Trénink pro každého běžce

Naši trenéři Rock Point Trailrunningových kempů a běžečtí experti Honza Krabec a Martin Mužík pro vás připravili seriál krátkých videí, která by vás mohla inspirovat ve vašem (nejen) běžeckém tréninku.

   

Začínáme s "abc"

Naučte se základní cviky běžecké abecedy. Pozor na správné technické provedení. Mnohem důležitější je kvalita nad kvantitou!

Více o tréninku » 1. díl

 

 

Využití abecedy při tréninku

Natrénujte složitější cviky běžecké abecedy a různé kombinace cviků. Věřte, že s běžeckou abc se dá doslova kouzlit.

Více o tréninku - 2. díl

Běžecká "abc" ve složitějších kombinacích

A naposledy běžecká abc. Složitější kombinace cviků zapojí i váš mozek a vymaníte se ze stereotypu.

Více o tréninku - 3. díl

 

 

Odrazová cvičení

Pro rozvoj dynamiky a silových schopností jsme připravili odrazová cvičení. Rozvinete koordinaci pohybů i celkové zpevnění těla.

Více o tréninku - 4. díl

Trénujeme s břemenem

Do tréninků zařazujeme břemeno. Váhu volte podle toho, jak zdatní se cítíte. Od 1 kg do 3 kg.

Více o tréninku - 5. díl

 

 

Kruhový trénink neboli "kruháč"

Nevynechejte posilování, které vhodně doplní trénink každého běžce a je účinným prostředkem pro zvýšení výkonnosti.

Více o tréninku - 6. díl

 

Vyzkoušejte si s námi

Vše co se během našich videí a tréninkových typů v rámci Trailrunning Academy naučíte, si můžete pořádně osvojit během našich běžeckých kempů, které každoročně pořádáme.

O našich trenérech

       
Jan Krabec JAN KRABEC - absolvent FTVS UK Praha, atletický trenér s nejvyšším trenérským vzděláním a více než 25letou trenérskou praxí v atletickém oddíle ve Stříbře. Sám se aktivně atletice věnoval od 12 let, od 15 let pak na závodní a postupně vrcholové úrovni. Stále aktivní běžec, medailová umístění v závodech Rock Point Horské výzvy v roce 2018, 2017, 2015 i 2014. K největším trenérským úspěchům řadí kromě medailistů z mistrovství České republiky hlavně účasti svěřence na mládežnických Mistrovstvích Evropy v krosu i na dráze a 11. místo z mládežnického Mistrovství světa v běhu na 3000 m překážek. Velmi blízko má i k vysokým horám. Kromě lezení v Alpách má za sebou řadu horolezeckých expedic a výstupy na vrcholy v nejvyšších světových pohořích včetně osmitisícových. V roce 2006 stanul na vrcholu 8035 m vysokého Gasherbrumu II.

VIDEOPŘEDSTAVENÍ TRENÉRA »
 
Martin Mužík MARTIN MUŽÍK – v mládežnických kategoriích nadějný běžec na atletickém oválu. Reprezentant České republiky, mnohonásobný mistr České republiky, účastník mládežnických Mistrovství Evropy v dráhové atletice i krosu, 11. místo na Mistrovství světa v běhu 3000 m překážek dorostenců. V posledních letech se věnuje trailovému běhání a v letech 2018 i 2019 si doběhl pro několik medailových umístění v Rock Point Horských výzvách. Ambasador značky Dynafit.
 

 

Tak běhání zdar, milí běžci a běžkyně,
Rock Point

Další outdoorové čtení

Kvalitní nůž patří mezi základní výbavu každého turisty. V outdooru se bez něj neobejdete. Jak ho vybírat...
Znáte 8 rychlých chvatů, díky kterým usadíte batoh na záda SPRÁVNĚ? Sepsali jsme vám je...
Začínáte s lezením a chystáte si pořídit své první lezečky? Rozšiřujete své lezecké portfolio a hledáte vhodnější model? Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey