Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Běhejte s námi - běžecká ABC ve složitějších kombinacích

V tomto cvičení se s trenéry Rock Point Trailrunning kempů Honzou a Martinem budeme věnovat běžecké abecedě už naposledy. Naučili jsme se už základní cviky a ukázali si některé možné kombinace cviků. Dnes si budeme cviky dále „komplikovat“ a ukážeme si, jak lze pomocí běžecké abecedy také posilovat.
 

 

Dejte vale stereotypu

Čím jsou cviky složitější, musí u nich běžec víc přemýšlet. Složitější je také koordinace pohybů a také se zapojují jiné svalové skupiny. Z krátkých frekvenčních úseků, které slouží rozvoji rychlosti a dynamiky, můžeme přejít na delší úseky.

Pak běžecká abeceda pomůže při rozvoji vytrvalosti i síly. Je to dobrá cesta, jak bojovat se stereotypem a dávat vašemu tělu nové impulzy. Stále je však třeba myslet na správné provedení cviků. Na videu si všimněte si, že malý Honzík už s některými cviky poměrně „zápasí“ a cvičit se zátěží ho Honza nenechal, protože pro takto malého sportovce to není vhodné. Bohatě postačí váha vlastního těla, což platí i pro začátečníky.

Seznam všech tréninkových videí »

Vyzkoušejte si s námi

Vše co se během našich videí a tréninkových typů v rámci Trailrunning Academy naučíte, si můžete pořádně osvojit během našich běžeckých kempů, které každoročně pořádáme.

O našich trenérech

       
Jan Krabec JAN KRABEC - absolvent FTVS UK Praha, atletický trenér s nejvyšším trenérským vzděláním a více než 25letou trenérskou praxí v atletickém oddíle ve Stříbře. Sám se aktivně atletice věnoval od 12 let, od 15 let pak na závodní a postupně vrcholové úrovni. Stále aktivní běžec, medailová umístění v závodech Rock Point Horské výzvy v roce 2018, 2017, 2015 i 2014. K největším trenérským úspěchům řadí kromě medailistů z mistrovství České republiky hlavně účasti svěřence na mládežnických Mistrovstvích Evropy v krosu i na dráze a 11. místo z mládežnického Mistrovství světa v běhu na 3000 m překážek. Velmi blízko má i k vysokým horám. Kromě lezení v Alpách má za sebou řadu horolezeckých expedic a výstupy na vrcholy v nejvyšších světových pohořích včetně osmitisícových. V roce 2006 stanul na vrcholu 8035 m vysokého Gasherbrumu II.

VIDEOPŘEDSTAVENÍ TRENÉRA »
 
Martin Mužík MARTIN MUŽÍK – v mládežnických kategoriích nadějný běžec na atletickém oválu. Reprezentant České republiky, mnohonásobný mistr České republiky, účastník mládežnických Mistrovství Evropy v dráhové atletice i krosu, 11. místo na Mistrovství světa v běhu 3000 m překážek dorostenců. V posledních letech se věnuje trailovému běhání a v letech 2018 i 2019 si doběhl pro několik medailových umístění v Rock Point Horských výzvách. Ambasador značky Dynafit.
 

 

Tak směle do toho a rozvoji zdar,
Rock Point

 

Další outdoorové čtení

Kalhoty na lezení vás nesmí omezovat v žádném lezeckém kroku. Poradíme vám, jak vybrat lezecké kalhoty, které  budou pohodlné i odolné...

Kalhoty na horskou turistiku si musí poradit s rozmary počasí a současně být pohodlné. Poradíme vám, jak vybrat ty správné kalhoty na náročnější treky...

Víte podle jakých základních kritérii je vhodné kalhoty na turistiku vybírat? Sepsali jsme vám je pěkně přehledně...