze vlákno.
  • REDUKCE BAKTERIÍ: TENCEL® nabízí nejlepší klima mezi látkou a pokožkou. Vlhkost a funkčnost materiálu TENCEL® se podobná lidské kůži, udržuje rovnovážný stav kožních bakterií.
  • REGULACE ZÁPACHU: Bakteriální růst je na celulózových vláknech nižší než na vláknech syntetických, což znamená, že nevzniká nepříjemný zápach.
  • ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ: Díky uzavřenému systému je šetrný k životnímu prostředí, 99.5–99.8%  rozpouštědla, které se používá k výrobě materiálu TENCEL®, je recyklováno

 

Vyberte si z cool lite produktů

 

triko krátký rukáv Icebreaker M Sphere SS Polo triko krátký rukáv Icebreaker W Sphere SS Low Crewe Cook Reflected šaty Icebreaker W Yanni Tee Dress Combed Lines
Sphere Polo man
ICEBREAKER
Strike lite man
ICEBREAKER
Sphere Reflected lady
ICEBREAKER
Yanni Tee Dress lady
ICEBREAKER

 

výhody Online nákupu

Doprava zdarma - při nákupu nad 1.499,- Kč máte dopravu úplně zadarmo v rámci ČR.
On-line rezervace - ideální, pokud si nejste jistí velikostí a chcete mít jistotu, že až dorazíte do vaší oblíbené prodejny, bude pro vás vaše velikost k dispozici.

Další outdoorové čtení

Chladíte se v horkém létě plánováním a přípravou zimních expedic? Nepřehlédněte novinky od českého Tilaku...
Udělejte si radost, výprodeje vrcholí! Vyhmátněte špičkovou outdoor výbavu ve slevách...
Už známe výherce v soutěži o pobyt v Rakousku. Podívejte se...