Běhejte s námi - trénujeme s břemenem

Tento trénink Honza připravil silově zaměřený a samozřejmě, že budete využívat cviky z předchozích tréninků.

Pro trénink si připravte břemeno, které se vám bude dobře držet a hmotnost zvolte podle toho, jak zdatní se cítíte. Od 1 kg třeba po 3 nebo 4 kg. Může to být kámen, poleno nebo třeba medicinbal, pokud máte.
 

Zahřívačka

Začněte jako vždy zahřátím ve formě rozklusání v délce kolem 10 minut. Pak se protáhněte a rozcvičte. Od rukou po kotníky.  

Přidáváme zátěž

V hlavní části tréninkové jednotky nejprve odcvičte 8 až 10 úseků běžecké abecedy s různými polohami paží ve 20m úsecích s mezichůzí (zdatnější mohou s meziklusem). Pomoci vám opět mohou naše videa věnující se běžecké abecedě.

Na to plynule navažte běžeckou abecedou se zátěží, kterou jste si před tréninkem připravili. Podle vaší trénovanosti zkuste 1 až 3 série po 10 opakováních s meziklusem nebo mezichůzí v úsecích 20 m nebo klidně i 50 m, pokud si troufnete.

Prokládáme sprinty i odpočinkem

Po každé sérii zařaďte 2x 100 m svižně s mezichůzí nebo meziklusem  a mezi série vložte 5minutový interval odpočinku, abyste byli schopni udržet intenzitu a techniku cvičení.

Po poslední sérii přidejte 2 série 5x 100 m svižného běhu s mezichůzí nebo meziklusem a intervalem odpočinku 3 minuty. Bude to výživné!

Závěrečné vyklusání a protažení

Na závěr nezapomeňte na vyklusání v aerobním režimu na tepové frekvenci kolem 130 tepů za minutu v délce trvání 10 až 15 minut. Lze samozřejmě i více, záleží, jak máte koncipované další tréninky. A zlehka protáhněte svaly.

Seznam všech tréninkových videí »

Vyzkoušejte si s námi

Vše co se během našich videí a tréninkových typů v rámci Trailrunning Academy naučíte, si můžete pořádně osvojit během našich běžeckých kempů, které každoročně pořádáme.

O našich trenérech

       
Jan Krabec JAN KRABEC - absolvent FTVS UK Praha, atletický trenér s nejvyšším trenérským vzděláním a více než 25letou trenérskou praxí v atletickém oddíle ve Stříbře. Sám se aktivně atletice věnoval od 12 let, od 15 let pak na závodní a postupně vrcholové úrovni. Stále aktivní běžec, medailová umístění v závodech Rock Point Horské výzvy v roce 2018, 2017, 2015 i 2014. K největším trenérským úspěchům řadí kromě medailistů z mistrovství České republiky hlavně účasti svěřence na mládežnických Mistrovstvích Evropy v krosu i na dráze a 11. místo z mládežnického Mistrovství světa v běhu na 3000 m překážek. Velmi blízko má i k vysokým horám. Kromě lezení v Alpách má za sebou řadu horolezeckých expedic a výstupy na vrcholy v nejvyšších světových pohořích včetně osmitisícových. V roce 2006 stanul na vrcholu 8035 m vysokého Gasherbrumu II.

VIDEOPŘEDSTAVENÍ TRENÉRA »
 
Martin Mužík MARTIN MUŽÍK – v mládežnických kategoriích nadějný běžec na atletickém oválu. Reprezentant České republiky, mnohonásobný mistr České republiky, účastník mládežnických Mistrovství Evropy v dráhové atletice i krosu, 11. místo na Mistrovství světa v běhu 3000 m překážek dorostenců. V posledních letech se věnuje trailovému běhání a v letech 2018 i 2019 si doběhl pro několik medailových umístění v Rock Point Horských výzvách. Ambasador značky Dynafit.
 

 

Tak ať vám to běhá,
Rock Point

 

Další outdoorové čtení

Začínáte s lezením a chystáte si pořídit své první lezečky? Rozšiřujete své lezecké portfolio a hledáte vhodnější model? Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit...
Podoba tlumení má zásadní vliv na to, jaké bude mít běžecká bota vlastnosti. Není to jen o pohodlí při došlapu...
Běhání v přírodě je stále oblíbenější. Je jedno jaké nerovnosti terénu před sebou máte, důležité je, užít si to. Máme pro vás tipy na vybavení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey