Test obuvi Salewa MS MTN Trainer Mid GTX

4 min čtení 14. 08. 2017

Mezi mé oblíbené značky, které u nás v Rock Pointu prodáváme, patří značka Salewa, sídlící v jihotyrolské metropoli Bolzano. Nedaleko se tyčí Dolomity, kde jsou výrobky Salewa testovány a vyvíjeny. Salewa dbá na stoprocentní funkčnost materiálů a zároveň na originální design.

Měl jsem radost, když jsem dostal možnost otestovat boty MS MTN TRAINER MID GTX. Vyrazil jsem proto do rakouských Alp k Halstattskému jezeru na okolní ferraty a vylezl jsem v nich nejvyšší horu Vysokých Tater Gerlachovský štít.

Martin Klusák při testování bot Salewa MS Trainer Mid GTX

Design a použité materiály

Když k nám do obchodu boty dorazily, hned mě zaujaly svým designem a celkovým zpracováním.  Vysoce odolný svršek je tvořen 1,6 mm silnou semišovou kůží a tkaninou. Proti okopům ve skalnatém terénu a suťovišti je bota chráněna odolnou gumovou obsázkou.

Nechybí membrána GORE-TEX, která zaručuje maximální nepromokavost v dešti nebo při chůzi na ledovci a sněhu. Proti povětrnostním vlivům a nepříznivým klimatickým podmínkám chrání nohy podšívka GORE-TEX PERFORMANCE COMFORT, která zároveň brání membránu před mechanickým poškozením.

detail bot Salewa MS Trainer Mid GTX

Pohorky mají novou, ergonomicky tvarovanou, vstřikovanou mezipodešev Dual-Density Bilight. Podobně jako šněrování do špičky jsem obojí uvítal při lezení na zajištěných cestách. Po celodenním nošení ve Vysokých Tatrách jsem se cítil v botách pohodlně. Podrážka Vibram Wrapping Thread Combi (WTC) mě příjemně překvapila. Chodil jsem v různých typech horského terénu a ověřil si, že WTC podešev snese nejpřísnější měřítka.

Při výstupu lesem, turistickou cestou, suťovištěm nebo po mokré trávě mě bota podržela na každé nerovnosti. Jeden prudší úsek turistické cesty, který byl pokrytý štěrkem, kameny a dalšími nástrahami jsem seběhnul a i v takovém zatížení mě Vibram WTC nezklamal.

boty Salewa MS Trainer Mid GTX obstojí v mokru

Použité technologie

Flex Collar - tato technologie umožňuje v oblasti kotníku přirozený pohyb při sestupu i s těžkým batohem. Díky kombinaci flexibility (3F System) a anatomicky tvarované vložky (Multi Fit Footbed) bota výborně sedí a zaručuje vysoký komfort. 3F System - to jsou speciální výztuhy a tvarování v oblasti paty a kotníku. 3F poskytuje dobrou stabilitu a ochranu, aniž by došlo k omezení přirozené volnosti pohybu nohy.

Multi Fit Footbed  jsou speciální vložky, složené z několika vrstev. Tyto vrstvy je možné volně odebírat nebo přidávat a dosáhnut tak dokonalého usazení nohy v botě.Univerzální bota

MNT TRAINER MID GTX jsou dostatečně pevné boty, na které při pohybu po ledovci můžete upevnit stoupací železa. Můžete se na ně spolehnout při pohybu ve skalnatém terénu nebo suťovišti, vždy máte dobře zafixovanou nohu díky 3F systému a šněrování do špičky. Při testování na ferratách u Hallstattu a při výstupu na Gerlach (cestou Martinka) jsem byl s botami spokojen.

S výrazně oranžovými tkaničkami se příjemně zachází a díky své výrazné barvě se dobře zavazují i při snížené viditelnosti.

dostatečně pevná bota Salewa MS Trainer Mid GTX

Shrnutí

Jestli hledáte univerzální, středně vysokou, tvrdší a zároveň pohodlnou botu, na kterou se i při delším treku můžete spolehnout…  SALEWA MNT TRAINER MID GTX je ta správná volba.

Martin Klusák při test obuvi Salewa MS Trainer Mid GTX na ferratáchSalewa MS Trainer Mid GTXSALEWA MNT TRAINER MID GTX:

hmotnost: 670 g
membrána: Gore-Tex®
podrážka: Vibram Wrapping Thread Combi

DMOC: 5.799,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Výhody:                                            

  • přilnavá podešev v horském terénu                   

  • maximální pohodlnost

  • stabilita paty

  • ochranná obsázka

  • variabilita vložky

  • design
     


Testoval:

Martin KlusákMartin Klusák

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám:
Rock point Brno Olympia
Outdoorové sporty provozuji od roku: 2010
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2016
V Rock Pointu jsem od roku: 2016
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: Vysokohorská turistika a skialpinismus
Specialista na výrobky: lezecké věci, batohy, boty…
Specialista na značky: Salewa, Tilak, Osprey, Pieps

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey