Rock Point výzva "napříč Krušnými horami" - 5 okruhů

3 min čtení 03. 06. 2022

Výzva pro všechny běžce i turisty, kteří si netroufají na ultamaratonské vzdálenosti, ale chtějí poznat hezká místa Krušných hor. Délka jednotlivých tras se pohybuje od 14 do 25 km.

Jaký okruh si dáte?

 

napříč Krušnými horami

Tiské stěny

14 km / převýšení 408 m, mapa: https://mapy.cz/s/juhurapona   

Tiské stěny jsou perlou celé trasy. Jsou naprosto odlišné od zbytku trasy „napříč Krušnými horami“. Záměrně jsme celý přeběh Krušných hor na začátku protáhli o místa, která do Krušných hor geograficky nepatří. Ale copak šlo vynechat Děčínský Sněžník a Tiské stěny, když jsme hledali vhodné místo startu a šlo jen o jeden den běhu navíc? Vrhněte se mezi pískovcové věže, proběhněte se po pískových pěšinách a užijte si speciální atmosféru okruhu, který vás zavede i do sousedního Německa.

Fláje

17 km / převýšení 225 m, mapa:  https://mapy.cz/s/pumobutevo

K přehradě Fláje dobíhali naši běžci 2.etapu. Zejména poslední kilometry v blízkosti přehrady v nás zanechaly hluboký dojem, a proto jsme se rozhodli tento okruh zařadit. Přehradu obkroužíte v její těsné blízkosti, mihnete se u bývalé vesničky Fláje, která přehradě musela ustoupit. Dodnes jsou ale na břehu patrné základy kostela a socha sv. Jana Nepomuckého.  V závěrečné části okruhu si nenechte ujít vyhlídku Puklá skála, odkud budete mít velkou část přehrady jako na dlani. Je to zároveň nejvyšší místo okruhu.

Klínovec

25 km / převýšení 604 m, mapa: https://mapy.cz/s/nemulesoro

Tohle rozhodně nebude procházka růžovou zahradou. Co také čekat od okruhu, který vede přes nejvyšší vrchol Krušných hor – Klínovec 1244 m.  Královský okruh se vším všudy. V první polovině budete téměř neustále stoupat. Nepřepalte začátek. Bývalá vápenka nebo zaniklá osada Königsmühle určitě stojí za krátkou zastávku. Za Klínovcem trasa postupně klesá, ale vyhoupnete se ještě třeba na vrchol Meluzína 1097 m. V městečku Kovářská při objevitelské výpravě naši běžci „vykoupili“ cukrárnu. Co vy, také se odměníte za výkon?

Blatenský vrch

19 km / převýšení 398 m, mapa: https://mapy.cz/s/bazureseme  

Start a cíl tohoto okruhu je v městečku Abertamy na dohled vrcholu Plešivec. Právě díky Plešivci toto kdysi hornické městečko začíná ožívat turistickým ruchem. Trasa okruhu vás zavede do Hřebečné, pak proběhnete typickými krušnohorskými loukami, pastvinami i lesy. Ocitnete se v blízkosti šachet, kde se v minulém století těžil uran. Parádní trailový úsek vás čeká kolem Blatenského příkopu a v půlce okruhu začnete prudce stoupat na Blatenský vrch 1043 m, abyste z něj ještě prudčeji seběhli kolem přírodního parku Vlčí jámy do Blatné. Odtud do Perninku a zpět do Abertam.     

Přebuz

14 km / převýšení 287 m, mapy: https://mapy.cz/s/harubacafo

Přebuz – město na konci světa, město s nejmenším počtem trvalých obyvatel v ČR (77) a pokud věříte Wikipedii úplně všechno, tak je to město, kde vládne 8 měsíců zima a další 4 měsíce je chladno. Při objevitelské výpravě nás Přebuz přivítala nádherným jarním počasím a okolní krušnohorské louky i říčka Rolava nás doslova uchvátily. Víc není třeba dodávat.

Vyrazte "na konec světa", užijte si krásu trailového běhu. Třeba se na trase potkáme,
Rock Point

Další outdoorové čtení

Vše o běhu na jednom místě. Naučíme vás správný běžecký styl, otestujete si boty světových značek na vlastní kůži, poradíme s výběrem, doporučíme tréninkový plán...
Cyklojízda vozíčkářů na handbiku proběhne na Stezce Českem. Přidejte se na kole k handbikům, startujeme už 1. 7. 2022 z Karlových Varů...

Stezkou Českem na handbicích

30. 06. 2022
3 min čtení
Podporujeme
Běžecká speciálka Na Perštýně vás zve na testování běžecké obuvi i výběh po parkových cestách Obory Hvězda. Vyzkoušejte značkovou obuv a dejte si námi pár kiláčků...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey