Vyhledávání

cs

Potřebujete poradit? 379 200 777(Po–Pá 8:00–16:30)

Skitouringové kurzy 2023

Chcete si své první skialpové krůčky vyzkoušet nebo zlepšit techniku a projít se s námi přes hřebeny českých hor? Rezervujte si svůj termín.

Máte rádi hory, lyže, pohyb a chtěli byste vyzkoušet něco nového? Láká vás skitouring? Pojďte s námi ochutnat první porci skialpu a vyzkoušejte si, jaké to je stoupat na lyžích s tuleními pásy. Skialpové lyže, boty i pásy vám půjčíme. Co vás na kurzech tedy čeká?

Vyzkoušíte si pohyb na pásech, naučíte se stoupací otočku, okusíte jízdu v neupraveném sněhu, dozvíte se základní informace o vybavení a jak s ním zacházet, seznámíte se s lavinovou výbavou, naučíte se základní pravidla bezpečné túry a užijete si skvělý skialpový víkend.

Základní kurzy

Kurz je určený pro všechny, kteří chtějí se skitouringem začít nebo si zatím netroufají na samostatné túry. Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového nebo už jim jsou ohraničené sjezdovky jednoduše malé či nudné.

Program základních kurzů

Pátek: večerní příjezd, ubytování, večeře a seznámení

Sobota: začátek v 9:00 hodin ve společenské místnosti. Po rozdání vybavení si vysvětlíme teorii. Funkci výbavy, základní pojmy, princip pohybu na lyžích s tuleními pásy. Poté vyzkoušíme základní pohyby v praxi a vydáme se na celodenní nenáročnou túru spojenou s obědem (není v ceně) na některé z horských chat, během kurzu v Krkonoších nakoukneme do naší skialpové speciálky ve Špindlerově Mlýně. Kažodpádně si budeme užívat pohybu na lyžích, vyzkoušíme sjezd v neupraveném terénu a dle situace třeba okoštujeme i skialp při měsíčku. Návrat na ubytování a volné debatování o skialpových, lavinových i jiných tématech, která vás budou zajímat.

Neděle: začátek v 9:00 hod ve společenské místnosti a vyrazíme rovnou do terénu. Túra bude spojená se základní lavinovou teorií. Čeká vás praktická ukázka práce s lavinovým vyhledávačem, sondou a lopatou. Návrat do místa ubytování v odpoledních hodinách, vrácení vypůjčeného vybavení, ukončení kurzu kolem 15. hod. Na jídlo a odpočinek se zastavíme na některé horské chatě (jídlo není v ceně).

Skialpové přechody krátké

Už jste si skitouring vyzkoušeli? Chtěli byste si ho užít plnými doušky a vydat se na delší túry a zažít nezapomenutelné? S námi máte možnost poznat skialpinistické Krkonoše a Kralický Sněžník za víkend. Pod vedením zkušených horských průvodců si projdeme skialpové úseky a každou noc zakotvíme na jiné boudě. Vydejte se s námi na hřebeny českých pohoří.

Program skialpových přechodů Krkonoše

Pátek: sraz v 17 hodin v Peci pod Sněžkou na parkovišti u Kapličky (GPS  50.6968117N, 15.7377025E). Rozdání vybavení a výstup na horskou chalupu Na konci světa. Nutno mít s sebou čelovku! Ubytování, večeře a seznamovací večer (povídání o skitouringu a skialpinismu, o vybavení na skialp, lavinové problematice, o typech túr v horách atd.).
Ubytování a jídlo (není v ceně kurzu): cena ubytování za noc je 450 Kč bez možnosti jídla. Večeři si vezměte z domova s sebou do batohu, na snídani se ráno přesuneme na Jelení louky (cena cca 150 Kč).

Sobota: přes hřebeny přechod na Sněžku a sjezd na Děčínskou boudu. Sobotní túra bude celodenní a je potřeba alespoň průměrná fyzická zdatnost. Ubytování, večeře a rozlučkový večer (povídání o skitouringu a skialpinismu a dle zájmu tipy na túry v ČR i zahraničí).  Možnost HOT TUBE (koupacího sudu) - není v ceně. V případě zájmu napsat do přihlášky nebo mailem, musíme rezervovat předem. Ubytování a jídlo (není v ceně kurzu): cena ubytování je 600 Kč s polopenzí.

Neděle: túra Javořím dolem a přechod nad Pecí se zastávkou na oběd. Sjezd do Pece pod Sněžkou na parkoviště u Kapličky cca 14. - 15. hod. Vrácení vypůjčeného vybavení, odjezd.

Program skialpových přechodů Kraličák

Pátek: sraz v 15 hodin v Dolní Moravě na parkovišti pod hotelem Vista (GPS  50.1542014N, 16.8128317E). Rozdání vybavení a kratší túra přes hřebeny do Hynčic pod Sušinou. Nutno mít s sebou čelovku! Ubytování, večeře a seznamovací večer (povídání o skitouringu a skialpinismu, o vybavení na skialp, lavinové problematice, o typech túr v horách atd.).
Ubytování a jídlo (není v ceně kurzu): na chatě Erlina, cena ubytování za noc je 1 000 Kč s polopenzí.

Sobota: přes další hřeben do Stříbrnic a přes Hraniční horu do Polska. Výstup na Kralický Sněžník ze severní strany. Spát budeme na polské boudě Schronisko Na Sniežniku. Túra bude celodenní a je potřeba alespoň průměrná fyzická zdatnost. Ubytování, večeře a rozlučkový večer (povídání o skitouringu a skialpinismu a dle zájmu tipy na túry v ČR i zahraničí).
Ubytování a jídlo (není v ceně kruzu):  cena ubytování je cca 400,- Kč za nocleh bez jídla. Lze platit i českou měnou.

Neděle: kratší túra a sjezd zpět do Dolní Moravy k autům cca 14. - 15. hod. Vrácení vypůjčeného vybavení, odjezd.

Programy skialpových přechodů nejsou vhodné pro začátečníky! Důležitá je alespoň průměrná fyzická kondice!

Skialpové přechody dlouhé - haute route

Už jste si skitouring vyzkoušeli? Chtěli byste si ho užít plnými doušky a vydat se na delší túry a zažít nezapomenutelné? S námi máte možnost poznat skialpinistické Krkonoše za víkend.

Program skialpových přechodů dlouhých - haute route

Pátek: sraz v 10 hodin na parkovišti v Trutnově na Nivách (GPS 50.5649828N, 15.9131481E). Rozdání vybavení, sbalení věcí na tři dny a transport dodávkou do Rokytnice nad Jizerou. Celodenní výstup přes Ručičky, Krakonošovu snídani a Čtyři pány. Občerstvení na polské straně v boudě pod Labským Štítem a sjezd na Martinovu boudu, kde budeme ubytovaní. Po večeři povídaní o skitouringu a skialpinismu a řešení lavinové problematiky.
Ubytování a jídlo (není v ceně kurzu):  cena ubytování 580,- Kč se snídaní, příplatek za polopenzi je 130,- Kč. 

Sobota: celodenní túra přes Boudu na Bílém Labi, údolím Bílého Labe, přes Luční boudu, výstup na Sněžku. Sjezd na Děčínskou boudu a ubytování. Večeře a rozlučkový večer (povídání o skitouringu a skialpinismu a dle zájmu tipy na túry v ČR i zahraničí). Možnost dokoupení HOT TUBE (koupacího sudu) - není v ceně. V případě zájmu napsat do přihlášky nebo mailem, musíme rezervovat předem.
Ubytování a jídlo (není v ceně kurzu): cena ubytování je 600,- Kč s polopenzí. 

Neděle: sjezd do Lvího dolu, Lvím dolem na Jelenku, oběd a sjezd na Pomezní boudy. Kolem 15. hodiny transport dodávkou do Trutnova k autům. Vrácení zapůjčenéhho vybavení, odjezd.

Program skialpového přechodu "haute route" není vhodný pro začátečníky! Důležitá je alespoň průměrná fyzická kondice!

Ubytování

U základních kurzů je pro vás zajištěno na dvě noci a není součástí ceny kurzu. V Krkonoších v penzionu Kukačka a na Kralickém Sněžníku na chatě Erlina. Jedná se o jednoduché horské ubytování ve vícelůžkových pokojích. Ubytování je společné s ostatními účastníky kurzu. Ceny za ubytování s polopenzí a parkováním pro vás, jako účastníky kurzu, jsou zvýhodněné.

U skialpových přechodů je ubytování každou noc jinde, dle programu skialpového přechodu. Krátké přechody: chata Na konci světa, Děčínská bouda (Krkonoše) a chata Erlina, bouda Schronisko (Kralický Sněžník). Dlouhé přechody: Martinova bouda, Děčínská bouda.

 • Cena ubytování chata Kukačka: 680,- Kč / noc s polopenzí (mapy, GPS 50.6815978, 15.5843647)
 • Cena ubytování chata Erlina: 740,- Kč / noc s polopenzí (1 000,- Kč / noc při přechodu) (mapy, GPS 50.164579, 16.894943)
 • Cena ubytování Děčínská bouda: 600,- Kč / noc s polopenzí
 • Cena ubytování chata Na konci Světa: 450,- Kč/ noc bez jídla
 • Cena ubytování Martinova bouda: 730,- Kč / noc se snídaní
 • Cena ubytování chata Schronisko: 400,- Kč / noc bez jídla (možnost platit v Kč)

PENZION KUKAČKA

 • V místě Přední Labská (z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna)
 • Parkoviště pro max. 6 vozidel (řetězy nutné!)
 • Podkrovní 3 a 4lůžkové ložnice
 • Umyvadlo na pokoji, WC a koupelna společná
 • Další možnost parkování poblíž - parkoviště

HORSKÝ HOTEL JAVOR

 • Ve východní části Krkonoš v Malé Úpě
 • Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou
 • Polopenze (rautová snídaně, večeře výběr ze 3 jídel)
 • Parkování 150 m pod hotelem (platí se poplatek)                         

CHATA ERLINA

 • Na vrchním konci Hynčic pod Sušinou
 • Přímo pod lyžařským areálem Kraličák
 • U chaty je velké vlastní parkoviště
 • Umyvadlo na pokoji, WC a koupelna společná
 • Vícelůžkové pokoje

U základních kurzů je vhodné se dostavit v pátek do 17:30 hod, protože v rozmezí od 17:30 do 19:00 hod se vydává večeře, která je v ceně ubytování. Ubytování bude i s polopenzí. Začíná se páteční večeří a končí nedělní snídaní.

Při příjezdu ohlaste, že jedete na skialpinistický kurz Rock Point Skialp Academy. Ubytování v penzionu není povinné, náročnější klienti si mohou zajistit ubytování sami a dostavit se ráno na místo srazu.

Ceny kurzů

 • Základní kurz - 3 500 Kč
 • Přechody krátké - 4 600 Kč
 • Přechody dlouhé - 4 900 Kč

Cena zahrnuje:

Kurzovné, zapůjčení kompletní skialpové výbavy Dynafit (boty, lyže, pásy) nebo K2, služby horského průvodce po celou dobu kurzu, zapůjčení lavinového vybavení pro praktické vyzkoušení. U skialpových přechodů dlouhých je v ceně transport dodávkou z parkoviště a zpět.

Cena nezahrnuje:

Doprava je vlastní, v ceně kurzu není ubytování (ubytování a jídlo si hradí každý samostatně).

Storno podmínky skitouringových kurzů

Pokud zrušíte svoji účast na akci 29 a více dní před začátkem, storno poplatek účtovat nebudeme. Další storno poplatky jsou stanoveny takto:

 • 10 - 28 dní před začátkem akce účtujeme storno poplatek 50 %,
 • 9 - 0 dní před začátkem akce je storno poplatek 100 %,
 • V obou případech platí, pokud za sebe seženete náhradu do 3 dnů před zahájením akce, storno poplatek se neúčtuje.

Co s sebou

Vybavení - skialpové teleskopické hůlky s většími talířky (nejsou součástí zapůjčeného vybavení). Je možné si hole vypůjčit v některé z Rock Point půjčoven. Doporučujeme batoh s možností upnutí lyží, ale není nutností. 

Oblečení na skialpy - ideálně vrstvy: funkční spodní prádlo, bunda a kalhoty z materiálu typu softshell, oblečení s membránou (např. Gore-Tex, Climatic) a lehká zateplovací bunda (např. peří, Primaloft). Do batohu náhradní rukavice, svačinu, termosku, čelovku, náhradní baterie, náplasti na puchýře a další věci co vozíte do hor (lékárničku, alu folii...atd.). Spacáky nepotřebujete, na chalupách jsou lůžkoviny. Vezměte si lehké pantofle na přezutí a ručník, plavky (v případě zájmu o HOT TUBE v Krkonoších).

Potřebujete poradit nebo se chcete zeptat na detailnější průběh kurzu? Napište nám e-mail na adresu: skialpacademy@rockpoint.cz

Specializovaná skialp test centra a půjčovny

V těchto prodejnách najdete nejširší nabídku skialpového vybavení s možností testování. Poradíme vám se správným výběrem skialp oblečení a vybavení. 

Seznam prodejen 

Termíny skitouringových kurzů

Termíny jednotlivých akcí se mohou změnit v závislosti na sněhových podmínkách, proto sledujte web nebo facebook.

Termíny pro kurzy 2023/2024 budou uveřejněny v průběhu listopadu 2023.

Darujte sportovní zážitek

Chcete účast na některém ze skialpových kurzů darovat? Je to jednoduché. Dotyčného přihlaste, kemp zaplaťte a napište si o dárkovou poukázku na e-mail skialpacademy@rockpoint.cz. Po dohodě vám ji pošleme poštou na adresu, kterou si budete přát!

Zeptejte se

V případě jakýchkoliv dotazů ke kurzům a pořádaným skialpovým akcím pište na:

skialpacademy@rockpoint

Aktuality

Podrobnosti k jednotlivým 'Rock Point skialp akcím postupně uveřejňujeme 

 blog | Facebook | Instagram

Váháte?

Láká vás vyzkoušet něco nového, ale stále váháte? Nakoukněte pod pokličku.

zážitky z kurzů

SdíletLíbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál…Porovnání produktů zavřít

Zboží bylo přidáno do porovnání produktů.

Věrnostní klub

Získejte až 15% slevu a spousty dalších výhod

Slevy na nákup až 15 %

Na vrácení zboží máte až 14 dní

Slevy na naše služby až 30 %

Cookies

Naše společnost používá soubory cookie ke správnému fungování vašeho oblíbeného e-shopu, k přizpůsobení obsahu stránek vašim potřebám, ke statistickým a marketingovým účelům. Kliknutím na tlačítko přijímám nám udělíte souhlas s jejich sběrem a zpracováním a my vám poskytneme ten nejlepší zážitek z nakupování.

Vaše nastavení souborů cookie

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie v souladu s vlastními preferencemi a později podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout v patičce webu.

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.

Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého zboží. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.

Tyto cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a za pomoci získaných dat pak můžeme zlepšovat zážitek z nakupování našim zákazníkům.

Tyto cookies jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi pro úpravu zobrazovaných reklam tak, aby pro vás byly zajímavé.