Test batohu Osprey Raptor 10

3 min čtení 30. 06. 2016

Batoh Osprey Raptor jsem testovala společně s přítelem na závodě Highland trail 550 (po všech směrech extrémní závod horských kol Skotskem na 890 km bez zabezpečení).

Nároky na vybavení pro extrémní závod jsou mnohonásobně vyšší než na kratší, klasické závody. S batohem existujete nonstop několik dní, je důležité, aby umožňoval přehlednou a rychlou manipulaci s věcmi, nikde nedřel a dobře seděl na zádech. Nedokonalosti švů, materiálu a střihu se po pár dnech projeví. Pokud někdo může garantovat čistotu provedení výrobku, jsou to právě extrémní závodníci.

V pátrání po možnostech českého trhu padla volba na batoh Osprey Raptor. Nadšení z precizního provedení bylo očekávané. Doposud jsme testovali několik modelů batohů značky Osprey (př. Typ Ariel 65 l Lady) a vždy se osvědčily svou propracovaností a příjemnými vychytávkami.

batoh OSPREY RAPTOR 10pořadník na nářadí, srolovatelný do dna batohu
batoh OSPREY RAPTOR 10systém LidLock pro snadné upevnění cyklistické helmy
batoh OSPREY RAPTOR 10precizní propracování přezek, úchytů, poutek v maximální kvalitě

Rozmístění kapes Vám usnadní mít v batohu pořádek. Každá věc najde své místo. Batoh je speciálně zaměřen pro cyklisty. Nechybí systém LidLock pro snadné upevnění helmy na batoh, pořadník na nářadí, kapsa na brýle, poutko pro umístění blikačky a přední elastická kapsa pro rychlé zandání bundy, kamery,…

batoh OSPREY RAPTOR 10

Díky nečekanému zvratu ve Skotském počasí jsme batoh neplánovaně vyzkoušeli nejen v deštivém, ale i extrémně teplém počasí. Díky vysoké prodyšnosti zad a systému AirScape jsme mohli komfortně jet i v takových teplotách.

Součástí batohu je rezervoár s objemem 3l. Což je pro delší výlety výhodné. Manipulace s rezervoáry je u běžných batohů komplikovaná. U batohu Raptor nikoli. Boční strana batohu je opatřena dlouhý zipem, který vede až na ramenní popruh a umožní Vám tak vyndat/zandat rezervoár během mžiku. Samotná konstrukce rezervoáru má několik dalších vychytávek. Jeho zadní strana je pevnější a drží rovná i po naplnění celého vaku vodou, proto nijak netlačí na zádech při jízdě. Za přední plastovou konstrukci vak nejen dobře drží, ale také jednoduše díky ní dopijete vše, ve chvíli kdy máte v rezervoáru poslední kapky. Po té, co dáte rezervoár do batohu, oceníte doplnění náustku o magnet. Hadička nikde nepřekáží a lehce se s ní manipuluje.

batoh OSPREY RAPTOR 10

Batoh je na zádech velmi příjemný. Dámská varianta z názvem Raven má kratší záda, proto hrany batohu neškrtí ani dámy malého vzrůstu.

 

batoh OSPREY RAPTOR 10Technické detaily

Batoh Osprey Raptor 10

hmotnost: 630 g, (940 s 3 l rezervoárem)
zádový systém: Airscape
prostor pro vodní rezervoár: 3 l

DMOC: 3.599,-
Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 Výhody:

  • na přední straně batohu je poutko pro zapnutí bederního pásu pro případ, že jej zrovna nebudete chtít použít
  • střihově promyšlený, komfortní
  • reflexní prvky
  • pásy od ramenních a bederních popruhů mají jezdící spojky, pro upevnění jejich přebývající části

 

Nevýhody:

  • váha batohu při jízdě v dešti (avšak i přesto zůstanou věci uvnitř suché)
  • horší manipulace zavírání víka u rezervoáru (ne vždy se dokonale dovře závit)


Markéta Peggy MarvanováTestoval:

MARKÉTA PEGGY MARVANOVÁ

Mladá, odvážná a vytrvalá. Tak by se dala definovat tahle postavou malá cyklistka, která sice preferuje ze všech aktivit kolo, ale rozhodně se nezalekne ani běhu, kajaku nebo lyží. Když říkáme malá, myslíme tím skutečně jen její výšku, protože jinak toho zvládá hodně, a to i pro pomoc handicapovaným sportovcům.


Otestovali jsme i další produkty »

batoh OSPREY RAPTOR 10

batoh OSPREY RAPTOR 10

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey