Vlnu v létě? Merino Cool Lite ano!

2 min čtení 23. 05. 2018
Říkáte si, že nosit vlněné oblečení v létě je nesmysl? Vůbec ne! Totiž, není vlna jako vlna. A tahle merino je přímo dělaná do horkého léta. S produkty z Merino vlny Cool lite™ od Icebreakeru se budete za teplých letních dní cítit naprosto skvěle.

CO JE TO COOL-LITE™

Icebreaker’s Cool-Lite™ technologie kombinuje přirodní pohodlí a prodyšnost merina s materiálem TENCEL®, přírodním vláknem z eukalyptovníků, které pocházejí z udržitelných zdrojů. Je schopen odvádět vlhkost třikrát rychleji než samotné merino. Jde o jedinečné spojení přírodních vláken pro všechny, kdo chtějí být aktivní a zároveň zůstat v suchu a pohodlí v horkém létě.

CO JE TO TENCEL®?

TENCEL® je celulózové vlákno přírodního původu. Je to nejsilnější celulózové vlákno, přičemž základní surovinou pro výrobu je dřevní hmota eukalyptovníků, které jsou udržitelně pěstovány. Kultivovaný les není pro zemědělství udržitelný. Pro srovnání - bavlna využívá potenciální zemědělskou půdu, což znamená, že konkuruje potravinářské výrobě. Spotřeba vody při pěstování je 10x – 20x nižší než u bavlny.

JAKÉ JSOU VÝHODY MATERIÁLU TENCEL®?

 

  • POCIT: Vlákna TENCEL® jsou hladká a suchá na povrchu, což zanechává látku suchou na dotek. Látky jsou díky tomu neuvěřitelně jemné a pohodlné.
  • ODVOD VLHKOSTI: Vlákna TENCEL® jsou hladká a suchá na povrchu a zadržují vlhkost uvnitř, což zanechává látku suchou na dotek. Fibrily uvnitř materiálu TENCEL® se chovají jako malá mikrovlákna a odvádějí vlhkost skrze vlákno.
  • REDUKCE BAKTERIÍ: TENCEL® nabízí nejlepší klima mezi látkou a pokožkou. Vlhkost a funkčnost materiálu TENCEL® se podobná lidské kůži, udržuje rovnovážný stav kožních bakterií.
  • REGULACE ZÁPACHU: Bakteriální růst je na celulózových vláknech nižší než na vláknech syntetických, což znamená, že nevzniká nepříjemný zápach.
  • ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ: Díky uzavřenému systému je šetrný k životnímu prostředí, 99.5–99.8%  rozpouštědla, které se používá k výrobě materiálu TENCEL®, je recyklováno

 

Vyberte si z cool lite produktů

 

triko krátký rukáv Icebreaker W Sphere SS Low Crewe Cook Reflected šaty Icebreaker W Yanni Tee Dress Combed Lines boxerky cool lite icebreaker ponožky cool lite Icebreaker
Sphere Reflected lady
ICEBREAKER
Yanni Tee Dress lady
ICEBREAKER
Anatomica boxers
ICEBREAKER
Lifestyle low cut
ICEBREAKER

 

výhody Online nákupu

Doprava zdarma - při nákupu nad 1.499,- Kč máte dopravu úplně zadarmo v rámci ČR.
On-line rezervace - ideální, pokud si nejste jistí velikostí a chcete mít jistotu, že až dorazíte do vaší oblíbené prodejny, bude pro vás vaše velikost k dispozici.

Další outdoorové čtení

Model Oroc - první krosovka s dvojhřeby v podešvi...
Artileshell - přírodní izolace, která se vyrábí z vlny baskických ovcí...
Do nového roku vše nejlepší...