Stezkou Českem na handbicích

3 min čtení 30. 06. 2022

Začátek července přinese ojedinělé cyklistické zážitky vozíčkářů a sportovních asistentů ve spolupráci Sportovního klubu vozíčkářů Praha (SKV Praha) a Stezky Českem. Vozíčkáři na handbicích (speciální kola pro vozíčkáře ovládaná rukama) budou opět putovat Českem. Cyklojízda povede západní částí Stezky Českem a jejím okolí.

 

Handbike jsou speciální kola pro vozíčkáře ovládaná rukama

Devět vozíčkářů a více jak deset jejich osobních a sportovních asistentů vyrazí 1.7. 2022 z Karlových Varů přes Františkovi Lázně, přes Český les až k cíli cesty 9. 7. v Pocínovicích. Předsedkyně SKV Praha Michaela Krunclová prozradila:

„Tato jízda je vždy pro opravdové cyklo nadšence. Handbikery čekají náročné dny. Musí překonat vzdálenost 260 kilometrů, našlapat mnoho metrů převýšení a vzdát se svého komfortu, protože nocují většinou v kempech ve stanech, navíc každý večer jinde.“

K cyklo týmu se na kole můžete přidat i vy

Každý den se s naší výpravou mohou setkat stezkaři a dokonce ve dnech 4. – 6. 7. se lidé budou moci setkat se zakladatelem této Stezky s Martinem Úblem. Ale přidat se může, kdokoliv, kdo by s námi chtěl některou etapu zdolat na kole.

Cesta bude detailně zaznamenána na stránkách klubu: www.skvpraha.org

Sbírka Šlápni do toho

K naší pouti jsme spustili pro všechny stezkaře sbírku na podporu sportu lidí na vozíku ze Sportovního klubu vozíčkářů Praha. Každý, kdo vkročí na svou pouť Stezkou Českem může počítat své ušlé kilometry a za každý kilometr věnovat nějakou částku přes sbírku na Donio s názvem Šlápni do toho. Veškerý výtěžek půjde na sport vozíčkářů. I Vy se v létě můžete vydat poznávat krásy Čech a podpořit nás.

Více o možnosti podpory: https://www.donio.cz/slapni-do-toho

 

Sbírka Šlápni do toho podporuje sportovní aktivity vozíčkářů


Sport je pro všechny

Hlavním posláním SKV Praha je přivádět tělesně handicapované ke sportu. Tento klub má nejširší záběr sportovních aktivit v ČR. Vozíčkáři se mohou věnovat florbalu, lyžování, stolnímu tenisu, tancování, potápění, orientačnímu závodu a outdoorovým sportům – jako je cyklistika, vodáctví či jachting.

Pomocí sportu získávají lidé na vozíku fyzickou i psychickou odolnost. SKV Praha má přes 140 aktivních handicapovaných členů z celé ČR a mnoho dalších, kteří si sport přijíždí vyzkoušet. Jsme rádi, že jako Rock Point můžeme pomoci a spolupráce se Stezkou Českem a SKV Praha je pro nás velmi příjemnou zkušeností.

Více o akci - Cyklopouť Stezka Českem

Další outdoorové čtení

Vše o běhu na jednom místě. Naučíme vás správný běžecký styl, otestujete si boty světových značek na vlastní kůži, poradíme s výběrem, doporučíme tréninkový plán...
Stezka Českem se v některých úsecích stávala téměř Stezkou smrti. Jak se osm handbikerů popralo s terénem...
Běžecká speciálka Na Perštýně vás zve na testování běžecké obuvi i výběh po parkových cestách Obory Hvězda. Vyzkoušejte značkovou obuv a dejte si námi pár kiláčků...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey