Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Běhejte s námi - trénujeme s břemenem

Tento trénink Honza připravil silově zaměřený a samozřejmě, že budete využívat cviky z předchozích tréninků.

Pro trénink si připravte břemeno, které se vám bude dobře držet a hmotnost zvolte podle toho, jak zdatní se cítíte. Od 1 kg třeba po 3 nebo 4 kg. Může to být kámen, poleno nebo třeba medicinbal, pokud máte.
 

Zahřívačka

Začněte jako vždy zahřátím ve formě rozklusání v délce kolem 10 minut. Pak se protáhněte a rozcvičte. Od rukou po kotníky.  

Přidáváme zátěž

V hlavní části tréninkové jednotky nejprve odcvičte 8 až 10 úseků běžecké abecedy s různými polohami paží ve 20m úsecích s mezichůzí (zdatnější mohou s meziklusem). Pomoci vám opět mohou naše videa věnující se běžecké abecedě.

Na to plynule navažte běžeckou abecedou se zátěží, kterou jste si před tréninkem připravili. Podle vaší trénovanosti zkuste 1 až 3 série po 10 opakováních s meziklusem nebo mezichůzí v úsecích 20 m nebo klidně i 50 m, pokud si troufnete.

Prokládáme sprinty i odpočinkem

Po každé sérii zařaďte 2x 100 m svižně s mezichůzí nebo meziklusem  a mezi série vložte 5minutový interval odpočinku, abyste byli schopni udržet intenzitu a techniku cvičení.

Po poslední sérii přidejte 2 série 5x 100 m svižného běhu s mezichůzí nebo meziklusem a intervalem odpočinku 3 minuty. Bude to výživné!

Závěrečné vyklusání a protažení

Na závěr nezapomeňte na vyklusání v aerobním režimu na tepové frekvenci kolem 130 tepů za minutu v délce trvání 10 až 15 minut. Lze samozřejmě i více, záleží, jak máte koncipované další tréninky. A zlehka protáhněte svaly.

 

Váš Rock Point

 

Další outdoorové čtení

Kombinujeme jednotlivé cviky bežecké abc. Věřte, že se s ní dá přímo "kouzlit"...
Podívejte se na video a pojďte s námi potrénovat běžeckou abecedu. Poradíme vám, jak cviky provádět, ale by cvičení mělo smysl...
V rámci Rock Point Trailrunning Academy jsme pro vás připravili videonávody o běhání. Od běžecké abecedy po techniku běhu...