Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

JAK PRÁT
Postupujte podle údajů na všité etiketě a dodržujte teplotu vody a výrobcem povolený způsob praní.

PROČ JE DOBRÉ PRÁT
Je lepší např. zimní bundu vícekrát vyprat v doporučeném speciálním pracím prostředku (např. od firmy Grangers) a následně naimpregnovat než se snažit chránit vlastnost materiálu nevypráním během několika sezón. Tkanina, která se zanese špínou, mastnotou apod. taktéž ztrácí své technické vlastnosti. Po několikanásobném vyprání (2-3x) můžete obnovit vodoodpudivost aplikací některého doporučeného impregnačního prostředku.

RUČNÍ PRANÍ
Vhodnější jsou tekuté prací prostředky určené k ručnímu praní, protože u sypkých pracích prášků není zaručené dokonalé rozpuštění pracího prostředku. Vyvarujte se toho, že do vany plné vody a prádla vsypete prací prostředek. Nejen, že nedojde ke správnému rozpuštění pracího prostředku, ale také byste mohli poškodit barvu látky.

CO NEDĚLAT u technických materiálů:

  • nikdy nepoužívejte avivážní prostředky

  • před praním nenamáčejte do pracího roztoku
     

CO DĚLAT, POKUD SE CHYBNĚ POUŽIJE AVIVÁŽ
Při praní membránového oblečení nikdy nepoužívejte aviváž, narušili byste technické vlastnosti tkaniny a na prádle by mohly vzniknout skvrny. Pokud už se tak stalo, vyperte několikrát oblečení ve speciálním pracím prostředku, určeným pro technické materiály. Částečně tak aviváž z tkaniny „odperete“, uvolníte tak ucpané póry a tkanina bude moci opět dýchat. Po vysušení je třeba oblečení naimpregnovat. Částečně tak opět obnovíte funkční vlastnosti produktu.

JAK ŽEHLIT
Oblečení můžete žehlit pouze dle údajů uvedených na všitém štítku. Pokud je povolené ždímání, a to proběhne do 500 otáček/min., nebývá žehlení ani nutné.

Přečtěte si článek včetně instruktáže JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O VAŠE OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ.